Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Seznam.cz vydal offline Mapy.cz pro Android a iOS, zaberou 350 MB

Kůl, těsně před dovolenou, to potěšili :)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Stáhnul jsem, trochu si s tím pohrál a můžu říct, že jsou horší než předchozí mapy, co se funkcionalit týče. Lepší by bylo prostě do předchozí verze přidat offline podporu, což chválím, ale provedení nových map rozhodně ne.

V čem jsou horší?

- pouze dva mapové podklady (turistická a letecká), chybí klasická mapa i jiné speciální mapy
- nelze zvlášť vypínat a zapínat zobrazení cyklotras, turistických tras, apod., ani jiné objekty na mapě
- nefunguje zobrazení na šířku při otočení mobilu
- horší přístup k plánovači tras, nelze modifikovat nalezenou trasu, ani přidat průjezdní body
- pouze jeden režim zobrazení polohy, nefunguje kompas, ani otočení mapy dle aktuálního směru jízdy
- v hodnocení na google play se objevuje hodně stížností na plánovač trasy, který plánuje trasu pro kolo po silnicích 1. třídy místo cyklotras

V čem jsou lepší?

- offline mapy

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Jo a ještě odstranili tlačítka pro zoomování mapy, takže člověk musí použít dva prsty. Čili nepoužitelné za jízdy na kole...

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Tohle gesto je asi málo známé - stačí 2x poklepat, nechat prst na displeji a jezdit s ním nahoru a dolů. Na Androidu mi toto funguje v Mapy.cz i v Google mapách.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Tak to je pro mě novinka, díky:)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Nové ovládání je příšerné. Stále to neukazuje směr kterým koukám (kam mám otočený telefon/mapu) a dokonce zrušili i možnost otáčení mapy podle kompasu. Nové mapy se od papírové mapy liší snad jen tím, že nejsou papírové. Navigace ignoruje podchody, takže vás klidně nechá jít 3 km okolo navíc. Celkově si myslím, že cena za "offline" je příliš vysoká...

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Na grafech je zajimave, ze Windows Phone se zacina pomalu prosazovat. Necekal jsem tak vysoky podil.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Už i v mém okolí se objevují lidé, kteří si tento systém chválí. Já ho ale nemám rád. Přijde mi to stejně uzavřené jako IOS. Hlavně to GUI je děs.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Graf se ale týká jedné konkrétní aplikace.

Takže to ještě může znamenat, že uživatelé Windows Phone stahují mapy od Seznamu ve větší míře, než uživatelé jiných systémů.
Což vzhledem k tomu, jak špatně bývají hodnocené výchozí mapy ve Windows Phone 7, je docela možné.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Nahodou ty nokia mapy s integrovanou navigaci v lumii jsou hodne dobre. Jezdim s tim a je to v pohode. Na androidu jsem mel sygic, nevim, jestli byl lepsi, mel asi vic nastaveni, ale zas byl hodne pomaly. Ale kdyz srovnam free navigaci od guglu, tak je to jak nebe a dudy s tou lumii a to se gugl navigace v posledni dobe hodne zlepsila, uz to dokonce neni uplny debil, kdy clovek valil mimo obec kilo a gugl hlasil: odbocte v pravo a clovek jen smutne koukal do zpetneho zrcatka .....
Mapy.cz jsem si prave nainstaloval, tak to du testnout:)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Vypadaji ty mapy.cz celkem hezky. Plus je urcite, ze si clovek muze zvolit i letecke mapy, ale dost blbe je, ze nejde zadat a vyhledat cil driv nez se nacte GPS ..... mno a hned prvni hledani me poslal pred barakem do jednosmerky;) A jak se divam, tak i pres webove planovani me tak posle, i pres to, ze tam ma velkou modrou sipku jednosmerky, takze o ni vi:) Tou jednosmerkou me ani gugl netahal:o)

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Letecke mapy byly uz v predchozi verzi, dokonce tam byly i historicke. Urcite je lepsi a prehlednejsi pro navigaci po meste (pesky ci autem) obyc mapa coz uz nelze.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

No instalovat si to asi nebudu, ale z jiných diskusí myslím tu nezazněl hlavní nešvar této "offline" fičůrky. A to, že bez "online" nefunguje vyhledávání. Myslím, že si ponechám Map droyd :-)

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Tak snad offline vyhledavani nebylo ani predtim, tak co to je za "nesvar"? Ze jsou podklady offline jeste neznamena, ze i vyhledavani musi byt offline.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

No a vidíš to, mě to přišlo tak samozřejmé, že jsem to už chtěl stahovat jako náhradu za Sygic:)

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

No tak hledat v datech, která už mám uložená ofline, by to umět mohlo. Takhle je to smart, asi jako naskenovaná papírová mapa, to je velká škoda. Doufám že to ještě dodělají.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.