Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Nová revize OCZ Fatal1ty na trhu

OCZ přináší třetí verzi svých zdrojů Fatal1ty, konkrétně bude aktualizovat 550- a 750W modely. Jedinou významnější změnou ovšem je změna částečně modulární kabeláže na plně modulární kabeláž.
OCZ_Fatal1ty_750_W

Po třech letech se společnost OCZ rozhodla zaktualizovat řadu zdrojů nesoucích jméno po známém mistru světa v progamingu, Fatal1ty, jak bylo nakonec řečeno už i na Computexu. Že to už bylo za potřebí je celkem jasné, ovšem tuto aktualizaci bych nenazval pomalu ani mírným pokrokem v mezích zákona. Dosavadní verze nejsou vyloženě špatné (na to, že se jedná o produkci Sirtecu), osazení je z větší části kvalitní a problém nastal na Hardware Secrets pouze v přetížení, kdy zdroj shořel. (To je zřejmě tradice, také jsem v recenzi jeden kus od OCZ spálil, u druhého jsem neměl nervy to tlačit dál, jinak by umřel taktéž.)

OCZ_Fatal1ty_750_W_2

Nové verze u 550- a 750W modelu tak přinesou zatím jen jednu jasnou změnu: částečně modulární kabeláž nyní bude plně modulární. Účinnost bude certifikována jako 80 PLUS Bronze, což není na rok 2013 žádná hitparáda, reálně má dosahovat až 85 %, což je tak o procento více než u současného 750W modelu. Slabší verze (nyní za cenu kolem 1500 Kč) je nyní certifikována pouze 80 PLUS, tudíž zde mírný pokrok bude (přibližně 3 %). Záruka bude prodloužena ze tří na pět let, kdo je OEM dodavatel a jakou platformu použije ovšem zatím stále není známo.

Zdroje: 

Pavel "Behemot" Boček

http://www.hwworld.cz/ bocek.pavel[@]post.cz

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Nová revize OCZ Fatal1ty na trhu

Pondělí, 30 Září 2013 - 14:21 | Noxik | 1. Na fotkach to lepe vypada, nez kdyz z toho...
Pondělí, 30 Září 2013 - 13:03 | Choze TM | K čemu v praxi je odpojitelný kabel pro MoBo?...

Zobrazit diskusi