Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Projekce prodejů CPU AMD zřejmě vznikla průměrem dvou čísel od výrobců desek

Takhle se vyrábí propaganda. Prostě si to Intel zaplatil.

Stejně jako si velké mezinárodní potravinářské firmy platí „vědce“, kteří rozhlašují, že krávy způsobují globální oteplování a podobné lži...

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Ako to hlasaju naše media oni už neinformuju oni už su mienkotvorne media :D čo im zaplatiť aby hovorili, to si ludia budu myslieť. Dnes su ludia už velmi zlenivety a už si neoveruju informacie.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Protože těch informací je takové množství, že si už málokdo uvědomí, jak často si navzájem odporují.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ty to vidíš jako záměr, ale ona to bude jen obyčejná lidská blbost. :-D

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Môže byť, ale problém sú dôsledky takého vyhlásenia.

Obrat AMD vzrástol v roku 2021 na cca štvornásobok hodnoty z roku 2016 a na rok 2022 sa počíta so šesťnásobným obratom oproti roku 2022

priemerná odhadovaná adekvátna cena (priemer 40 analytikov, ktorý sa venujú hodnoteniu AMD ) AMD je 134,89 USD/účastinu, Rosenblatt Securities, ktorý okrem hodnotenia na základe verejných informácií robia aj audity AMD, hovoria o cene 200 USD/učastinu do 12-18 mesiacov, ale po tomto pánovi klesá cena AMD z 85 na 73 USD/účastinu.

AMD is a very popular stock among Wall Street analysts. Of the 40 who cover it, just one recommends to sell, and together they have an average price target of $134.89, which represents an upside of 74% from where it trades today.

One firm in particular -- Rosenblatt Securities -- thinks AMD stock could soar as high as $200 over the next 12 to 18 months. That leaves room for a gain of 158% for investors who buy in at the current price of $77.50.

https://www.fool.com/investing/2022/07/02/1-semiconductor-growth-stock-w...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

I kdyby to Intel zaplatil, vlastně mi to ani nevadí. Akcie můžou na podobné zprávy reagovat poklesem, takže jen příležitost přikoupit ve slevě, než se z hospodářských výsledků ukáže, že ztráta podílu na trhu se neděje a akcie opět povyrostou :-)
Mám za to, že pokles ceny grafik v důsledku zaplavení trhu těmi od minerů může částečně kompenzovat pokles prodeje PC, protože v době drahých grafik nemálo lidí s koupí PC čekalo a pořídí si ho, jakmile grafiky klesnou na přijatelnou úroveň.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Akurát, že na tom chce zarobiť Morgan Stanley, ktoré tú správu vydalo a to je v USA trestný čin burzovej machinácie.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

BTW: Držíš akcie AMD, či jiné konkrétní technologické firmy? AMD mi asi jako jedna z mála (TSMC?) dlouhodobě dává smysl, jen jsem v době nástupu Ryzenu nebyl tak zainteresovaný v akciích. Do teď držím jen ETF a od stock pickingu držím ruce pryč.

Jak píše Peter, taky v tom cítím snahu oslabit případný pokles ceny akcií Intelu víc než cokoliv jiného. :-)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.