Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

5 tipů, jak si zařídit fungující mobilní kancelář

mobile-office-2
Užívání moderních technologií a velká mobilita při práci jsou společným znakem mnoha současných povolání. Ať už se jedná o obchodní zástupce, makléře či manažery, ti všichni jsou obvykle nuceni trávit mnoho času mimo kancelář. A zároveň potřebují mít vždy při ruce své chytré pomocníky v podobě laptopů, smartphonů a dalších užitečných zařízení. Zařídit si funkční mobilní kancelář není jen tak. Přinášíme vám několik užitečných tipů, jak na ni.

Šetřete místem, zbytečnou kabeláž nechte doma

Fungující mobilní kancelář zdánlivě vyžaduje několik kabelů, které vám umožní nabíjet či propojovat jednotlivá mobilní zařízení. Nosit s sebou ale klubko zamotaných drátů není zrovna praktické a pohodlné. Vyhnout se nošení nadbytečné kabeláže můžete pomocí propojovacích zařízení, která jsou přímo navržená pro časté cestování. „Nadbytečně dlouhé kabely pro propojování či nabíjení při cestování zbytečně zabírají místo. Problém řeší speciální univerzální propojovací přívěsky, které mají kabel dlouhý pouhých pár centimetrů. Po použití se navíc dají snadno složit a zavěsit třeba na klíče,“ říká Radim Tlapák z eshopu Batteryshop.cz o nových propojovacích přívěscích iGo KeyJuice, které své uživatele zbavují právě nutnosti nosit s sebou nadbytečné kabely.

Pořiďte si vhodný laptop nebo tablet

Pro práci v terénu je nezbytné mít kvalitní notebook, který vás za žádných okolností nezradí. Při výběru toho správného klaďte důraz na parametry, které jsou pro vaši mobilní práci důležité. Pro případ nemožnosti připojení k elektrické síti by měl mít váš laptop kvalitní baterii do notebooku, která bez nabití vydrží co nejdéle. Pozornost věnujte i velikosti a váze. Před velkým monitorem dejte raději přednost něčemu skladnějšímu a lehčímu. Vhodnou alternativou může být také tablet. Ačkoliv je mnohými považován spíše za hračku, po připevnění externí klávesnice může stejně dobře sloužit i k práci

Chytré mobilní aplikace vám usnadní práci

Pokud už máte ten správný stroj, měli byste ho vybavit také kvalitními programy či aplikacemi. Chytré aplikace vám mohou velmi usnadnit vaši práci a ušetřit spoustu času, který se jistě bude hodit. Užitečné jsou třeba aplikace, které vám pomohou s organizací vaší práce a usnadní vám plánování jednotlivých úkolů. Hodit se vám mohou ale i správci souborů, editory, prohlížeče, záznamníky, nebo webová úložiště pro ukládání a sdílení vašich dokumentů.

Využijte zázemí auta a nabíjejte ze zapalování

Cestujete-li při práci autem, jeho zázemí vám může být v mnohém užitečné. Především si zde můžete pomocí nabíječky do auta pohodlně dobít svá mobilní zařízení během jízdy a ušetřit tak čas. Pořídíte-li si univerzální nabíječku s výměnnými konektory, můžete s ní pohodlně nabíjet mobil, tablet i fotoaparát. Nabíječku stačí pouze zasunout do zapalování a přístroj se vám dobije z autobaterie. Některé nabíječky umožňují i dobíjení dvou přístrojů naráz, čímž efektivně zkrátíte dobu nabíjení na polovinu. I tak ovšem platí, že je dobré mít na cestách pro jistotu s sebou náhradní baterie, ať už se jedná o baterie do mobilů, PDA nebo do dalších elektronických pomocníků.

Buďte praktičtí, nabíjejte a přenášejte data v jednom

Mnoho pracovních pozic vyžaduje rychlost a operativní jednání. Pokud zastáváte jednu z nich, vyplatí se vám uvažovat prakticky. Moderní technika jde neustále dopředu a vybírat můžete z pomůcek, které mají hned několik funkcí najednou a vydají tak i za několik méně univerzálních pomocníků. „Ulehčit práci může lidem řešení dva v jednom, díky němuž lze přístroj dobíjet pomocí USB portu či nabíječky a zároveň umožňuje přenos dat z mobilního přístroje do notebooku a zpět,“ sdělil Radim Tlapák ze společnosti NTB, které uvedla na trh praktické KeyJuice přívěsky pro přenos dat a nabíjení zařízení s Micro a Mini USB portem či chytrá Apple zařízení.

O značce iGo

Značka iGo představuje absolutní vrchol na světovém trhu s nabíječkami a napájecími adaptéry. Hlavními přednostmi této značky jsou inovativní designová řešení, uživatelsky přívětivé ovládání a šetrnost k životnímu prostředí. Díky patentované technologii výměnných konektorů stačí jediná nabíječka iGo pro nabíjení všech mobilních zařízení. Navíc se nabíječky iGo umí automaticky přizpůsobit velkému rozsahu vstupního napětí, jsou tak vhodné pro cesty do zahraničí.

Značka nabízí i produkty s převratnou technologií iGo Green™, které šetří nejen životní prostředí, ale i peníze za energii, jejichž cena neustále stoupá. Produkty iGo Green šetří více než 85% energie ve srovnání s běžnou nabíječkou v době, kdy je adaptér připojen ke zdroji, ale notebook není používán. Úsporná nabíječka iGo Green Travel získala ocenění od časopisu Computer za funkčnost a univerzalitu.

O společnosti NTB CZ, s.r.o.

Společnost NTB CZ je oficiálním dovozcem výrobků značky iGo do České republiky. NTB CZ se specializuje na prodej výrobků z oblasti výpočetní techniky a elektroniky, kterému se věnuje již od roku 1998. Obchodními partnery společnosti jsou světoznámé firmy z Asie a USA. Všechny prodávané baterie splňují přísné evropské normy a mají všechny certifikáty potřebné pro prodej v zemích Evropské unie.

Diskuse ke článku 5 tipů, jak si zařídit fungující mobilní kancelář

Pondělí, 13 Květen 2013 - 13:33 | Ladislav László | Tys to fakt četl celé??
Čtvrtek, 9 Květen 2013 - 00:03 | 0c2ef169dfb6 | "Pokud už máte ten správný stroj, měli byste...

Zobrazit diskusi