Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Zotac chystá první nereferenční GeForce GTX 580

Zotac logo

Všechny dosavadní GeForce GTX 580 jsou založeny na referenčním designu, ale od začátku je jasné (jako ostatně u každé nejvyšší karty své generace), že tomu tak nebude navždy. Prvním, kdo toto pravidlo potvrzuje, je firma Zotac. Připravuje silně překopaný nereferenční návrh karty s 16fázovým napájením a dvěma 120mm ventilátory na velkém bloku chladiče. I přes posílené napájení je karta vybavena standardními 6+8pin PCI Express konektory, na druhou stranu, GeForce GTX 580 má TDP 244 W a 6+8pin dává papírově až 300 W, takže rezerva je zde slušná.

Bližší detaily nejsou známy, na parametry si tedy počkáme, zejména jsme zvědavi (s ohledem na předpokládané přetaktování), jak Zotac vyřeší OCP ochranu. Potěšující je také to, že tento model, jako další od Zotacu, ponese i DisplayPort výstup. Dočkáme se této karty na lednovém CES a bude zde případně jedinou nereferenční?

Zdroje: 

Galerie ke článku

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Zotac chystá první nereferenční GeForce GTX 580

Žádné komentáře.