Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

V roce 2001 se prodá 1,5 miliardy CD-R

diit.cz logo na CD-R serveru 1. dubna 2009
Na Yahoo se objevil zajímavý článek o prognózách prodeje médií a to také v souvislosti s Napsterem a bouřlivým rozvojem CD rekordérů.

Ano, na téměř 1,5 miliardy (přesněji na 1,46 miliardy) se odhaduje prodej čistých CD-R médií v tomto roce. Rok minulý pak znamenal prodej jedné miliardy čistých CD, což je opět o 50% více než v roce 1999. Celých 34% tohoto segmentu trhu pak patří samotným USA. Například jen TDK očekává prodej 160 až 170 milionů médií v tomto roce (a to v roce 2000 prodali 64 milionů a v roce 1999 pak "jen" něco přes 30 milionů).

Všichni dávají tento boom na vinu jednoznačně Napsteru. Na druhou stranu se výrobci a prodejci CD-R médií neobávají, že chystaná komercializace Napsteru nějak výrazně omezí prodej čistých médií. Jak jsme vás již informovali, plánuje Napster měsíční platby v rozsahu 2,95 až 4,95 U$ v té nejnižší sazbě. Nejdažší připojení by pak mělo stát asi 10U$. Všichni se ale shodují na tom, že Napster jednoznačně velkou měrou přispěl k obrovskému rozšíření vypalovaček, které v USA dosahuje až 70% (myšleno tak, že 70% počítačů má vypalovačku). Tak také došlo k výraznému snížení ceny vypalovaček i médií. Vypalovačku koupíte už za nějakých 4 500 i s DPH a CD-R média jsou mnohdy levnější než 3,5" disketa.

Yahoo News

Diskuse ke článku V roce 2001 se prodá 1,5 miliardy CD-R

Žádné komentáře.