Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Kuchyňský tablet - jedině od Electroluxu! :-)

neříkej hop dokud nepřeskočíš, aneb ono už jde čipy i jednoduše tisknout. ono by pak nebyl problem v lednicce (samo electrolux :-D ) aby si podle techto cipu hlidala data a ty posilala do tohohle zařízení.... ano možná to zní trochu jak scifi ale technicky v tom moc problémů nevidím...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Si budu čipovat rajčata nebo ředkvičky, co jsem si vypěstoval na zahradě! :-D

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Nic nebudeš čipovat. Koupíš již geneticky upravená semena rajčete, u kterých uvnitř plodů chip vyroste ;-)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

lednička s AI které tohle přesně pozná a dle nějakého šíleného genetického skenu zjistí co to je, v jakém stavu a podle toho tě bude přesně informovat dokud daná zelenina nezmizne radarového skenu..... :-D :-D :-D :-D ok já vím lednička s vodotryskem.... :-D

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Ono se to i tak nějak plánuje, že se od čárových kódů přejde na RFID čipy. Otázkou je jen cena, aby třeba u žvýkačky nebyl čip dražší než zboží. K tomu se ale spekuluje, že vás může někdo snadno šmírovat, co jste nakoupil a že by se čipy měli po průchodu pokladnou zničit, takže by si lednice moc nepočetla.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

k té ceně... ono tu elektroniku opravdu jde tisknout.... to potom ty náklady nejsou tak hrozné..... k plánu na "sebedestrukci"... no nevím nevím jak by tohle dělali...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

There is an app for that... na ipad je niekolko zbytocnych aplikacii, ktore toto zvladaju. Electrolux prisiel so zbytocnym krizom po funuse :-)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Krájení na skle bude hrozně tupit nože. :-))

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

To je pravda. Vždycky když "prskám", když manželka krájí na talířku, nebo na "prkénku" ze skla. Bohužel, nějakej imbecil na dekorovanou skleněnou desku nalepil nápis "krájecí prkénko" a ona odmítá pochopit, že je to kravina. Prej "tak se ten nůž nabrousí, no". :-/

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Jj, to poznam.. pride "samo" a nabrusi to! :-)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Krájení je prkotina - představte si naklepávání řízků!

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Gorila Glass v22 :-D

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

zarizeni bude dodavano s pruhlednou bukovou folii :)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Proč mi to jen připomíná starý článek "Windows v domácnosti" ;)

Píše se rok 2003, rok vítězného tažení operačního systému Mickeysoft Windows CE do našich obýváků, kuchyní i ložnic a už i my máme doma několik zařízení nové generace. Po cestě z práce domů jsem dostal chuť na hranolky a koupil si jich pytlík, těšíc se na dobrou večeři. Příprava měla být snadná a jednoduchá - naše fritéza je vybavená poslední verzí operačního systému, pochopitelně včetně pěti nejdůležitějších softwarových záplat.

Osud tomu však chtěl jinak. Položil jsem pytlík s hranolkami na linku, zapnul přístroj pomocí tlačítka "Zažehnout" a už po necelých třech minutách (můj osobní rekord, měl jsem skutečně hlad) a dvou resetech (znáte to, klasický trojhmat Ctrl+Alt+Hranolek) jsem z menu vydoloval program fritování.

A kruciš, v tom spěchu jsem zapomněl odpojit friťák z lokálního Mickeysoft Kitchenetu. Ta mrcha to stihla, spojila se s ledničkou a zahlásila: "Jste si jist, že chcete fritovat hranolky, když v lednici žádné nemáte?" a nabídla mi tlačítka "Ne" a "Storno".

S odevzdaných povzdechem vkládám hranolky do ledničky, zavírám dveře, čekám pět vteřin až blikne zelená kontrolka, signalizující aktualizaci databáze potravin v Kitchenetu a vytahuji pochoutku zpět. Po dalším startu už fritéza neprotestovala a na jejím displeji konečně naskočil známý "Průvodce fritováním".

Pravda, těsně po záruce přestala fungovat vestavěná váha a hned po ní se odebral do věčných lovišť i scanner, takže mne navíc čekaly kroky "Nakreslete typický tvar hranolku", "Zadejte počet hranolků" či "Určete délku nejdelšího a nejkratšího hranolku", ale na to už jsem byl připravený - odhad mám skvělý a navíc jako jediný z rodiny celkem obstojně kreslím, takže napůl syrové a napůl spálené hranolky jsme měli zatím pouze dvakrát.

Mnohem větší obavy jsem měl z neblaze proslulé databáze olejů. Svoji drahou ženu jsem už sice naučil kupovat na její vkus poněkud předražené flašky s logem "Mickeysoft Kitchen 2000 compatible", ale jeden nikdy neví, zrovna včera jsem ve špajzu zahlédl novou láhev Lukany a nebyl jsem si jist, zda se nejednalo o nějakou levnější noname verzi.

Bohužel mé tušení bylo správné a na displeji se proto vynořila obávaná hláška "Neočekávaná chyba při detekci oleje, aktualizujte prosím seznam ovladačů a spusťte průvodce fritováním znovu." Ještě že olej byl v novém balení, které mívá ve špuntu mikročip s ovladačem.

Špunt, proboha kde je ten špunt?! Určitě bude v šuplíku. V šuplíku bylo mnoho špuntů, máme moderní domácnost... Po deseti minutách, kdy jsem na snímač fritézy přiložil dva tucty mikročipů ve vršcích ze sirupů, moštů, piv a minerálek, jsem propadl totální beznaději. Pravda, jeden z moštů označil Mickeysoft Fritéza CE za kompatibilní s obecným rostlinným olejem, ale po loňské zkušenosti s kuřecími prsíčky na octu už má důvěra v odhady fritézy značně poklesla.

Vypnul jsem proto strojek (jak jinak než pomocí tlačítka "Zažehnout") a hladově si namazal osvědčený chleba se sádlem. Domácí sádlo bez identifikačního čipu máme od rodičů a starý nemoderní nůž jsme naštěstí ještě nevyhodili. I když, při vytahování sklenice se sádlem z ledničky se mi na její dvířka promítla za zvuků rolniček reklama na nový kráječ na chleba kompatibilní se sadou Mickeysoft Kitchen 2000. Prý mimo krájení umí navíc vyřezávat betlémy z překližky...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.