Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k První 16pin karta od AMD a zároveň první PCIe Instinct po 4 letech: MI350P

A monitor sa k tomu pripája ako? ;)

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Kurevsky zložito. ;)

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Naopak dost jednoduše. Stačí mít jinou GPU, stačí ta integrovaná v CPU. Lidi, co používali eGPU boxy, to dobře znají (když chci např. výstup na displej notebooku nebo na video výstup na těle notebooku, ne výstup z eGPU boxu).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Žádný problém. Stačí být trochu zručnosti s horkým vzduchem a pár tenkých jumper wire.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

bezdratove..

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Sa uvedom, to neni graficka karta, ale primarne vypoctova karta, tak aj spominam tu: https://diit.cz/clanek/instinct-mi430x-ma-6x-vyssi-fp64-vykon-nez-rubin-..., kde ide o iste typy instrukcnych sad, napr. FP64.

MI350P ma 36 TFLOPs v FP64, co je uzasne (bezne grafiky maju vykon od 0,5 po 1,5 TFLOPs FP64) takze v tomto ohlade je to 30x-50x viac. Ale cena 15k-20k az taka uzasna neni a nebude.

Stale nic pre normalnych ludi s cenou pod 3-4k € ako dnesny horiacni snob-end nvidia RTX 5090. Bars by to malo iba 10-12 TFLOPs FP64 a VRAM by nemusela byt 144 GiB HBM3e, ale napr. nebinarne 48 GiB DDR7.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Aha, takže ono to nie je pre normálnych ľudí. Tak to bude asi ideálny produkt pre miestne osadenstvo ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak je to špecifická karta na FP64 výpočty, takže len ten, čo toto využije, je cieľová skupina. Ak teda poznáte konkrétne programy, ktoré takéto výpočty (zmysluplné, nie Boinc a podobné) potrebujú, tak je aj pre vás. Ja netuším, do akej miery je v rôznych komerčných programoch FP64 nasadené a ešte to dokáže aj na GPGPU kartu nasmerovať.
Skôr by ma zaujímalo, ako takú kartu chladiť. Predsa len v PC len z grafiky 600 W odviesť je dosť náročné za predpokladu, že tie výpočty určitú dobu pobežia a to teplo bude nutné trvale odvádzať. Asi jediné rozumné riešenie je vodník, len či je na to niečo pripravené.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Mňa by skôr zaujímalo ako uchladiť seba v miestnosti, kde to bude bežať. Ale kto má peniaze na takýto HW, tak bude mať pravdepodobne aj na klimatizáciu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dnes má každý klimatizáciu doma.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Dnes (a včera a předevčírem) má každý klimatizaci venku :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.