Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Nová kamera Panasonic HDC-SD600 s 3MOS a 1080p H.264 videem

To jsem zvědav na šum při nízkém osvětlení... Snad bude více než nízký (tedy minimální až žádný).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Spíš těch 27Mb/s je nějak málo na 1080p @ 50fps... Ani nepíšou, kolik barevné informace ořezávají. :-/ Pro domácí video asi zůstanu u Canon XF305 :-D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro AVCHD je 27Mbps dostatečné. Standardně kamery používají něco kolem 17Mbps. Lepší kamery používají 24Mbps. Co se týče barev, tak počítej, že to bude určitě 4:2:0.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

27 Mbps je habakuk. Progresivní video není zdaleka tak náročný na kompresi jako prokládný. Navíc se s tím dá rozumně pracovat. Čekám na kamery s 50p nebo 60p jako na smilování, snad je tohle začátek a s dalšími se roztrhne pytel. Prokládaný video nesnáším a 30p je pro plynulý pohyb málo.

Je zajímavý, že doteď jediná kamera, která uměla 60p, byla SANYO VPC-2000. A poté, co Panasonic koupil SANYO, je tu Panasonic s 50p/60p. Akorát jsem doufal, že Panasonic na oplátku pomůže SANYO k lepší optice (hlavně optické stabilizaci). Ale zatím to vypadá tak, že ze SANYO udělali low-end a Panasonic si od nich "vypůjčil" jejich elektroniku. To je škoda, protože SANYO kamery byly zajímavou konkurencí k zaběhnutým značkám a přinášely nový a netradiční nápady. Jediný, co jim výrazně chybělo, byla to optická stabilizace. Jenže ta u letošních modelů opět není a naopak zmizelo natáčení v 1080p60 i u nejvyšších modelů.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

a tři snímače má umístěné za sebou, že do toho motáte Foveon X3? nebo klasicky okolo rozkládacího hranolu?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tuhle hracky jsou jiz mrtve, po te, co canon uvedl 550D je jasne, ze sanci uz ma jen kamera, ktera umi pres klasicky fotobajonet pridat sklo, ale da to do tela kamery, vcetne ovladani clony a ostreni.

Moderni fotaky se totiz takhle predelavaji do konstrukci i s LCD okolo 10.000 ... tedy za nejakych 30.000 by jim za takovou kameru utrhli ruce, a firmy, co delaji kamery do 150.000 by nejspise museli svoje milacky zlevnit na stejnou hladinu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Videa v zrkadlovkach su robene neefektivne .. teda sa nevyuziva cela plocha chipu (len kazdy X-ty pixel) a tak tam vznika neprijemne moire. Napriklad.

Autofocus, ovladanie, pohodlnost .. este maju co dohanat za kamerami...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.