Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Microsoft zastavil aktualizaci Windows 10 mazající uživatelská data

a to víte, že Windows 10 mají už několik hlavních verzí rozbité ShadowCopy, které mrcasí uložené soubory?

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Co to je?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Lepší nevědět. Teď je to rozbité, a pokud to opraví, dost možná to zase rozbijou někdy jindy.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

to kdysi byla ajťákova KPZ např. v okamžiku, kdy si uživatel zaviroval PC ransomwarem a soubory byly zašifrovány. Dneska soubory obnovíš, ale jsou poškozené a nepoužitelné.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Novější rasom dokázal ojebat i SC... a od té doby ho beru s rezervou.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ja mam na PC s Windows 10 nahozen Acronis a zalohuju tim, takze mohu system kdykoli obnovit a uziv data kopiruju na PC s Ubuntu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Já osobně taky, ale kupovat to úplně všude... no, asi nezbude jiná možnost.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

K SSD Crucial, Kingston, ... je zakladni verze zdarma a z ni se da pomerne levne upgradovat na tu plnou verzi i s prirustkovyma zalohama.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

stačí mít hdd wd https://support.wdc.com/downloads.aspx?p=119&lang=cz ,krom té kalkulačky pro slepce mě žádny problém nepostihl to verze 1803 byla podstatně horší

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

U mňa je Acronis momentálne najpoužívanejší soft vo W10.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dobrý a zdarma pro komerční použití(to je hodně důležitá věc) jsou nástroje od Aomei. Pro desktop mají AOMEI Backupper Standard a docela to jde.
Jejich správce partition používám jak na desktopech, tak na serverech a spokojenost.
Zdar Max
PS: v práci mám asi 40 licencí na Acronis, protože zdarma ke Crucial diskům :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Bohužel vím. Pokud se nepletu, tak tato fíčura zabraňuje použití system restore a vyřadí z provozu i některé zálohovací programy třetích stran. Ukazuje se, že integrovat všechno se vším asi není dobrý nápad.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

a nejlepší je, že na Server 2016 to funguje... :D

edit: navrhuju přejmenovat Windows10 na UseLinux10 :-)

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Asi to tak bude. Měsíc jsem zkoušel zda budu doma schopnej žít s w10 až skončí w7. Skončilo to tak že w10 nechci používat ani zadarmo. Notebook dostal kubuntu a desktop bude dual boot w7 a kubuntu. Pro mě tedy opravdu win co mě donutili přejít na Linux.

+1
+9
-1
Je komentář přínosný?

Používám Veeam backup, takže za mě dobrý :D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Taky tak. Už cca 3-4 roky a spokojenost. Mimochodem nově se jmenuje Veeam Agent kdyby to někdo hledal. Umí dokonce využívat souborový systém ReFS a výrazně to urychluje merge plné s inkrementální zálohou. Bohužel ho MS na W10Pro zařízl a dávat jenom kuli tomu dalších +5500 za W10 Pro Workstation licenci se mi opravdu nechce.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jojo, vím, že je to Veeam Agent, ale Veeam backup se mi líbí víc, tak mu tak ze setrvačnosti říkám. Narozdíl od wokeního backupu umí i nějakou kompresi a dedup + mergování je takové veselejší.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

co tym myslis rozbite SC???? SC pouzivame uplne vsade u kazdeho - aj na mojich oboch PC a vsetko funguje spravne ako ma.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

A tenhle znáte?
Velká Říjnová Aktualizace, která kvůli chybám proběhne asi až v listopadu, bez ohlášení přidává do čištění disku položku "stažené soubory". Ta je defaultně vypnutá, ale zvyk je železná košile, a tak spousta uživatelů spustí čištění disku, zaškrtnou všechno tak jako vždy a smažou si stažené soubory. A to vše dělají v době, kdy už ví, že tato fíčura bude odstraněna a nahrazena novou.

Ta nová bude inteligentní a automatická, takže se připravme na periodické mazání náhodných souborů. Jestli MS nechce donutit všechny uživatele, aby měli data na jejich cloudu v bezpečí*. Třeba mají konspirátoři pravdu a MS opravdu plánuje převést Windows z OS na pouhý přístupový terminál k jejich cloudu.

* Stejně jako je v bezpečí podnik, který platí mafii za ochranu před mafiií (pozn. autora - v tomto případě platí, že mafie == mafie)

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?

Pekne ste si pokecali o ničom. A čo tak sa podeliť o vlastné skúsenosti??? Nič???
Tak ja svoje. Hneď prvý deň, ako admin vo firme som prešiel na novú verziu. Kto to má testovať, keď nie ja? Inštalácia trvala chvíľku dlhšie ako trvala, ale nič tragické. Prvé prihlásenie OK. Prekontroloval som nastavenia. Klasika, pár nastavení si nepamätalo (3-4), ale ináč oproti predchádzajúcej verzii razantný pokrok. Všetko fungovalo tak ako má, takže spokojnosť. Keďže sme firma, tak samozrejme máme Intel. Ani toto nemalo žiaden vplyv na funkčnosť. Wndows preniesol všetky súbory, nič nechýba z users a ani z Windows. Prenieslo aj tie veci čo som tak manuálne dal. U mňa, klasika ako má vyzerať. Inštalácia, pár reštartov a šup šup pracovať. Úplná spokojnosť. Je možné že u niekoho to tak nebolo, možno nejaký špeciálny hardvér blbne, blokuje, zasekne sa, ťažko povedať. Počkám na nový update a ten možno bude ešte viac zmršený ako pôvodný. HOWGH.

+1
-12
-1
Je komentář přínosný?

Pointa pripsevku? :)

+1
+9
-1
Je komentář přínosný?

Bych řekl, že pointa měla být osobní zkušenost zdejších diskutérů se zmiňovaným problémem...

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Tak moje osobní zkušenost je, že jsem dnes do práce dojel autem bez jediné nehody... Co to vypovídá o nehodovosti během dnešního dne, opravdu nevím.

+1
+10
-1
Je komentář přínosný?

O nehodovosti to samozřejmě vypovídá jen to, že ty osobně si neboural, protože máš asi auto v dobrém technickém stavu, sám si nehodu nezpůsobil ani nikdo jiný tě neohrozil, nicméně nevypovídá to nic o zmiňovaném problému v článku. Možná tu mohla být anketa kdo se s tímto problémem setkal, to by bylo zajímavé...

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Mě příjde zajímavý, že se člověk má kde dozvědět něco málo o potenciálních problémech a připravit se na ně... Na faktu, že se někomu podařilo aktualizovat bez problémů nic zajímavého nevidím.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Statistika věda je...

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Tak statistika je opravdu celkem zajímavej obor. Ale s nějakou volnou anketou, nebo pár výkřiky v diskuzi, to nemá vážně nic společnýho... :)

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Statistika a pravdepodobnost se nas vetsinou netyka..proc taky...
..do momentu nez se nam to stane ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

> Statistika věda je...

... ano, a v tomhle pripade zcela irelevantni. Microsoft ten update stahnul, coz jasne znamena, ze ty bugy jsou realne a dostatecne vazne. Co znamena "dostatecne" a jestli prislo o data 9, 90 nebo 0.09 % uzivatelu, je vetsine lidi uz docela jedno - totizto vetsina lidi nema chut si hrat ruskou ruletu se svymi daty. Pokud vy na to chut mate, tak to klidne udelejte a pak nam poreferujte kdo ruletu vyhral, estli vy nebo wokna :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jasně... Samo, že bych nechtél přijít o mé fotky a videa...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To je ale celkem irelevenantni..skutecnost, ze MS ten update pozastavil je vic nez dostatecne potvrzeni toho, ze se jedna o seriozni problem i presto, ze se nemusi vyskytnout ani u jednoho zdejsiho diskutujiciho.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

no je to prostě velký kluk, který svých 20 PC neváhá dát všanc Microsoftu. :D

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Mozno v tom, ze ma pozitivnu skusenst. Ja mam rovnaku, tiez bol prechod bez problemov. Mozno na to bude mat vplyv to, ze nikdy nepouzivam predinstalovany system od vyrobcu. Vzdy ide komplet cista instalacia, vsetko zmazat vratane rocovery particii vyrobcu ... zrejme sa to vyplaca, nepozorujem problemy pri prechodoch a ani pouzivatelia ktorych spravujem ...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Na mých osobních 3 Windows 10 kompech taky nepozoruji žádný problém.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

na mých osobních pc nic pozorovat nechci a tak počkám ....

+1
+9
-1
Je komentář přínosný?

:))

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Já na svých 10+ kompech s Linuxem taky žádný problém nepozoruji.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

>Hneď prvý deň, ako admin vo firme som prešiel na novú verziu.

S tým jediným ako IT-ák súhlasím. Preto mam early update kanál v insider propgrame na PC s dual bootom

> Inštalácia trvala chvíľku dlhšie ako trvala, ale nič tragické.

Asi o 70% viac času ako na jar.

>U mňa, klasika ako má vyzerať. Inštalácia, pár reštartov a šup šup pracovať.

Normálny systém má 0-1 reštart po update. A tie reštarty sú 4 nie 2 (=pár) ako píšete
https://linux-audit.com/livepatch-linux-kernel-updates-without-rebooting/
https://www.linuxjournal.com/content/no-reboot-kernel-patching-and-why-y...
https://unix.stackexchange.com/questions/345561/how-linux-servers-update...

A ešte aj dnes po 6 rebootoch od konca inštalácie, chcel znovu reboot, lebo s každým rebootom obnovoval časť nastavení do pôvodného stavu.

> Wndows preniesol všetky súbory, nič nechýba z users a ani z Windows.

Z Windows nikdy nič nechýbalo, Z users chýbali dáta len, ak bolo používateľské meno (alebo najdlhšia úplná cesta k súboru) dlhšie ako je limit obnovy dát. Microsoft má na obnovenie SW. ǔdajne to funguje tak, že urobí zálohu/súborov mimo systém, potom formát disku s Windows, inštaláciu update a recovery dát zo zálohy. A pri dlhej ceste zlyháva to recovery dát

>Keďže sme firma, tak samozrejme máme Intel.

To nie je dobrý nápad.
https://www.youtube.com/watch?v=rwbs-PN0Vpw&feature=youtu.be
alebo
https://www.linuxdays.cz/2018/video/
tu sobota miestnosť 105 od času 0:10:40 do 1:04:47

U mňa na Ryzene 1500X a Radeon RX550, tiež bez problému, okrem tých reštartov. A dokonca oproti jarnému updade-tu nebolo treba ani vyhodiť PC z domény a znovu ho tam pridať, .

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Taky se pripojim. U me instalace trvala asi 4 minuty, vsiml jsem si blikajicich sipek ve spravci uloh, kdyz mysi prejedu hlavni panel a cernej file explorer je hnus. Dnes mi padl prenos souboru na flashku (100.000 souboru/50GB) - preneslo se jen 20GB, pricina neznama, budu to sledovat. Momentalne zkousim edge, neco je lepsi nez ve chromu, neco zas funguje hur. Jinak mi teda nic nezmizlo.
Vi se vubec kolika lidem se neco smazlo?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

schválně jsem vyzkoušel aktualizovat z W 8.1 (záloha Acronis) a vcelku v pořádku. Sice při úvodním nastavení došlo k restartu ale pak vše ok, jen to odebralo starší verzi Daemon Tools a resetlo nastavení výchozích programů, ale to je záležitost minuty, i oc grafiky zůstal zachován. Mazání žádné (asi že mám hodně krátký název v Users, jen čtyřpísmenkový).

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

proč mínus....kdysi jsem taky zkoušel W8 a W8(.1)...a použil jsem několika slov, která se nedají napsat ani v podroušeným stavu...prostě pro mně patlasračka....pak jsem zkoušel W10...dlouho a doma (jinde to fakt nejde!!)...hodně dlouho....jak jsem napsal kdysi, W7 = nuda, vše funguje, W10 občas nahodím (do virtuálu taky)...a do prvního nasrání (které obvykle netrvá dlouho), pak Acronis a W7...pak nuda a zase W10, pořád dokola a jen zjistím, že sameoldsong...závěr u mě jasný, W7 OK, W8(.1) stále pro mně patlasračka a W10....to se nedá slušně napsat a navíc to trvá už roky a nezlepšuje se to...that´s all
B.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Já používám Osmy od vydání updatu 8.1 naprosto bezproblémově se Start stylem z WXP (CShell) a ten naštěstí běží i pod nejnovějším 10. S Metrem jsem do styku prakticky nepřišel, ta nástavba se dá lehce ignorovat. Pak fungují líp než zastaralé dýchavičné 7.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

OK....je mi to jasný. Na W7 jsem START nijak nemiloval a tak ho odmítám někam přenášet...změna mi nevadí, blbost ano. To si myslím já, je to můj názor a nikomu ho nebudu nutit....ale taky se ho budu držet, jiný to třeba má jinak, pro mě ale ten systém není a nebude. Tečka. Vím, že W7 jsou staré OS. To vím. Proto jsem nasadil nový, ale ten nefunguje tak, jak si představuji! Bohužel pro mě není.Taky tečka. Osobní svoboda JE pro mě důležitá bo fízlů je venku dostatek.Vykřičník!
B.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

já to chápu, vyzkoušel jsem všechny verze W10 od počátku ale vždy jsem se vrátil k záloze "zabydlených" 8.1. Zatím na to jak se na podzimní aktualizaci nadává prakticky bez problémů. Teď večer přišly aktualizace tak už asi vyplodil MS nějakou opravu. Zatím dám šanci, uvidí se co dál.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

"Microsoft zastavil aktualizaci Windows 10 mazající uživatelská data"

Ako ďaleko je ešte MS ochotný zájsť ?!?

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

az do SaaS Softver ako Sluzba

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Microsoft by mel radsi kompletne zastavit vyvoj slepe vetve Windows 10 a nahradit ji nove pouzitelnym OS vychazejicim ze stabilnich/overenych zakladu Windows 7 a 8.1 kde bude vse potrebne vcetne api DirectX 12, .Net FW, C++, uzivatel chce system ktery ma plne pod kontrolou, kde se veci aktivne nemeni(chovani) ze dne na den, ja doted nepochopil smysl Threshold a Redstone aktualizaci, poradne neotestovane ne SP baliky kde se OS nahrazuje OS, je to ukazkova pitomost, u mne Windows 10 0 bodů.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

to nespravia.
na tom zarobia 1x a da sa to pouzit nelegalne.
oni potrebuju staly prisun penazi a plnu kontrolu

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No tak pánové... mojí ženě to odepsalo NTB.
Bylo nutné komplet odzálohovat, přeinstalovat a dát si bacha... fakt zážitek a den práce v prd....
Kdyby žena nemusela používat věci závislé na Windows bylo by to o dost lepší... :-/

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Dotaz: porad jeste Win10 update pouziva techniky na obejiti QoS (40 konkurencnich session stahujicich male kousky apod.), takze jedina Win10 masina dokaze zabit/vyzrat konektivitu cele lokace na par hodin?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nezda se. Posledni dobou se stahuje vylozene na tajnacku. Napriklad vetsi aktualizace WoT mi vzdy spolehlive zabila pripojeni, ze jsem nemohl otevrit ani clanek s obrazky, ale update windows je posledni dobou jako ninja.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Ja sa furt smejem ludom, tym lamam, normies, lemplom, co maju zapnuty windows update a stahuju vsecko nove.

Boli doby ked sa mi smiali ze mam rolling release distro, ze taku kravinu nemoze normalny clovek pouzivat. A ono ejhle windows je rolling release.

To ste tak vypatlaný že si neviete, ked nie vypnut, tak aspon odlozit vsetky velke aktualzacie? Sak je tam nato čudlík pre boha. Sak ked vyslo na porvch ze zrusili valnu vacsinu QA a vsecko sa 'testuje' na insiders, tak to proste nemoze mat normalny clovek zapnute.

A ked budete plakat ze na home a pro sa to neda, no tak si do boha stiahnite enterprise iso. (alebo ltsb). Tam sa da vsetko nastavit ako chcete.

Cez WSUS Offline si, ked uznate za vhodne, stiahnite vestko co potrebujete a prdnite si tam ten update s pol az rocnym oneskorenim. A vidite vsetko co sa deje v cmd, nie na tej idiotskej update obrazovke. A po update prdnut do toho komunitou vyvinuty ps.script ktory ocisti vsetok bordel?

TAKY PROBLEM? Nie nieje to problem.

Nomies placu, ostatny uzivaju w10 k plnej spokojnosti.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Vyzyvat verejne uzivatele legalnich Windows Home k instalaci nelegalni verze docela problem je.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.