13. 5. 2026 - 10:20https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuseA monitor sa k tomu pripája ako? ;)https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuse#comment-1537452
+
Naopak dost jednoduše. Stačí mít jinou GPU, stačí ta integrovaná v CPU. Lidi, co používali eGPU boxy, to dobře znají (když chci např. výstup na displej notebooku nebo na video výstup na těle notebooku, ne výstup z eGPU boxu).
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Naopak dost jednoduše. Stačí
Ladis https://diit.cz/profil/ladislav-zima
14. 5. 2026 - 23:23https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuseNaopak dost jednoduše. Stačí mít jinou GPU, stačí ta integrovaná v CPU. Lidi, co používali eGPU boxy, to dobře znají (když chci např. výstup na displej notebooku nebo na video výstup na těle notebooku, ne výstup z eGPU boxu).https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuse#comment-1537645
+
Žádný problém. Stačí být trochu zručnosti s horkým vzduchem a pár tenkých jumper wire.
+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Žádný problém. Stačí být
J D https://diit.cz/profil/hnz
13. 5. 2026 - 11:44https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuseŽádný problém. Stačí být trochu zručnosti s horkým vzduchem a pár tenkých jumper wire.https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuse#comment-1537455
+
MI350P ma 36 TFLOPs v FP64, co je uzasne (bezne grafiky maju vykon od 0,5 po 1,5 TFLOPs FP64) takze v tomto ohlade je to 30x-50x viac. Ale cena 15k-20k az taka uzasna neni a nebude.
Stale nic pre normalnych ludi s cenou pod 3-4k € ako dnesny horiacni snob-end nvidia RTX 5090. Bars by to malo iba 10-12 TFLOPs FP64 a VRAM by nemusela byt 144 GiB HBM3e, ale napr. nebinarne 48 GiB DDR7.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Sa uvedom, to neni graficka
Pjetro de https://diit.cz/profil/pjetro-de
14. 5. 2026 - 07:33https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuseSa uvedom, to neni graficka karta, ale primarne vypoctova karta, tak aj spominam tu: https://diit.cz/clanek/instinct-mi430x-ma-6x-vyssi-fp64-vykon-nez-rubin-nejrychlejsi-hpc-akcelerator/diskuse, kde ide o iste typy instrukcnych sad, napr. FP64.
MI350P ma 36 TFLOPs v FP64, co je uzasne (bezne grafiky maju vykon od 0,5 po 1,5 TFLOPs FP64) takze v tomto ohlade je to 30x-50x viac. Ale cena 15k-20k az taka uzasna neni a nebude.
Stale nic pre normalnych ludi s cenou pod 3-4k € ako dnesny horiacni snob-end nvidia RTX 5090. Bars by to malo iba 10-12 TFLOPs FP64 a VRAM by nemusela byt 144 GiB HBM3e, ale napr. nebinarne 48 GiB DDR7.https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuse#comment-1537473
+
Aha, takže ono to nie je pre normálnych ľudí. Tak to bude asi ideálny produkt pre miestne osadenstvo ;)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Aha, takže ono to nie je pre
Umpa Čumpa https://diit.cz/profil/jwss8appbf
14. 5. 2026 - 09:10https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuseAha, takže ono to nie je pre normálnych ľudí. Tak to bude asi ideálny produkt pre miestne osadenstvo ;) https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuse#comment-1537491
+
Tak je to špecifická karta na FP64 výpočty, takže len ten, čo toto využije, je cieľová skupina. Ak teda poznáte konkrétne programy, ktoré takéto výpočty (zmysluplné, nie Boinc a podobné) potrebujú, tak je aj pre vás. Ja netuším, do akej miery je v rôznych komerčných programoch FP64 nasadené a ešte to dokáže aj na GPGPU kartu nasmerovať.
Skôr by ma zaujímalo, ako takú kartu chladiť. Predsa len v PC len z grafiky 600 W odviesť je dosť náročné za predpokladu, že tie výpočty určitú dobu pobežia a to teplo bude nutné trvale odvádzať. Asi jediné rozumné riešenie je vodník, len či je na to niečo pripravené.
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?
Tak je to špecifická karta na
zoki https://diit.cz/profil/zoki
14. 5. 2026 - 09:21https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuseTak je to špecifická karta na FP64 výpočty, takže len ten, čo toto využije, je cieľová skupina. Ak teda poznáte konkrétne programy, ktoré takéto výpočty (zmysluplné, nie Boinc a podobné) potrebujú, tak je aj pre vás. Ja netuším, do akej miery je v rôznych komerčných programoch FP64 nasadené a ešte to dokáže aj na GPGPU kartu nasmerovať.
Skôr by ma zaujímalo, ako takú kartu chladiť. Predsa len v PC len z grafiky 600 W odviesť je dosť náročné za predpokladu, že tie výpočty určitú dobu pobežia a to teplo bude nutné trvale odvádzať. Asi jediné rozumné riešenie je vodník, len či je na to niečo pripravené.https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuse#comment-1537496
+
Mňa by skôr zaujímalo ako uchladiť seba v miestnosti, kde to bude bežať. Ale kto má peniaze na takýto HW, tak bude mať pravdepodobne aj na klimatizáciu.
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Mňa by skôr zaujímalo ako
Umpa Čumpa https://diit.cz/profil/jwss8appbf
14. 5. 2026 - 10:11https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuseMňa by skôr zaujímalo ako uchladiť seba v miestnosti, kde to bude bežať. Ale kto má peniaze na takýto HW, tak bude mať pravdepodobne aj na klimatizáciu.https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuse#comment-1537520
+
14. 5. 2026 - 10:30https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuseDnes má každý klimatizáciu doma.https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuse#comment-1537528
+
Dnes (a včera a předevčírem) má každý klimatizaci venku :-)
+1
0
-1
Je komentář přínosný?
Dnes (a včera a předevčírem)
PKoz https://diit.cz/profil/petr-kozeluh
14. 5. 2026 - 12:13https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuseDnes (a včera a předevčírem) má každý klimatizaci venku :-)https://diit.cz/clanek/prvni-16pin-karta-od-amd-zaroven-prvni-pcie-instinct-po-4-letech-mi350p/diskuse#comment-1537562
+
A monitor sa k tomu pripája ako? ;)
Kurevsky zložito. ;)
Naopak dost jednoduše. Stačí mít jinou GPU, stačí ta integrovaná v CPU. Lidi, co používali eGPU boxy, to dobře znají (když chci např. výstup na displej notebooku nebo na video výstup na těle notebooku, ne výstup z eGPU boxu).
Žádný problém. Stačí být trochu zručnosti s horkým vzduchem a pár tenkých jumper wire.
bezdratove..
Sa uvedom, to neni graficka karta, ale primarne vypoctova karta, tak aj spominam tu: https://diit.cz/clanek/instinct-mi430x-ma-6x-vyssi-fp64-vykon-nez-rubin-..., kde ide o iste typy instrukcnych sad, napr. FP64.
MI350P ma 36 TFLOPs v FP64, co je uzasne (bezne grafiky maju vykon od 0,5 po 1,5 TFLOPs FP64) takze v tomto ohlade je to 30x-50x viac. Ale cena 15k-20k az taka uzasna neni a nebude.
Stale nic pre normalnych ludi s cenou pod 3-4k € ako dnesny horiacni snob-end nvidia RTX 5090. Bars by to malo iba 10-12 TFLOPs FP64 a VRAM by nemusela byt 144 GiB HBM3e, ale napr. nebinarne 48 GiB DDR7.
Aha, takže ono to nie je pre normálnych ľudí. Tak to bude asi ideálny produkt pre miestne osadenstvo ;)
Tak je to špecifická karta na FP64 výpočty, takže len ten, čo toto využije, je cieľová skupina. Ak teda poznáte konkrétne programy, ktoré takéto výpočty (zmysluplné, nie Boinc a podobné) potrebujú, tak je aj pre vás. Ja netuším, do akej miery je v rôznych komerčných programoch FP64 nasadené a ešte to dokáže aj na GPGPU kartu nasmerovať.
Skôr by ma zaujímalo, ako takú kartu chladiť. Predsa len v PC len z grafiky 600 W odviesť je dosť náročné za predpokladu, že tie výpočty určitú dobu pobežia a to teplo bude nutné trvale odvádzať. Asi jediné rozumné riešenie je vodník, len či je na to niečo pripravené.
Mňa by skôr zaujímalo ako uchladiť seba v miestnosti, kde to bude bežať. Ale kto má peniaze na takýto HW, tak bude mať pravdepodobne aj na klimatizáciu.
Dnes má každý klimatizáciu doma.
Dnes (a včera a předevčírem) má každý klimatizaci venku :-)
Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.