Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Mozilla přispěje na Tor dalším až půl miliónem dolarů

Projekt Tor patří mezi klíčové věci moderního webu všude tam, kde je potřeba, aby se jedinec vyhnul dohledu mocných. Mozilla do něj v rámci aktuálního shánění příspěvků přispěje velkou částkou.

Jako každý rok, i letos na konci shání Tor Project příspěvky na svoji činnost. Je nutno pokrýt vývoj i provoz sítí, přispět může kdokoli skrze crowdfundingovou kampaň.

Mozilla nyní oznámila, že až do výšky 500 tisíc dolarů dorovná výši vybraných příspěvků. Pro Tor to znamená jistotu značného navýšení vybraných prostředků pro další činnost i vývoj jak Toru jako takového, tak prohlížeče Tor Browser, stavějícího na Firefoxu.

V tuto chvíli na projekt přispělo více než 300 dárců celkovou částkou necelých 40 tisíc dolarů. Za příspěvek ve výši 23 dolarů lze získat nálepky Tor, za 75 dolarů tričko a za 512 dolarů mikinu. Aktuální vydání prohlížeče Tor Drowser je z 24. října 2017.

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Mozilla přispěje na Tor dalším až půl miliónem dolarů

Žádné komentáře.