Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Nvidia stahuje vadné Shield Pro

Po vadných bateriích v Shield Tablet postihly Nvidii vadné disky v Shield Pro. Naštěstí jde tentokrát jen o omezený počet kusů a na rozdíl od baterií nehrozí uživatelům žádné nebezpečí…

Nvidia Shield Pro je Android TV set-top-box, který podporuje mimo jiné přehrávání 4k videa, ale i hry. V našich končinách se o něm příliš nemluvilo, protože byl formálně uveden jen v USA. Přesto je Nvidii jasné, že se najdou uživatelé tohoto produktu i mimo Spojené státy, v souladu s čímž adresovala upozornění na možný problém širšímu publiku uživatelů.

O co jde: Zařízení se prodává v 16GB a 500GB provedení. Problém se týká jen 500GB verze (ta je vybavena mechanickým pevným diskem) a k tomu jen vybraných kusů. Nvidia odhaduje, že z celkového počtu prodaných Shield Pro bude postiženo méně než 1 %.

Potíž je v tom, že některé 512GB disky odcházejí. Symptomy se mohou projevovat při aktualizaci systému. Pokud se během upgradu 1.4 objevilo Fastboot menu, pak se daného zařízení problém týká a to i v případě, kdy po restartu systém bezproblémově najel. Druhý příznak se objevuje na domovské obrazovce Android TV - pokud je text na dlaždicích nečitelný (poškozený, rozpixelovaný), je důvod k reklamaci.

Uživatelé, kterých se závada týká, mohou Nvidii kontaktovat prostřednictvím této webové stránky. Tuto možnost mají i zákazníci, kteří si Shield Pro pořídili mimo USA. Nvidia zařídí výměnu konzole za předpokladu, že je do dané země možné balík (vyměněnou konzoli) zaslat.

Diskuse ke článku Nvidia stahuje vadné Shield Pro

Čtvrtek, 17 Září 2015 - 21:05 | Tomáš Bohuněk | Tak sválně co v tom je...nojooo, Seagate... :)
Čtvrtek, 17 Září 2015 - 17:59 | Anonym | k "reklamacim" Shieldu se stavej velice...

Zobrazit diskusi