Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

ADOX zdvojnásobuje výrobu filmů v Německu

Výrobce fotografických materiálů, chemie a spousta dalších věcí, se podobně jako Kodak či Ilford, veze na vlně opětovně rostoucího zájmu o analog/film. Firma dokonce postaví novou továrnu.

Kromě toho, že nedávno koupil ADOX výrobní kapacity v Marley ve Švýcarsku, rozšíří výrobu i ve své mateřské centrále v Německu. Tam, kde má firma nyní zhruba 1hektarové prostory, přistaví další výrobní halu.

Rozšířené kapacity je potřeba pro nové filmové laboratoře, nové stroje na výrobu fotografických emulzí či třeba obrovský mrazák, kde se skladují velké zdrojové role filmových materiálů a také pro linku na výrobu Super 8 materiálů. Dojde i na balící část linky a kanceláře.

ADOX tak zvýší nejen výrobní kapacity, ale také svoji nezávislost na jiných výrobcích/dodavatelích. Kromě toho bude moci nabídnout ještě širší spektrum výrobků. Celkově nová továrna také značně zvýší skladovací kapacity. Zvětší se také prostor pro údržbu výrobních strojů i vývojových zařízení.

Jinými slovy, film je prostě na vzestupu. Pokud bychom nějaké období mohli označit jako dno (což já osobně považuji za chybné), tak minimálně některé oblasti se ode dna již zvedají. Připomeňme nárůst popularity instantních produktů Fujifilmu, připomeňme crowdfunding Ferranie (jakoli z ní ještě nic pořádného nevypadlo), připomeňme čerstvé obnovení výroby diapozitivů Kodak Ektachrome. A připomeňme i předloni uvedený nový čb materiál české Fomy. Nikterak nezpochybňuji, že světu vládnou digitální přístroje a ani to, že se na tom nic nezmění. Ale:

Film není mrtvý!

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku ADOX zdvojnásobuje výrobu filmů v Německu

Úterý, 28 Únor 2017 - 14:42 | Fotobob | Nevím nevím jestli to takto lze parafrázovat. Trh...
Pondělí, 27 Únor 2017 - 23:16 | Vratislav Boch | Pacient pripojeny na pristroje ktere udrzuji...
Pondělí, 27 Únor 2017 - 12:43 | Fotobob | Vzhledem k tomu, že tam je všude světlo je zjevné...
Pondělí, 27 Únor 2017 - 11:55 | Ascaria | To bych zas tolik neřešil, při startu linky se...
Pondělí, 27 Únor 2017 - 10:41 | PV | Zajímavé video. Pán strká prsty mezi válce a na...

Zobrazit diskusi