Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Dokončení testu Sapphire Tri-X R9 290X 4GB GDDR5 OC

Dnes dokončíme test jedné z nejzajímavějších karet současnosti. Hi-end modely obou výrobců GPU jsou v nereferenčním provedení velmi zajímavou specialitou a Sapphire si na tichém chlazení zakládá. Podařilo se mu dodržet laťku i u Radeonu R9 290X?
graph-hlucnost

Jako předchozí TOXIC modely s novým, konstrukčně velmi dlouhým chladičem od Sapphire, i tento je v provozu velmi tichý. Je velmi zajímavé, že dokonce výrazně tišší než Sapphire R9 280X TOXIC se stejným chladičem. Patrně jsme měli štěstí na velmi povedený kus (nebo naopak u R9 280X TOXIC na méně povedený). Ale to nic nemění na faktu, že aktuální TOXIC generace je obecně velmi tichá. Je ale potřeba chladiči zajistit přívod vzduchu, tudíž hned k jeho ventilátorům neosazovat další kartu.

Tagy: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Dokončení testu Sapphire Tri-X R9 290X 4GB GDDR5 OC

Pondělí, 7 Duben 2014 - 14:10 | mejla | Nemělo by být u spotřeby že provoz 4k monitoru...

Zobrazit diskusi