Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Nejrychlejší LCD monitor od Hitachi

Hitachi logo
Firma Hitachi uvedla 17" LCD monitor s téměř dvakrát kratší dobou odezvy, než mají ostatní ploché zobrazovací panely na trhu. Díky této rychlé odezvě je Hitachi CML174SXW ideální pro telekonference, interaktivní školení, tvorbu digitálních návrhů, multimediální aplikace, obecné prohlížení videa přes World Wide Web i pro náročné domácí aplikace, jako jsou počítačové hry a animace. Zobrazení pohyblivých scén je podstatně hladší, s omezenou tvorbou "duchů". Díky tomuto pokroku jsou ploché panely konečně životaschopnou alternativou pro řadu uživatelů počítačového videa a her.
Toto je plné znění tiskové zprávy tak, jak byla zaslána redakci CD-R serveru.

17" LCD PANEL FIRMY HITACHI ZNAMENÁ NOVÝ STANDARD DOBY ODEZVY MONITORŮ

Nový monitor CML174SXW firmy Hitachi je téměř dvakrát rychlejší než konkurenční monitory a díky tomu nabízí výrazně lepší zobrazení videa, multimédií, animací a her

Praha 19.2.2003 Firma Hitachi uvedla 17" LCD monitor s téměř dvakrát kratší dobou odezvy, než mají ostatní ploché zobrazovací panely na trhu. Díky této rychlé odezvě je Hitachi CML174SXW ideální pro telekonference, interaktivní školení, tvorbu digitálních návrhů, multimediální aplikace, obecné prohlížení videa přes World Wide Web i pro náročné domácí aplikace, jako jsou počítačové hry a animace. Zobrazení pohyblivých scén je podstatně hladší, s omezenou tvorbou "duchů". Díky tomuto pokroku jsou ploché panely konečně životaschopnou alternativou pro řadu uživatelů počítačového videa a her.

Díky době náběhu 12 milisekund a době doběhu 4 milisekundy nabízí monitor CML174SXW jedno z nejlepších zobrazení videa ze všech LCD počítačových monitorů. I když je optimalizován pro video a multimediální aplikace, jeho zvýšeného výkonu využijí všichni uživatelé bez rozdílu.

Hitachi LCD CML174SXW

"Průměrný plochý panel má dobu odezvy 30 ms. Nový panel CML174SXW firmy Hitachi je téměř dvakrát rychlejší a má podstatně omezenou tvorbu "duchů" a hrubých přechodů obrazových bodů, které jsou běžné u řady jiných LCD monitorů. Díky této rychlosti otvírá CML174SXW uživatelům plochých panelů nové možnosti," řekl Mark Wilkin, výkonný ředitel skupiny Hitachi pro marketing produktů.

Firemní uživatelé videa se nyní mohou těšit na rychlejší zobrazování v kombinaci s prostorově úspornou technologií LCD panelů. Panel je navíc vhodný k vytváření velkých zobrazovacích ploch z více panelů. To umožňuje jeho velmi tenký okraj - pouhých 16 mm široký. CML174SXW má zorný úhel 160 stupňů ve vodorovné i svislé rovině a rozteč bodů je 0,264mm. Také disponuje funkcí automatického nastavení pro dokonalý obraz.

Nový monitor má zobrazovací plochu s úhlopříčkou 17" (388 x 270 mm). Je vybaven dvěma vstupy analogovým 15-pin D-sub a digitálním DVI-D. Má jas 260 cd/m2 a skvělý kontrastní poměr 400:1 při doporučeném rozlišení 1280x1024 na kmitočtu 75 nebo 60 Hz.

Nový LCD monitor je dodáván ve dvou barevných provedeních - barvy slonoviny (CML174SXW) nebo v černé barvě (CML174SXWB) a konstrukce "bez přídavné cihly" využívá standardní napájecí kabel, bez nutnosti připojovat napěťový adaptér. Displej lze pomocí držáku od dalších dodavatelů upevnit na rameno nebo na stěnu. Vyhovuje specifikacím VESA Flat Panel Monitor Physical Mounting Interface (FPMPMI).

Monitor CML174SXW lze připojit k počítačům PC a Mac (některé počítače Mac mohou vyžadovat adaptér). Včetně podstavce váží monitor pouhých 5 kg.

Monitor CML174SXW má schválení TCO "99 a monitor CML174SXWB odpovídá TCO "95. Oba přístroje splňují nejpřísnější světové normy v oblasti nízkého vyzařování, ergonomie a správy napájení. Jsou dodávány s tříletou zárukou.

Redakce CDR (Google+)

Redakci CDR.cz tvoří tým mladých žurnalistů, které spojuje společná láska k moderním technologiím. Milují chytré gadgety, vylepšováky a nejnovější zařízení všeho druhu.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Nejrychlejší LCD monitor od Hitachi

Žádné komentáře.