Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Patentový troll to zkusil na Kaspersky, pak jim raději zaplatil, aby vyvázl

Kaspersky Lab logo
Nad patentovým trollem nejen zvítězit, ale vytáhnout z něj za trest i nějaké peníze, to je parádní úspěch, kterého dosáhli v Kaspersky Labs.

Wetro Lan to na Kaspersky Labs zkusil za pomoci amerického patentu 6,795,918, který prý Kaspersky Labs porušuje. Patent popisuje jistou metodu filtrování datových paketů, ale je to takový ten vágní patent, který vlastně nic nového nepřináší a popisuje de facto běžnou funkcionalitu firewallu.

Typické řešení velkých firem je takové, že nějaké malé odškodné raději zaplatí, než aby se nechaly tahat po soudech a na právních výdajích je to nakonec stálo více. Toho jsou si pijavice typu patentových trollů vědomy a tak to zkrátka zkoušejí a zkoušejí.

Patentový troll Wetro Lan si u Kaspersky Labs řekl o 10 tisíc dolarů. Pro firmu této velikosti v podstatě směšná částka, nicméně Rusové si to nenechali líbit. Wetro Lan čekal rychlé ukončení formou platby, namísto toho se Kaspersky Labs začali chystat na právní bitvu. A to je pro patentové trolly stavějící na vágních patentech největší riziko. Wetro Lan tak raději neriskoval, že by její patent mohl být zneplatněn a z kausy vycouval tak rychle, že dokonce ochotně firmě Kaspersky zaplatili 5 tisíc dolarů, aby na věc zapomněla.

Částka sice nepokryla výdaje Kaspersky na do té doby proběhlou přípravu ke sporu, ale vysílá jasný signál jiným pijavicím.

Tagy: 
Zdroje: 

David "David Ježek" Ježek

Bývalý zdejší redaktor (2005-2017), nyní diskusní rejpal.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Patentový troll to zkusil na Kaspersky, pak jim raději zaplatil, aby vyvázl

Středa, 13 Září 2017 - 15:36 | kat | Aspoň někdo se postavil vyděračskému šmejdovi....

Zobrazit diskusi