Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Dokončení testu Sapphire Tri-X R9 290X 4GB GDDR5 OC

Dnes dokončíme test jedné z nejzajímavějších karet současnosti. Hi-end modely obou výrobců GPU jsou v nereferenčním provedení velmi zajímavou specialitou a Sapphire si na tichém chlazení zakládá. Podařilo se mu dodržet laťku i u Radeonu R9 290X?

Kapitoly článků

gr-spotr

Spotřeba v klidu i záteži je výborná. Připojení druhého LCD i zde generuje růst taktu GPU a tudíž i spotřeby o několik desítek wattů. Je tedy zjevné, že kupříkladu provoz desktopu se 4k monitorem vyjde na elektřině dráž než s více FullHD LCD.

 Teplota GPU je ale díky použitému chladiči vynikající, značně lepší oproti referenční verzi. V klidu jsme na 32 °C při ~1 350 otáčkách za minutu, v zátěži na 71 °C při 1 888 ot/min. Ale toto jsou pouze jakési výchozí hodnoty, v rámci Catalystů je možné je změnit úpravou chování ventilátoru či posuvem PowerTune limitů.

Tagy: 
Kapitoly článků

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Dokončení testu Sapphire Tri-X R9 290X 4GB GDDR5 OC

Pondělí, 7 Duben 2014 - 14:10 | mejla | Nemělo by být u spotřeby že provoz 4k monitoru...

Zobrazit diskusi