Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Microsoft kupuje GitHub za 164 miliard korun

ČEZ - PowerSell since 1992 :-)

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?

Tenhle sotek fakt pobavil :-))

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Ještě že už jsme migrovali na GitLab :p

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

164mld Kč? To už se amíci s cenou akcií fakt pomátly.... když vezmu že drtivá většina hodnoty je pouze virtuální realita... resp. jen odraz důvěry investorů v něco...

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

V současné době je naprosto každá měna pouze odrazem "důvěry", ovšem ani ne tak v něco, jako spíš v nic (ve virtuální data na serverech bank)... Nevím o jediném státě, který by svou měnu kryl něčím hmatatelným... Jinak ano, strašně by mě zajímalo, co si za ty akcie MS koupí...

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

A mezitím Windows 10 Shit několik let po vydání dokáže zkolabovat po vynucené aktualizaci. No, je to o prioritách...

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?

Třeba dají zdrojáky W10 na GitHub a budou doufat v komunitní commity opraveného kódu ;-)

+1
+8
-1
Je komentář přínosný?

Náhrada ?! :-/

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Těch je celá řada. Import přímo z GitHubu nabízí GitLab, SourceForge. Další možnosti jsou BitBucket, RocketGit a další.
Nejlepší přehled alternativ je na wiki https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_source_code_hosting_facilities

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Tady je krásně vidět, že je něco špatně v sw bussinesu. MS je firma, která v posledních min 10 letech zkurvila na co šáhla, měli první použitelný sw pro mobilní zařízení, zabili to, koupili Nokia zabili to, měli nejrozšířenější OS na planetě, vymysleli Windows 10 a dělají co mohou aby to zabili, přesto mají 164miliard za které si mohou koupit opět nějaké nic s naprosto pochybnou hodnotou,
Tohle celé může fungovat je díky nevyváženému a pokřivenému trhu s sw a patenty.

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

No, jak se to vezme. Oni dostanou akcie Microsoftu o nějaké hodnotě, ne dolary. Takže když si bývalý majitel Githubu bude chtít koupit nějakou menší zemi, tak prvně bude muset prodat akcie MS a je otázka, jestli za ně 164mld. Kč dostane.

Microsoft to reálně stojí jen dividendy, které se vyplácí majiteli těch akcií, což už nebude MS. A ušlý zisk z prodeje akcií, ale nemusí si na koupi Githubu někde půjčovat nebo omezovat investice kvůli menšímu balíku peněz v ruce.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Oni nemají 164 mld. USD kterými by zaplatili. Oni "zaplatili" svými akciemi v této hodnotě. Osobně bych MS v současné době jako ideální investiční prostředek neviděl, ale zase taková suma, i kdyby to spadlo na desetinu, tak jsou na důchod zajištěni... :-D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ceny akcií MS relativně stabilně rostou, zisk MS každým rokem stoupá, ale podle vás to není ideální investiční prostředek. Zřejmě tak usuzujete kvůli Windows 10. Pokud ano, tak to není moc objektivní pohled ;-).
Zdar Max

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Síce týždeň stará informácia, ale ok. Zabudli ste však napísať že podľa prieskumov až 67% užívateľov sa chystá premigrovať.

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

U mě je MS ok, třeba ten Windows Subsystem for Linux se jim hodně podařil. Nechápu, proč lidi panikaří a ruší účty.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Je to zajímavý krok, ovšem se zpožděním tak 10 let (stejně jako další věci v současných W10 odkoukané z Linuxu, které navíc tímto směrem "tak nějak neurčitě" metamorfují, viz právě WSL).

Je ovšem potřeba to vše vidět v širších souvislostech, abys pochopil proč utíkají: MS se se*e do Linuxu a do komunity jak může - přes Red Hat, přes SUSE, teď naposledy přes GitHub, přičemž má takový velmi ošklivý zvyk nic nedotáhnout do konce a vše rozje*at k nepoužitelnosti (včetně svého vlastního desktopového systému, což je víc než smutné).

Takže - kdyby se na celý WSL a podivnou metamorfózu Widlí vykašlali, zařízli ty Widle a udělali je znovu a čistě POSIXově a začali by konečně mít v úctě komunitu, tak by udělali stokrát líp a stálo by je to zlomek peněz a GitHub mohli nechat jak byl (tj. použitelný). Jenže oni mají z nepochopitelných důvodů vždy největší strach z věcí, které by jim nejvíc pomohly a které zákazníci chtějí.

Takže viděno v těchto souvislostech, tomu exodu z GitHubu se nelze divit ani trochu. Jinak - jste mladí, zajímejte se i o Linux, o to jaký je, jak funguje, jaká je filosofie… chybu určitě neuděláte. Zahodit Windows vás nikdo nenutí (navíc i na Linuxu lze dneska už velmi dobře i hrát, pokud jde o tohle, i když samozřejmě ne vše), ale svým zájmem o Linux získáte znalosti a vhledy, které se vám jednou hodí stoprocentně a kterými můžete o dost zvýšit svou hodnotu, a to nejen na trhu práce. Nemáte tím co ztratit, můžete jedině získat - je to zadarmo a legálně, a že si časem budete moct doma udělat třeba svůj vlastní "servřík" je takový příjemný bonus.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak a ted už jen zbýva aby ho podobně jako všechno co v poslední době koupili "vylepšili" a následně efektivně a rychle pohřbili a odepsali investice.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.