Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

CES2013

Broadcom chip logo 2013
Na CESu jsme u stánku Broadcomu mohli vidět čip, který učiní streaming 4k UltraHD videí v televizorech, set-top boxech či podobných zařízeních běžnou realitou, pokud se to rozhodne výrobce...
Panasonic Aquarium
I Panasonic představil pro letošek nové modely Blu-ray přehrávačů. Překvapení se nekoná, i ony podporují upscaling Blu-ray filmů do 4k, Panasonic pak přidává ještě podporu Miracast...
Lenovo IdeaCentre Horizon
Dotykový stůl o úhlopříčce 27″ je bezesporu zajímavým nápadem, jehož využití může být poměrně rozsáhlé. Jak se při ceně začínající na skoro 1700 dolarech uchytí na trhu?
WD10S13X
WD po letech přináší konkurenci pro Seagate Momentus. Nové 2,5″ SSHD nabídnou až 24 GB NAND flash a až 1 TB klasického diskového prostoru.
MSI WindTop AP2021
MSI nabízí levnější 20″ počítač, ASUS naopak konečně přinesl vše-v-jednom, který jako obrazovku používá odnímatelný 18,4″ tablet s IPS panelem.
Zalman TM230 LED
Korejský výrobce se zhruba po třech letech rozhodl uvést nové modely s dnes standardním FullHD rozlišením a LED podsvícením, pouze čtvrtý z nich ovšem nabízí lepší, VA panel.
CMC Magnetics BDXL
Ač zájem o optická média upadá, rozhodně nelze říci, že by upadal zájem o zálohování větších objemů dat. A tam mohou právě BDXL disky hrát slušnou roli. Co ale sakra znamená ta průhlednost?
 
CES 2013 Crucial DDR4 sample
Trh pamětí pomalu ale jistě řídne, a tak se Crucial rozhodl využít příležitosti a pokusil se blýsknout. I když DDR4 platformy přijdou až v roce 2014, chtěl by Crucial tyto paměti uvést ještě letos.
Sony Blu-ray pro rok 2013
Pomalu se blíží čas, kdy zahodíme klasické dálkové ovladače a přístroje budeme obsluhovat skrze aplikaci pro Android. Sony takový koncept používá pro své letošní Blu-ray přehrávače a nápad to...
NZXT HALE90 V2, konektory
Oproti první verzi jsou to tentokrát plně modulární zdroje. NZXT také změnil OEM dodavatele ze Super Flower na FSP Group.
ZTE Grand S 01
ZTE se na CES pochlubila s mobilem, který je minimálně podle jejích slov vůbec tím nejtenčím, co se dá na trhu najít. Grand S s úhlopříčkou LCD 5” se totiž vejde do pouhých 6,9 mm silného pouzdra.
Samsung Exynos 5 Octa
Zatímco mnozí výrobci se drží maximálně 4jádrových ARM SoC a Nvidia u své Tegry 3/4 přidává páté jádro pro klidové operace, Samsung míří podstatně dále. To, co Intel ještě nemá ani v desktopu,...
Netflix
Samsung ve spolupráci s Netflixem pracují na systému streamování 4k videa. To není překvapivé, Netflix i jiné služby streamují FullHD už dávno a pokud chtějí výrobci jako Samsung prosadit 4k...
Nikon D5200 - rozebraný
O čem jsme ještě nepsali, je nová zrcadlovka od Nikonu. Model D5200 nijak zvlášť nevybočuje, šokujícím a příjemným překvapením je hlavně její senzor: pochází totiž od Toshiby!
Samsung Evolution Kit
Mladší ročníky mezi vámi možná netuší, proč tento článek píšeme, ty starší patrně vědí, kam nadpisem míříme. Samsung totiž na CESu 2013 ukázal, jak upgradovat jeho Smart TV platformu...