nenastavuji vubec nic v ovladačích protože mám nahodně někdy i často že se mě po zapnutí PC resetuje ovladač, takže používám na FAN MSI Afterburner už snad 15let.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
nenastavuji vubec nic v
dawe https://diit.cz/profil/dawe-dawe
19. 5. 2026 - 10:45https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskusenenastavuji vubec nic v ovladačích protože mám nahodně někdy i často že se mě po zapnutí PC resetuje ovladač, takže používám na FAN MSI Afterburner už snad 15let.https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537866
+
Zero RPM je zbytocnost ked mas cely stroj -oddeleny
vo vedlajsej miestnosti +dodatocna vzduchotechnika ;)
+nezabudajte ze vela tepla vyraba aj avr zosilovac -ten si treba tiez dat do inej miestnosti +vzduchotechnika
+router -vsetko teplo musi ist mimo izbu -prec
teplo = zabijak vykonu
+1
-4
-1
Je komentář přínosný?
Zero RPM je zbytocnost ked
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
19. 5. 2026 - 11:49https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseZero RPM je zbytocnost ked mas cely stroj -oddeleny
vo vedlajsej miestnosti +dodatocna vzduchotechnika ;)
+nezabudajte ze vela tepla vyraba aj avr zosilovac -ten si treba tiez dat do inej miestnosti +vzduchotechnika
+router -vsetko teplo musi ist mimo izbu -prec
teplo = zabijak vykonuhttps://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537887
+
Mno další místnost není řešení pro každého. A když teplo snižuje výkon, nebude asi (mimo bugu) zerorpm.
+1
+3
-1
Je komentář přínosný?
Mno další místnost není
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
19. 5. 2026 - 12:47https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseMno další místnost není řešení pro každého. A když teplo snižuje výkon, nebude asi (mimo bugu) zerorpm.https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537904
+
ale ved to je slobodna volba uzivatela ;)
ked si kupis nejaky hw a potom si jeho vykon obmedzis uzatvorenim do teplej skrinky
hlavne ze si do tej skrinky das 4 vycackane svetielkujuce ventilatory RGB -to sa oplati ;)
a pocas hrania nejakej hry pocuvas vysavac
to je zakladna vec ktoru by som riesil prioritne
vies si kupit 3-5m kable hdmi, usb a umiestnit tepelne zariadenia do inej izby napr a mas 0dB
ja mam ku tomu este aj urobenu poriadnu vzduchotechniku -odsavanie vzduchu a usetris aj na klimatizacii
+1
-6
-1
Je komentář přínosný?
ale ved to je slobodba volba
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
19. 5. 2026 - 13:19https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseale ved to je slobodna volba uzivatela ;)
ked si kupis nejaky hw a potom si jeho vykon obmedzis uzatvorenim do teplej skrinky
hlavne ze si do tej skrinky das 4 vycackane svetielkujuce ventilatory RGB -to sa oplati ;)
a pocas hrania nejakej hry pocuvas vysavac
to je zakladna vec ktoru by som riesil prioritne
vies si kupit 3-5m kable hdmi, usb a umiestnit tepelne zariadenia do inej izby napr a mas 0dB
ja mam ku tomu este aj urobenu poriadnu vzduchotechniku -odsavanie vzduchu a usetris aj na klimatizacii
https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537910
+
Tak ono naštěstí chlazení nemusí spočívat v malém počtu svítících větráčků.
A 3-5 metru kabelu je teda dost málo pro hodně (většinu?) bytů
+1
+5
-1
Je komentář přínosný?
Tak ono naštěstí chlazení
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
19. 5. 2026 - 13:31https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseTak ono naštěstí chlazení nemusí spočívat v malém počtu svítících větráčků.
A 3-5 metru kabelu je teda dost málo pro hodně (většinu?) bytů https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537911
+
ty si to sprav ako chces
kto sa vyberie cestou oddelenia + vzduchotechniky
bude mat za odmenu:
1.plny vykon hw
2.+0dB & +0C pred obrazovkou
a RPM na GPU si potom mozes este aj zvysit
+1
-6
-1
Je komentář přínosný?
ty si to sprav ako chces
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
19. 5. 2026 - 18:47https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskusety si to sprav ako chces
kto sa vyberie cestou oddelenia + vzduchotechniky
bude mat za odmenu:
1.plny vykon hw
2.+0dB & +0C pred obrazovkou
a RPM na GPU si potom mozes este aj zvysit
https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537933
+
19. 5. 2026 - 20:12https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseTo jsou zase knížecí rady...https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537936
+
20. 5. 2026 - 08:25https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseto jsou, asi ma klimatizovany spajz a machrujehttps://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537952
+
Bydlel jsem na docela dost místech (od secesní vily, přes činžáky z doby před Velkou válkou i prvorepublikový, v paneláku i v současné zástavbě) a mezi těmi místy bylo jedné, kde se tohle dalo přirozeně udělat (neberu v potaz pošahané nápady přeorganizovat bydlo kolem myšlenky, že počítač patří do kumbálu).
Takže ano, mít počítač někde zastrčený je nápad zajisté dobrý, jen halt pro většinu lidí dobrý není.
+1
+4
-1
Je komentář přínosný?
Tak nějak.
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
20. 5. 2026 - 09:12https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseTak nějak.
Bydlel jsem na docela dost místech (od secesní vily, přes činžáky z doby před Velkou válkou i prvorepublikový, v paneláku i v současné zástavbě) a mezi těmi místy bylo jedné, kde se tohle dalo přirozeně udělat (neberu v potaz pošahané nápady přeorganizovat bydlo kolem myšlenky, že počítač patří do kumbálu).
Takže ano, mít počítač někde zastrčený je nápad zajisté dobrý, jen halt pro většinu lidí dobrý není.https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537959
+
kto chce hlada sposoby -ako to urobit
kto nechce hlada dovody -ako to neurobit
+1
-3
-1
Je komentář přínosný?
inspirujem ta
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
20. 5. 2026 - 09:45https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseinspirujem ta
aby si si spravil plny vykon
kto chce hlada sposoby -ako to urobit
kto nechce hlada dovody -ako to neurobithttps://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537963
+
Jasně, posunu dětský pokoj místo obýváku, udělám další příčku a vyměním půl nábytku, protože mi to umožní mít hlučný počítač v kumbálu, místo tichého počítače pod stolem.
A proč ty nehledáš způsoby?!
+1
+3
-1
Je komentář přínosný?
Jasně, posunu dětský pokoj
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
20. 5. 2026 - 09:57https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseJasně, posunu dětský pokoj místo obýváku, udělám další příčku a vyměním půl nábytku, protože mi to umožní mít hlučný počítač v kumbálu, místo tichého počítače pod stolem.
A proč ty nehledáš způsoby?!https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537964
+
ja som koli tomu v panelaku odstranil zastrcku cim som ziskal dieru pre kable bez vrtania panelu
a vyrezal som vyvod na vzduchotechniku cez balkon
na balkom umiestnil odsavaci ventilator
& urobil skrinku -oplastenie pre tieto vyhrevne zariadenia
-ano pre tvoje prekvapenie urobil som to v socialistickom panelaku
odmena stoji za to
len musim upozornit na spravny vyber odsavacieho ventilatoru a ratat s hlucnostou
ale vies si regulovat na nom vykon/otacky manualne
o chvilu budes mat leto a ty si budes zbytocne vyhrievat izbu -potom musis silno klimatizovat aby si vobec vydrzal sediet pri tom a mas to aj s hlukom v izbe -neh sa paci
+1
-4
-1
Je komentář přínosný?
ja som koli tomu v panelaku
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
20. 5. 2026 - 10:49https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseja som koli tomu v panelaku odstranil zastrcku cim som ziskal dieru pre kable bez vrtania panelu
a vyrezal som vyvod na vzduchotechniku cez balkon
na balkom umiestnil odsavaci ventilator
& urobil skrinku -oplastenie pre tieto vyhrevne zariadenia
-ano pre tvoje prekvapenie urobil som to v socialistickom panelaku
odmena stoji za to
len musim upozornit na spravny vyber odsavacieho ventilatoru a ratat s hlucnostou
ale vies si regulovat na nom vykon/otacky manualne
o chvilu budes mat leto a ty si budes zbytocne vyhrievat izbu -potom musis silno klimatizovat aby si vobec vydrzal sediet pri tom a mas to aj s hlukom v izbe -neh sa pacihttps://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537974
+
Mně nezajímá, co jsi dělal ty, ale co bych musel udělat já a co by byly běžné zásahy pro většinu lidí..
+1
+3
-1
Je komentář přínosný?
Mně nezajímá, co jsi dělal ty
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
20. 5. 2026 - 11:00https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseMně nezajímá, co jsi dělal ty, ale co bych musel udělat já a co by byly běžné zásahy pro většinu lidí..https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537977
+
beriem = ty si pridas vykon na klime
a ja inspirujem niekoho ineho -odvaznejsieho / kutila ;)
+1
-4
-1
Je komentář přínosný?
beriem = ty si pridas vykona
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
20. 5. 2026 - 12:12https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseberiem = ty si pridas vykon na klime
a ja inspirujem niekoho ineho -odvaznejsieho / kutila ;)https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537990
+
Ne. Rozhodně nebudu přidávat výkon na klimatizaci.
Možná prostě přestaň zobecňovat svoje libůstky a pošahanosti na okolí.
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Ne. Rozhodně nebudu přidávat
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
20. 5. 2026 - 12:33https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseNe. Rozhodně nebudu přidávat výkon na klimatizaci.
Možná prostě přestaň zobecňovat svoje libůstky a pošahanosti na okolí.https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537993
+
Tipnu ze jen on a klimatizace, ale mozna se pletu.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Tipnu ze jen on a klimatizace
satai https://diit.cz/profil/8wwfhc8jep
20. 5. 2026 - 21:29https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseTipnu ze jen on a klimatizace, ale mozna se pletu.https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538055
+
niekto ma doma prehriaty vysavac
a niekto ma krasne tiche a chladne sedenie & hranie za oledkou ;) na plny vykon hw ;)
ako to chces -tak to mas
+1
-4
-1
Je komentář přínosný?
niekto ma doma prehriaty
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
20. 5. 2026 - 00:06https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseniekto ma doma prehriaty vysavac
a niekto ma krasne tiche a chladne sedenie & hranie za oledkou ;) na plny vykon hw ;)
ako to chces -tak to mashttps://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537942
+
Písal si, že nemáš klimatizáciu. Tak ako máš chladné sedenie, keď sú 30 stupňové horúčavy? Ako máš plný výkon, keď ventilátor ti vyťahuje vzduch od počítača v tej druhej miestnosti a vonku je 30 stupňov?
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Písal si, že nemáš
zoki https://diit.cz/profil/zoki
26. 5. 2026 - 14:49https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskusePísal si, že nemáš klimatizáciu. Tak ako máš chladné sedenie, keď sú 30 stupňové horúčavy? Ako máš plný výkon, keď ventilátor ti vyťahuje vzduch od počítača v tej druhej miestnosti a vonku je 30 stupňov?
https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538525
+
Já mám hlavní switch, miniservřík/NAS, klasické PC a podobné kraviny v pracovně a taky jsem přemýšlel, jestli je nepřesunout do technické místnosti, která je hned za zdí pracovny. Ale od doby, co mám v tech. m. střídač FVE, je tech. m. nejteplejší místností v celém domě, takže si teď říkám "zaplať pánbůh že jsem se do toho nepustil".
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Já mám hlavní switch,
Swordfish https://diit.cz/profil/mecoun
21. 5. 2026 - 08:29https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseJá mám hlavní switch, miniservřík/NAS, klasické PC a podobné kraviny v pracovně a taky jsem přemýšlel, jestli je nepřesunout do technické místnosti, která je hned za zdí pracovny. Ale od doby, co mám v tech. m. střídač FVE, je tech. m. nejteplejší místností v celém domě, takže si teď říkám "zaplať pánbůh že jsem se do toho nepustil".https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538068
+
26. 5. 2026 - 14:55https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseNepomohla by tam tá najslabšia klimatizácia?https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538526
+
Stále platí: když to funguje, nevrtej do toho!
Takže já s bůh ví jak starými ovladači žádný problém nemám. :-)
+1
-4
-1
Je komentář přínosný?
Stále platí: když to funguje,
RedMaX https://diit.cz/profil/redmarx
20. 5. 2026 - 07:25https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseStále platí: když to funguje, nevrtej do toho!
Takže já s bůh ví jak starými ovladači žádný problém nemám. :-)https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1537943
+
"...fanusikovia fsr dlss ai hovadin". Před pár dny jsem si jako fanoušek Subnautici koupil druhý díl v early access. Je mi jasný, že se to bude dále vyvíjet, nicméně, hrát si chci už teď. No a bez těhle hovadin, jak píšeš by to bylo s krásnou grafikou na nehratelných FPS. Ale když zapnu DLSS na kvalitu a případně FG (při 130 výsledných FPS se dá lag vydržet) Je to parádní podívaná s obrazovým výstupem 4K. K tomu mi dopomáhej Optiscaler a FSR4.1. Jiná věc je, že to můžeš hrát na mid detaily anebo na Epic detaily, ovšem ve fullHD a 60 FPS.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
"...fanusikovia fsr dlss ai
kyo kyo https://diit.cz/profil/kyo
20. 5. 2026 - 13:41https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse"...fanusikovia fsr dlss ai hovadin". Před pár dny jsem si jako fanoušek Subnautici koupil druhý díl v early access. Je mi jasný, že se to bude dále vyvíjet, nicméně, hrát si chci už teď. No a bez těhle hovadin, jak píšeš by to bylo s krásnou grafikou na nehratelných FPS. Ale když zapnu DLSS na kvalitu a případně FG (při 130 výsledných FPS se dá lag vydržet) Je to parádní podívaná s obrazovým výstupem 4K. K tomu mi dopomáhej Optiscaler a FSR4.1. Jiná věc je, že to můžeš hrát na mid detaily anebo na Epic detaily, ovšem ve fullHD a 60 FPS.https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538007
+
kazdy fanusik fsr dlss hovadin v kutiku duse dufa ze si tu hru bude vediet o 5-10r zahrat normalne
a takto to aj bude
fsr dlss hovadinam -dlhsi zivot ani netipujem
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
kazdy fanusik fsr dlss
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
20. 5. 2026 - 15:30https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskusekazdy fanusik fsr dlss hovadin v kutiku duse dufa ze si tu hru bude vediet o 5-10r zahrat normalne
a takto to aj bude
fsr dlss hovadinam -dlhsi zivot ani netipujemhttps://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538022
+
To víš, že by to bylo lepší no. Ale není no. Jak jsem psal, klidně si to můžeme hrát na v 1080p/60Hz, pak nic z toho nepotřebuješ. Ale řekl bych, že jsi neměl možnost si detailně prozkoumat, jak DLLS nebo FSR4.x vlastně ve hře vypadají. Vypadají úžasně ;)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
To víš, že by to bylo lepší
kyo kyo https://diit.cz/profil/kyo
20. 5. 2026 - 17:36https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseTo víš, že by to bylo lepší no. Ale není no. Jak jsem psal, klidně si to můžeme hrát na v 1080p/60Hz, pak nic z toho nepotřebuješ. Ale řekl bych, že jsi neměl možnost si detailně prozkoumat, jak DLLS nebo FSR4.x vlastně ve hře vypadají. Vypadají úžasně ;)https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538036
+
uzasne deformovane=rozmazane +s pridavnym lagom
ozeliem to a nastavim si ciste poctive 4k, so znizenym detailom na tiene, a chill =horny limit fps tesne pod plny vykon gpu
pokial ten horny limit da cez 110fps je to mozne pekne hrat
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
uzasne deformovane=rozmazane
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
20. 5. 2026 - 18:12https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseuzasne deformovane=rozmazane +s pridavnym lagom
ozeliem to a nastavim si ciste poctive 4k, so znizenym detailom na tiene, a chill =horny limit fps tesne pod plny vykon gpu
pokial ten horny limit da cez 110fps je to mozne pekne hrathttps://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538041
+
20. 5. 2026 - 19:38https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskusedas si to dlss na 80'' oled panel?https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538045
+
Zapomněl jsi na optimalizace her v nových ovladačích, co pak běží líp, než na starých...
+1
+4
-1
Je komentář přínosný?
Zapomněl jsi na optimalizace
Tomcat2 https://diit.cz/profil/tomcat
20. 5. 2026 - 14:18https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseZapomněl jsi na optimalizace her v nových ovladačích, co pak běží líp, než na starých...https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538014
+
nezabudol +akcptujem tento dovod "upgradu" ovladacov
avsak aj tak nehram okamzite uplne cerstve hry -pretoze tie su same o sebe zabugovane +v case vydania predrazene
kludne pockam aj rok ked su hry poriadne opatchovane +aj s dlc +i lacnejsie
preto necitim potrebu okamziteho downloadu noveho ovladaca -pockam na vas -testerov ako vam to dopadne ;)
+1
-2
-1
Je komentář přínosný?
nezabudol +akcptujem tento
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
20. 5. 2026 - 15:26https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskusenezabudol +akcptujem tento dovod "upgradu" ovladacov
avsak aj tak nehram okamzite uplne cerstve hry -pretoze tie su same o sebe zabugovane +v case vydania predrazene
kludne pockam aj rok ked su hry poriadne opatchovane +aj s dlc +i lacnejsie
preto necitim potrebu okamziteho downloadu noveho ovladaca -pockam na vas -testerov ako vam to dopadne ;)https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538021
+
Ty čekáš a já hraju :D Proto early access. Tak čekej (si asi porozumiš s RedMaxem), jdu hrát.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Ty čekáš a já hraju :D Proto
kyo kyo https://diit.cz/profil/kyo
20. 5. 2026 - 17:32https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuseTy čekáš a já hraju :D Proto early access. Tak čekej (si asi porozumiš s RedMaxem), jdu hrát.https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538035
+
ty hras okamzite fsr dlss zabugovanu hru
ja ju hram trochu neskor opatchovanu s dlc a bez takychto deformacnych+lag hovadin
pohodicka ;) kludne pokracuj v cinnosti -ty si pre mna vlastne tester ;)
+1
-3
-1
Je komentář přínosný?
ty hras fsr dlss zabugovanu
Exhumanizator https://diit.cz/profil/fero77ke
20. 5. 2026 - 18:04https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskusety hras okamzite fsr dlss zabugovanu hru
ja ju hram trochu neskor opatchovanu s dlc a bez takychto deformacnych+lag hovadin
pohodicka ;) kludne pokracuj v cinnosti -ty si pre mna vlastne tester ;)https://diit.cz/clanek/ovladace-2651-mohou-zpusobit-potize-se-zero-rpm-mode-reseni-vsak-existuje/diskuse#comment-1538040
+
nenastavuji vubec nic v ovladačích protože mám nahodně někdy i často že se mě po zapnutí PC resetuje ovladač, takže používám na FAN MSI Afterburner už snad 15let.
Zero RPM je zbytocnost ked mas cely stroj -oddeleny
vo vedlajsej miestnosti +dodatocna vzduchotechnika ;)
+nezabudajte ze vela tepla vyraba aj avr zosilovac -ten si treba tiez dat do inej miestnosti +vzduchotechnika
+router -vsetko teplo musi ist mimo izbu -prec
teplo = zabijak vykonu
Mno další místnost není řešení pro každého. A když teplo snižuje výkon, nebude asi (mimo bugu) zerorpm.
ale ved to je slobodna volba uzivatela ;)
ked si kupis nejaky hw a potom si jeho vykon obmedzis uzatvorenim do teplej skrinky
hlavne ze si do tej skrinky das 4 vycackane svetielkujuce ventilatory RGB -to sa oplati ;)
a pocas hrania nejakej hry pocuvas vysavac
to je zakladna vec ktoru by som riesil prioritne
vies si kupit 3-5m kable hdmi, usb a umiestnit tepelne zariadenia do inej izby napr a mas 0dB
ja mam ku tomu este aj urobenu poriadnu vzduchotechniku -odsavanie vzduchu a usetris aj na klimatizacii
Tak ono naštěstí chlazení nemusí spočívat v malém počtu svítících větráčků.
A 3-5 metru kabelu je teda dost málo pro hodně (většinu?) bytů
ty si to sprav ako chces
kto sa vyberie cestou oddelenia + vzduchotechniky
bude mat za odmenu:
1.plny vykon hw
2.+0dB & +0C pred obrazovkou
a RPM na GPU si potom mozes este aj zvysit
To jsou zase knížecí rady...
to jsou, asi ma klimatizovany spajz a machruje
Tak nějak.
Bydlel jsem na docela dost místech (od secesní vily, přes činžáky z doby před Velkou válkou i prvorepublikový, v paneláku i v současné zástavbě) a mezi těmi místy bylo jedné, kde se tohle dalo přirozeně udělat (neberu v potaz pošahané nápady přeorganizovat bydlo kolem myšlenky, že počítač patří do kumbálu).
Takže ano, mít počítač někde zastrčený je nápad zajisté dobrý, jen halt pro většinu lidí dobrý není.
inspirujem ta
aby si si spravil plny vykon
kto chce hlada sposoby -ako to urobit
kto nechce hlada dovody -ako to neurobit
Jasně, posunu dětský pokoj místo obýváku, udělám další příčku a vyměním půl nábytku, protože mi to umožní mít hlučný počítač v kumbálu, místo tichého počítače pod stolem.
A proč ty nehledáš způsoby?!
ja som koli tomu v panelaku odstranil zastrcku cim som ziskal dieru pre kable bez vrtania panelu
a vyrezal som vyvod na vzduchotechniku cez balkon
na balkom umiestnil odsavaci ventilator
& urobil skrinku -oplastenie pre tieto vyhrevne zariadenia
-ano pre tvoje prekvapenie urobil som to v socialistickom panelaku
odmena stoji za to
len musim upozornit na spravny vyber odsavacieho ventilatoru a ratat s hlucnostou
ale vies si regulovat na nom vykon/otacky manualne
o chvilu budes mat leto a ty si budes zbytocne vyhrievat izbu -potom musis silno klimatizovat aby si vobec vydrzal sediet pri tom a mas to aj s hlukom v izbe -neh sa paci
Mně nezajímá, co jsi dělal ty, ale co bych musel udělat já a co by byly běžné zásahy pro většinu lidí..
beriem = ty si pridas vykon na klime
a ja inspirujem niekoho ineho -odvaznejsieho / kutila ;)
Ne. Rozhodně nebudu přidávat výkon na klimatizaci.
Možná prostě přestaň zobecňovat svoje libůstky a pošahanosti na okolí.
Bydlíš tam sám?
Tipnu ze jen on a klimatizace, ale mozna se pletu.
Ještě tep čerpadlo, větrník a slunecnik
Kanonem na vrabce? Proč ne! :)
niekto ma doma prehriaty vysavac
a niekto ma krasne tiche a chladne sedenie & hranie za oledkou ;) na plny vykon hw ;)
ako to chces -tak to mas
Písal si, že nemáš klimatizáciu. Tak ako máš chladné sedenie, keď sú 30 stupňové horúčavy? Ako máš plný výkon, keď ventilátor ti vyťahuje vzduch od počítača v tej druhej miestnosti a vonku je 30 stupňov?
Já mám hlavní switch, miniservřík/NAS, klasické PC a podobné kraviny v pracovně a taky jsem přemýšlel, jestli je nepřesunout do technické místnosti, která je hned za zdí pracovny. Ale od doby, co mám v tech. m. střídač FVE, je tech. m. nejteplejší místností v celém domě, takže si teď říkám "zaplať pánbůh že jsem se do toho nepustil".
Nepomohla by tam tá najslabšia klimatizácia?
Stále platí: když to funguje, nevrtej do toho!
Takže já s bůh ví jak starými ovladači žádný problém nemám. :-)
nove ovladace potrebuju fanusikovia fsr dlss ai hovadin ;)
"novy" ovladac = "nova" verzia fsr dlss hovadiny ;) -im sa to oplati "upgradovat" :)
"...fanusikovia fsr dlss ai hovadin". Před pár dny jsem si jako fanoušek Subnautici koupil druhý díl v early access. Je mi jasný, že se to bude dále vyvíjet, nicméně, hrát si chci už teď. No a bez těhle hovadin, jak píšeš by to bylo s krásnou grafikou na nehratelných FPS. Ale když zapnu DLSS na kvalitu a případně FG (při 130 výsledných FPS se dá lag vydržet) Je to parádní podívaná s obrazovým výstupem 4K. K tomu mi dopomáhej Optiscaler a FSR4.1. Jiná věc je, že to můžeš hrát na mid detaily anebo na Epic detaily, ovšem ve fullHD a 60 FPS.
kazdy fanusik fsr dlss hovadin v kutiku duse dufa ze si tu hru bude vediet o 5-10r zahrat normalne
a takto to aj bude
fsr dlss hovadinam -dlhsi zivot ani netipujem
To víš, že by to bylo lepší no. Ale není no. Jak jsem psal, klidně si to můžeme hrát na v 1080p/60Hz, pak nic z toho nepotřebuješ. Ale řekl bych, že jsi neměl možnost si detailně prozkoumat, jak DLLS nebo FSR4.x vlastně ve hře vypadají. Vypadají úžasně ;)
uzasne deformovane=rozmazane +s pridavnym lagom
ozeliem to a nastavim si ciste poctive 4k, so znizenym detailom na tiene, a chill =horny limit fps tesne pod plny vykon gpu
pokial ten horny limit da cez 110fps je to mozne pekne hrat
das si to dlss na 80'' oled panel?
Zapomněl jsi na optimalizace her v nových ovladačích, co pak běží líp, než na starých...
nezabudol +akcptujem tento dovod "upgradu" ovladacov
avsak aj tak nehram okamzite uplne cerstve hry -pretoze tie su same o sebe zabugovane +v case vydania predrazene
kludne pockam aj rok ked su hry poriadne opatchovane +aj s dlc +i lacnejsie
preto necitim potrebu okamziteho downloadu noveho ovladaca -pockam na vas -testerov ako vam to dopadne ;)
Ty čekáš a já hraju :D Proto early access. Tak čekej (si asi porozumiš s RedMaxem), jdu hrát.
ty hras okamzite fsr dlss zabugovanu hru
ja ju hram trochu neskor opatchovanu s dlc a bez takychto deformacnych+lag hovadin
pohodicka ;) kludne pokracuj v cinnosti -ty si pre mna vlastne tester ;)
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.