Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

isoHunt žalován o více než 4 milióny dolarů

isoHunt.com logo

Torrentový server isoHunt jsme už dlouho nezmiňovali. Připomeňme tedy pro ty z vás, kteří již dávno přesedlali na webová úložiště, že jde o jeden z těch větších vyhledávačů/trackerů, po kterém jdou filmová , hudební i jiná studia jako divá. Z událostí posledních zmiňme před rokem prohraný soud s filmovými studii, nyní má na krku hned 26 nahrávacích společností, které požadují ukončení provozu isoHuntu a více než 4 milióny dolarů kompenzací.

Tyto společnosti zahrnují i "velkou čtyřku" Sony, EMI, Warner a Universal, které nyní žalují zakladatele isoHuntu, Garyho Funga, včetně jeho společnosti, jež provozuje i Podtropolis a TorrentBox. Dle slov nahrávacích společností porušují tyto servery masivně copyright. Seznam děl zahrnuje více než dvě stovky, odtud plyne uvedená vyčíslená kompenzace. Jak dodává TorrentFreak, "legrační" na tomto sporu je fakt, že žaloba byla podána již loni v květnu, ale pozornosti se jí dostává až nyní a je tak nepochopitelné, proč hudební studia kolem toho již dávno neudělala větší rozruch.

Dle Gery Funga je tato žaloba podobná jiné z roku 2008, kdy isoHunt zpětně zažaloval studia a žádal u soudu legalizaci svých operací. Kam se vyvine tato (staro)nová žaloba, to se teprve uvidí, faktem ale je že na isoHuntu se "válí hromada odkazů" na copyrightem chráněná díla (rozuměj: torrent souborů) a současně, že server již má nasazen soudně nařízený filtr na filmy, byť jen pro americké návštěvníky.

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku isoHunt žalován o více než 4 milióny dolarů

Středa, 16 Únor 2011 - 21:47 | roTTen | Ano, 23 000 % nárůst prodeje v souvislosti s...
Středa, 16 Únor 2011 - 21:45 | roTTen | http://www.slashfilm.com/free-monty-python-videos...
Středa, 16 Únor 2011 - 13:15 | Peter Peter | Ale už ma začínajú kakať. Supernova, Torrentspy,...
Úterý, 15 Únor 2011 - 14:28 | HKMaly | Kez by ... bohuzel i kdyz vzniknou, omezuje se...
Úterý, 15 Únor 2011 - 11:54 | junk mail | Chudák ISOhunt... Za každý zrušený tracker by...

Zobrazit diskusi