Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Jim Anderson z AMD nastupuje jako CEO Lattice Semiconductor

Jim Anderson přijal nabídku společnosti Lattice Semiconductor na nástup do pozice CEO. AMD tím pádem musela najít nového šéfa Computing and Graphics business group…

Jim Anderson, který v AMD zastával pozici oficiálně pojmenovanou „Senior Vice President and General Manager, Computing and Graphics Business Group“, ve společnosti nepůsobil dlouho, přestože o něm bylo poměrně dost slyšet. Do AMD nastoupil na konci května 2015, tedy půl roku poté, co společnost opustil John Byrne, jehož de facto nahradil. Proslýchalo se, že Byrne AMD opustil poté, co byla jako CEO společnosti jmenována Lisa Su. Byrne byl druhým kandidátem na tento post a přestože u AMD pracoval výrazně déle, nezískal jej.

Odchod Andersona, který do AMD před třemi roky přešel z Intelu, je rovněž spojený s místem CEO, ovšem u společnosti Lattice Semiconductor, která mu jej nabídla. Ta si od nového šéfa slibuje urychlení růstu v segmentech FPGA a Smart Connectivity Solutions. Jeff Richardson, předseda správní rady Lattice, ocenil především výsledky, s jakými Anderson transformoval procesorovou divizi AMD.

Na Andersonovo místo v AMD nastoupí Saeid Moshkelani. Ve společnosti pracuje od června 2012, kdy zaujal post „Corporate Vice President and General Manager, Semi Custom and Gaming Business Unit“, tedy viceprezidenta společnosti a hlavního manažera pro divize semi-custom a herního segmentu. Od jara figuroval jako „Senior Vice President and General Manager, Client compute Business unit“, tedy starší viceprezident a hlavní manažer pro klientská řešení firemního segmentu. Moshkelani v IT pracuje přes tři desítky let, pohyboval se mimo jiné ve firmách jako NXP, LSI a Trident. V případě posledních dvou ve sféře vysokého managementu.

AMD nakonec ohlásila, že Darren Grasby, šéf celosvětových prodejů pro výpočetní segment a grafiku a šéf AMD pro region EMEA, přejde přímo pod vedení CEO společnosti Lisy Su.

Zdroje: 

Diskuse ke článku Jim Anderson z AMD nastupuje jako CEO Lattice Semiconductor

Žádné komentáře.