Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

CES 2013: živá demonstrace Gorilla Glass 3

Společnost Corning na CESu nechybí s již třetí generací svého tvrzeného skla primárně používaného mobilními telefony. Demonstrace ukazuje, jak za poslední rok pokročili...
Gorilla Glass logo

Druhá generace Gorilla Glass uvedená loni dokázala oproti té první snížit tloušťku skla o 20 %. Gorilla Glass 3 posouvá hranice ještě dále, dle výrobce je 3× odolnější proti poškrábání než Gorilla Glass 2 a navíc o 40 % méně vzniknuvších škrábanců na skle je následně viditelných pouhým okem.

Gorilla Glass 3Gorilla Glass 3

Sériová výroba Gorilla Glass 3 se rozběhne koncem tohoto čtvrtletí, první produkty jím vybavené můžeme čekat ve druhé polovině tohoto roku.

Demonstrace na videu serveru engadget. Pokud by vám nejelo, navštivte tento odkaz.

Demonstrace jistě zajímavá, ale upřímně, ne tak přesvědčivě (ale zčásti za to jistě může nekvalitní video jako takové). My v redakci preferujeme, když se výrobce nebojí svůj produkt demonstrovat se vší vervou, jako to dělá třeba Hoya:

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku CES 2013: živá demonstrace Gorilla Glass 3

Středa, 9 Leden 2013 - 05:09 | Alexandra Stanovska | Will it blend? :-)
Úterý, 8 Leden 2013 - 22:37 | NRX | A co potom takyto test? ;-) http://www.youtube....

Zobrazit diskusi