Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

LG V30 nabídne duální foťák se světelností f/1.6

Nejsvětelnější objektiv ve smartphonovém světě nabídne v samotném závěru srpna LG s představením modelu V30.

Objektiv s výtečnou světelností f/1.6 navíc bude tvořen skleněnými čočkami, což je kdekoli mimo lomografický svět bráno za jasnou výhodu. Zatím nebyly prozrazeny parametry, takže se všeobecně předpokládá, že se tyto „vymoženosti“ budou týkat primárního foťáčku, nikoli selfie kamerky.

To je de facto prozatím vše, co oficiálně víme. Dopracovat se dá k internetovým specifikacím, které hovoří například o Snapdragonu 835, až 6 GB RAM, až 128 GB flash, až 256GB microSDXC, Gorilla Glas 5 na šestipalcovém OLED displeji s rozlišením 1440×2880 a tak dále (zkrátka výbava má být zcela hi-endová).

Sluší se však připomenout, že světelnost objektivu má dva aspekty. Ten první je jasný, čím lepší světelnost, tím lépe se bude mít snímač v horších světelných podmínkách (nebude muset jít na tak vysoké hodnoty ISO), ale současně se zlepšující světelností klesá hloubka ostrosti. Ve full-frame světě někdy žádané, někdy příliš přes hranici, nicméně díky tomu, že čím menší snímač máte, tím větší hloubku ostrosti při dané světelnosti dostanete, není třeba se „obávat“ nějak zásadně velkého přirozeného bokehu - z hlediska hloubky ostrosti je 1/3" snímač (ten má LG V30 míti) ekvivalentní zhruba f/10 u full-frame.

Tagy: 
LG
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku LG V30 nabídne duální foťák se světelností f/1.6

Úterý, 15 Srpen 2017 - 08:00 | bežný občan | On to robí skoro pri všetkých článkoch. Okrem...
Pondělí, 14 Srpen 2017 - 20:54 | Blaazen | To je strašná tragédie, dozvědět se to o tři dny...
Pondělí, 14 Srpen 2017 - 11:22 | bežný občan | Zase pár dní po funuse.

Zobrazit diskusi