Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Nereferenční GeForce RTX 3090 Ti: $3571-4497, 480W TDP

pohoda, taková cena i spotřeba bude už normálka

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

"... první uniklý údaj týkající se nereferenčního modelu od MSI hovoří o 480W."

Když vezmu v potaz, že moje varná konvice má 600W ...

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

To je nějaká Green EU konvice, co vaří půl hodiny?

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Cestovní minikonvice (většinou do 0,5 litru) mají tak nízký příkon.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Hmm, ta moje má 2kW. 600W to je z nějaké dětské kuchyňky?

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Najvyssi vykon ma Tefal Express. ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Cestovni. 0,6L
Rád bych viděl, jak použijete tu 2kW konvici na 6A jističi.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Ono to s těmi 2kW+ konvicemi bude podobné, jako to bývalo s 2kW+ vysavači.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Zajtra ma vyjst rx 6500 xt, je to len paper launch alebo sa da niekde predobjednat? nechcem zmeskat vydanie,je to jedina sanca na cenu za +- msrp.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

jj, da sa, na bazosi :D
https://pc.bazos.sk/inzerat/133263482/asus-dual-rx-6500xt-4gb-nerozbalen...

bezny clovek nema sancu nakupit

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

to bude nejaky zamestnanec Alzy.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Akorát bacha na to pokud to jde do systému s PCIe3.0, jestli to bude fungovat stejně jako 5500XT 4GB, tak pto na těch 4 3.0 linkách umí stratit dost desítek procent výkonu proti PCIe4 zapojení nebo 8GB verzi, kterou ale 6500XT mít nebude pokud se nepletu.

Patří to do budget sestav, už existující nemají PCIe4 sloty. A nový počítač, pokud od AMD, tak to není budget friendly a nejlevnější tu a tam dostupný 5300G zase nepodporuje PCIe4. A Intely jako novinka zatím stojí docela dost...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

80 litrů jenom proto, aby si někdo mohl hrát?
To si raději koupím pár dlátek a kvalitní japonskou pilkou a budu mít víc zábavy...

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Někdo si koupí za 80 klacků grafiku na hraní, někdo flašku archivního pití, nebo si jednou vsadí v casinu... Každý má nějaké hobby.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Zajímavé hobby vyhazovat peníze oknem jen tak pro prdel. Proč by si měl někdo kupovat tak neuvěřitelně předražený krám jen na hraní her, když to navíc stejně za chvíli rozmete na kopytech N31 alias RX 7900 XT. Nebylo by lepší spíš koupit třeba RX 6800 XT a pak upgradovat na 7800 XT, když už? Výkonově na tom bude skoro stejně, po upgradu výrazně líp, nějaký peníz takto nejspíš ještě ušetří, nesežere mu to i papuče a to ani nepočítám to, že tu starou grafárnu ještě může střelit.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Proč by si měl někdo koupit flašku archivního vína za desetitisíce když v sámošce má krabičáky za desetikačky... Proč si někdo dá do auta za 500 tisíc audio aparaturu za dalších 500 tisíc? Proč někdo pravidelně dává nemalé částky na charitu....

Když se musíš takto ptát tak nerozumíš lidem, kteří takové prkotiny jako pár tisíc dolarů za grafickou kartu jednou za pár let nemusí řešit. Ano u nás je lidí s příjmy 100+ asi 3%, při cca 4,5m pracujících je to cca 130-140 tisíc lidí.

A teď si vem největší trh - US a zkus bydlet v nějakém populárním městě.. New York, Los Angeles... 3-4 tisíce dolarů za nájem menšího bytu v místě kde nemusíš do práce 1h+ je naprosto normální... Takových lidí už jsou desetimiliny.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Ano, ale potom si takovou drahotu musí kupovat každou generaci a né, že pak kvůli tomu, jak to bylo drahé, rači nekoupí další ani za sto let... To pak trochu postrádá význam a takových expertů, co nakupují prý tzv. do budoucna jsou mraky, co ten výkon stejně nevyužijí a za pár let zjišťují, že jim to pak stejně nestačí, protože o kolik to bylo dražší to „překvapivě“ není o tolik i výkonnější, že? A to ani zdaleka.

Že si to koupím někdy jednorázově neznamená, že na to mám. A i ti majetnější, co by si to dovolit opravdu mohli, tak ti si zas umí většinou spočítat 1+1 a stejně si to nekoupí, pokud to nevyužijí. Protože kdyby si měli kupovat pořád vše na co mají, tak to nemají pořád nic, i kdyby vydělávali jak Kellner, mají akorát plnou garáž různého harampádí.

Ale jistě... existují lidi, co to asi opravdu nějak využijí a zároveň na to i mají a asi je jich dost na to, aby se toto Nvidii opravdu vyplatilo vyrábět, jen nevím, jestli to jsou opravdu hráči...

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Vlastnis auto?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A ona "v létě vydaná" Lovelace bude samozřejmě stát skoro 2x tolik, protože krypto.
Veselé... Jsem zvědavý, kdy herní firmy přestanou vydávat hry pro PC, protože nebudou mít dost zákazníků a zcela se přeorientují na konzole a mobily. Jinak to při tomhle cenovém šílenství dopadnout nemůže (leda by cenu za PC gamesy také 10x-20x zvedli).

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Tak rentabilita šla poslední měsíce dolů já bych to na těžbu už dnes nekupoval. Zaplatit se to má za dva roky (za příznivých podmínek) a to mi přijde už nezajímavé..

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Pokud těžíš a prodáváš, pokud těžíš a držíš, tak je to jen alternativa k tomu to nakoupit za cash. Teď se to nevyplatí, ale co třeba za pár let? Taky kdo při posledním splasknutí 2017/18 prodával BTC po 10 tisících a ETH po 200 dolarech aby se toho zbavil ještě za "dobrou" cenu si dnes trhá vlasy. Stejně tak ti co tehdy přestali těžit protože to bylo akorát za náklady.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Vždyť snad jasně píšu že za dva roky za příznivých okolností. Tím mám na mysli, když cena bude zas na maximu. Kupovat to těžit dva roky do zásoby a spekulovat že stoupne cena bitkoinu zas 10x je nesmysl, to už můžu rovnou nokoupit nějakou virtuální měnu a věřit a čekat a nic těžit nemusím..

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

tak to uz si z nas delaj snad prdel...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

je to priprava na lovelace, co ma mat 600W (ak si dobre pamatam) TDP. takze take varenie zaby

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Na takovéhle spotřeby je už třeba hodně drahý zdroj i skříň, takže se nebojím, že by se tyhle zrůdky nějak rozšířily. Jen to pc hráče odradí od LCD s vyššími rozlišeními a hertzy, tedy pokud je to neodradí celkově od AAA hraní na pc.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Pořád je dost lidí kteří si tkaovou grafiku koupí z výplaty aniž by jim to rozbilo cash flow. ANo jedinců ochotných dát tolik není tolik, ale je jich pořád dost aby se prodalo vše co bude.

Ber to tak že pro takového seniorního ajťáka v Sillicon Valley je to jedna splátka hypotéky nebo měsíční nájem a náklady na dojíždění do práce. Když bereš 8-12 tisíc USD měsíčně....

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

No dost jich není, aby uživili herní trh. Herní vývojáři potřebují, aby si jejich hry mohli zahrát i cosky, co pracují v MacDonaldu, jinak se jim nevyplatí hry vyvíjet. A ty socky z MD nejí za kartu tisíce USD, když mohou mít za 500 USD konzoli, na které to vypadá skoro stejně.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Co to je za nesmyslný argument. Kdyby jich nebylo dost, firmám se nevyplatí takový HW vyrábět. Jenže naopak je to pro ně to nejlukrativnější zboží právě díky tomu jaká je daná cílová skupina.

Tady se bavíme o grafice která by za normálních okolností stála 1500+ dolarů, segment trhu pro ty kteří chtějí to nejlepší na trhu a cenu nemusí moc řešit. Tyhle grafiky tvoří typicky nízké jednotky procent prodejů a nediktují výkonové "standardy".

Samozřejmě lidi co se dostanou do problémů už když jim vypadne jedna/dvě výplaty nejsou cílovou skupinou takových grafik a pro ně jsou levnější grafiky. Byť situace je taková že i "levné" grafiky jsou dnes docela drahé.

Ono kolik lidí se smálo třeba na 2080Ti, největší highend za 30 tisíc a dnes za to lidi kupují střední třidu, méně výkonnou 3060 Ti...Pokud jsou ceny i u "levných" grafik 2,5x vyšší tak 2x vyšší cena u top highendu je vlastně ještě dobrá.

Sám se označuji za střední třídu, ale po zaplacení hypotéky, energií a služeb spojených s bydlením, pojistky, a další zbytné věci jako internet, kabelovka, k tomu jídlo, nutné věci , oblečení, drogérie i různá předplatná jako Netflix, HBO, AppleTV, Apple Music, YT Premium, Office... mi pořád zbude kolem 20 tisíc měsíčně.

Takové grafiky si klidně můžu koupit tři do roka, ale já nechci ani jednu za rok nebo dva či tři. Prostě mi to za to nestojí. Přitom loni jsem dal asi 130 tisíc do Apple zařízení, ne proto že bych je potřeboval nebo že by nebyla alternativa, ale chtěl jsem to, tak jsem si to koupil protože můžu. Kdybych místo 50 hodin za rok odehrál 50 hodin do týdne či dvou, tak místo toho už v počítači dávno fičí 3080/3090 protože by mi to za ty peníze víc než dostatek radosti.

A o tom to je, proč si neudělat radost, když můžeš

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Copak o to, radost si člověk udělat může.
Jen myslím není dost takových hráčů, kteří si něco takového koupí, což bylo meritum mé poznámky. Většina prodejů jde těžařům a na profi využití (výpočty a tak).
Kolik z těch hodně vydělávajících "senior ICT" lidí má na takové hraní čas? Pohybuji se v oboru 30+ let a znám jen pár takových mezi tisíci. Většinou hrají mladí kluci, mnoho nad 50 let ne.

Herním firmám se brzy nevyplatí psát pro takové výkonné grafiky hry, když 90+% jejich zákazníků na takovou GK nemá nebo ty peníze mají, ale nedají, protože je potřebují na něco jiného. A když už tedy hrají, přešli na konzole. Jsem vážně zvědavý, kdy se na GK výrobci her úplně vykašlou...

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Ty neumíš číst? Já nepíšu o tom, že se nevyplatí producentům grafik tyto monstra vyrábět, já píšu o tom, že se nevyplatí vývojářům jher vyrábět hry na platformu, kterou si může dovolit horních 10000, když jsou zde herní platformy, kterých se prodají desítky, časem i stovky milionů?

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Skoro stejně?

Myslíte "skoro stejně" jako ta (nechvalně proslulá) hra od CD Project Red?

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Ehm, problémy s CP2077 byly na PS4 a starých Xboxech, ne na nových konzolích za 500 USD, které se už tehdy prodávaly. Zde byla chyba dělat tak náročnou hru na staré verze konzolí, které jsou drasticky výkonově slabší.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Pokud by ta spotřeba nešla snížit, tak bych za takovou kartu nedal ani 5 tisíc Kč. Teda dal, ale jen kvůli těžbě, nehrál bych na ní. Ještěže jsem nedávno při úklidu našel zapomenutou pasivně chlazenou HD 6450, která jako nouzovka k CPU bez iGPU stačí, tudíž tyhle ceny můžou držet ještě minimálně 2 roky a nebudu nucen si nic nového kupovat. A za 2 roky tady už bude nějaké dobře použitelné ARM APU.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Přeji hodně štěstí s takovým heblem. Já sháněl jako o život (a za dobré prachy) RX6600, povedlo se a nic jiného člověk absolutně nepotřebuje. 130W a téměř všude téměř ticho.
Spokojenost.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To zas bude rozbitých prasátek a prodaných ledvinek.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Ved to je fajn. V hrobe ti budu peniaze na hovno.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

to bych si radsi zajel na poradnou lyzovacku...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

3070 16gb bude ?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak mineri zhrabnú všetky dobré karty a hráčom potom ponúkajú takúto šialenosť.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Potřebuju něco, inženýři programatoři.
Tak co linuxáři, pomůžete mi.
N270 1/2jádra atom 1,6GHz, 1GB DDR2, 16GB HDD, dal jsem tam Ubuntu 14.04.
Návody na linux jsou o ..., potřebuju zástupce na ploše (ubuntu software, chrome, VLC payer, tento počítač.)
Oni .... s příkazovým řádkem, ..., se nedivim že linux nechce nidko používat.
Linux mint - to je ... system, kterej ... to vymyslel, e-peněženka která nejde vypnout (chce to nějaké heslo, které nejde vypnout).
... linux, ale co jinýho tam dát, když nejde Win XP, 7,8, pak se ... že nejde dát zástupce na ploše (přetáhnout myší).
Kokotorův buzno návod:
https://wiki.ubuntu.cz/spou%C5%A1t%C4%9B%C4%8D#vytvo%C5%99en%C3%AD_vlast...
Než to přečtu tak instaluju novej system, který umí udělat zástupce na ploše.
(... = sprostý slovo)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nic, mrdat, chtěl jsem si postěžovat že ze mě linuxák nebude.
Udělám srozumitelnej použitelnej návod na linux pro lamy jako jsem já.
Bude to umět: zástupce na ploše :chrome, vlc, soubory.
Kterej kunda vymyslel, že vymažu film z flešky v linuxu a o ten film se mi fleška zmenší.
Mám nervy jenom jedny.
-------------------
Seru na to, že po mě někdo hodí tlustý zlatý stránky, a řekne: tohle se nauč.
Abych mohl dát zástupce na ploše a vymazat flešku.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Co takhle vyhodit tu kalkulačku, co byla pomalá i jako nová, a koupit si za 5000 něco normálního, na kterém pojede jakýkoliv nový OS?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Co to dát normálně na panel? Ikony na ploše jsou zlo.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

..bohužel to zlo, je ale pouze ve Tvé hlavě..! ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.