Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Xiaomi chystá herní smartphone Blackshark

Podle uniklých informací to výpadá, že čínský výrobce chytrých telefonů a elektroniky Xiaomi chystá telefon zaměřený hlavně na hráče.

Všechny weby zmiňují žhavou novinku, kterou s největší pravděpodobností připravuje Xiaomi. Podle dostupných informací se bude jednat o chytrý telefon zaměřený především na hry. Z úvodní fotky je patrný agresivní styl, kterým se snaží zaujmout hráče. Což o to, uniklé parametry dávají jasně najevo, že nepůjde o žádné ořezávátko.

Specifikace unikly skrze databázi benchmarků AnTuTu 

Z parametrů lze vyčíst, že se chystá přístroj s opravdu výkonnými vnitřnostmi. Procesor SnapDragon 845 je sázka na jistotu a částečně exkluzivitu, to vše podpořené velkou pamětí RAM. Co smysl nedává, je integrované úložiště, které činí pouhých 32 GB. Kapacita je to naprosto nedostatečná pro přístroj s herním zaměřením a osobně si dovolím tvrdit, zmíněná kapacita se týká pouze testovacího vzorku a v prodeji bude nabízená kapacita mnohem vyšší. Přeci jen, pro testovací účely není třeba vzorek nabízet s maximální kapacitou, což dává mnohem větší smysl.

Pokud se telefonu dočkáme, můžeme se tak těšit na levného konkurenta pro Razer Phone, který nastavil současné měřítka pro to, jak má vypadat herní zařízení nové generace. Razer ale není prvním, kdo přinesl herní telefon na trh. Vzpomeňme si kupříkladu na Nokii a její  sérii N-Gage, která kromě operačního systému symbian nabízela upravené ovládací prvky a tím dala telefonu zcela nový směr. Dalším úspěšným pokusem byl i počin Sony a jeho Xperia play, která rovněž měla velmi chytře vyřešené ovládání. Dotykový telefon měl vysouvací základnu, ve které se nacházely ovládací prvky známé z ovladače od konzole Playstation.

Sony Ericsson Xperia Play a unikátně řešené ovládací prvky

Můžeme jen doufat, že Xiaomi nebude slepě kopírovat Razer Phone, ale zaměří se na ovládání a dodá přidanou hodnotu.

Jiří "Kjutl" Kutlák

Proč nevytěžit z ničeho maximum aneb i odpad lze používat produktivně a neprodělečně!

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Xiaomi chystá herní smartphone Blackshark

Pátek, 23 Únor 2018 - 21:15 | Mirda Červíček | Má stejně velkou paměť jako PS4, ale to je to...

Zobrazit diskusi