Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Herné a multimediálne konzoly od VIA?

Obrázek uživatele Radek Liška

1) Ta hra se nejspíš jmenuje Dead Space 3
2) Proč vymýšlet nějaké řešení od dvou různých výrobců (ať už VIA+nVidia nebo Intel+nVidia) zrovna ve chvíli, kdy se v nových konzolích místo různých exotik, experimentů a 2čipových záležitostí objeví 1 x86 APU od AMD?

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

a ono APU s 8 slabouckymi jadry vyuzivajici pouze GDDR pameti neni exotika? vis o nejakem PC ktere neco takoveho nabyzi?

je zarazejici jak media z pouzoti x86 procesoru udelaly v konzolich senzaci kterou ctenari chapou tak, ze je snad v konzolich pouzite Windows a nebo DirectX :))

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele Radek Liška

Aha, GDDR-only paměti jsou v každém případě exotika, to uznávám. 8jádrové x86 CPU mi ovšem jako jinde neviděná exotika ani omylem nepřijde.

Xbox (co se rendering API týče) vždycky běžel na DirectX a koneckonců jeho codename byl DirectXbox (zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/DirectX#History), PS3 běží na PSGL/LibGCM/bare metal, podle toho, jak se to komu chce programovat (http://scalibq.wordpress.com/2010/05/15/sony%E2%80%99s-playstation-3%E2%...).

Nevidím teda důvod, proč by si Xbox8 nemohl dál používat DirectX (a PS4 nějaké svoje vlastní nové exotické rozhraní) :-)

O operačních systémech jednotlivých konzolích nevím vůbec nic, takže se k tomu nemůžu vyjádřit. Předpokládám, že na Xboxu je něco skoro jako Windows a na Sony něco úplně jiného.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele Tralalák

ad 1) Ďakujem za upozornenie - ak to bude v mojich silách zjednám nápravu.

ad 2) Tu sa prikláňam k názoru SamanCZ a naviac sa domnievam, že ak sa prechod na v skutku exotickejší x86 hardware javí ako výhoda môže to byť aj Achillova päta v prípade, že sa objaví otvorená PC konzola založená na x86 platforme (rozum. PC a konzola 2.1).

+1
-9
-1
Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele Radek Liška

Něco jsem napsal jako odpověď na SamanCZ. Uvidíme, jak to nakonec dopadne a co bude lepší. Třeba je to spiknutí za účelem zdiskreditování konzolí a podpory PC trhu :-))

+1
-8
-1
Je komentář přínosný?

Ovládať takto gramatiku, tak ani nevyleziem od hanby z domu... Už pri prvej vete ma z tých tvrdiek/hrúbiek vystrelo. Zlatý socializmus, keď sme za ypsilony v množnom čísle prídavných mien museli v somárskej lavici sedieť (učivo štvrtého ročníka základnej školy).

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Umm - až na ten naprosto nerealistický 256 GB SSD by ta specifikace nové VIA konsole nevypadala zle.

+1
-11
-1
Je komentář přínosný?
Obrázek uživatele Tralalák

256GB / 128MB a pod. to je predsa "variabilná" zložka, s ktorou sa dá v prípade konceptu nacenenia narábať. Ale berem 256GB SSD je stále ešte dosť drahý.

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.