Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

EPYC Snowy Owl vyfocen, nabízíme i specifikaci první desky

V katalogu společnosti iBase se objevily snímky a specifikace prvních produktů vybavených novou řadou serverových procesorů Epyc, tzv. Snowy Owl…

Serverové procesory Epyc existují ve dvou základních řadách. První je již vydaný a dobře známý Naples, až 32jádrový produkt s až 180W TDP určený pro velké servery. Druhá řada nese označení Snowy Owl, zatím k jejmu vypuštění na trh nedošlo, ale vše naznačuje, že i na něj brzy dojde.

Snowy Owl je serverový procesor pro embedded segment. Tomu odpovídá BGA provedení, menší pouzdro, konfigurace od 4 do 16 fyzických jader a nižší TDP (35-100 wattů). Modely se 4-8 jádry jsou postavené na jednom křemíkovém modulu Zeppelin v SCM (single-chip module) s SP4r2 BGA rozhraním. Modely s 12-16 jádry jsou postavené na dvou křemíkových modulech Zeppelin v MCM (multi-chip module) s SP4 BGA rozhraním. SP4 a SP4r2 jsou pinově kompatibilní; patrně se však liší proporcemi.

V katalogu společnosti iBASE se objevily první produkty postavené na řadě Epyc Snowy Owl, která - jak lze přinejmenším z katalogu usuzovat - ponese název EPYC Embedded 3000 Series. První vyfocený produkt je deska osazená single-chip verzí pro SP4r2 rozhraní:

Nejmenší Epyc s jedním modulem Zeppelin - zde již připájený na desku - není krytý žádným IHS, čip je vyztužen a lemován ochranným kovovým rámečkem. Výrobce osadil čtyři paměťové sloty pro dva kanály paměťového řadiče, ale vpravo na desce vidíme další čtyři, což znamená, že patrně bude existovat i varianta desky pro více než osmijádrový Epyc se dvěma moduly Zeppelin (ten disponuje až čtyřkanálovým paměťovým řadičem). Epyc Snowy Owl jako takový podporuje ECC (i ne-ECC) paměti až DDR4-2667; konkrétně vyobrazená deska podporu obou přejímá a umožňuje osadit až 64 GB UDIMM nebo 128 GB RDIMM. Podrobné specifikace následují níže:

V katalogu společnosti iBASE, který najdete v odkazu ve zdrojích, je zmíněno několik serverů vybavených řadou Epyc Embedded (Snowy Owl), ovšem již bez fotografií procesoru. AMD nám k okamžiku přípravy této zprávy žádné datum vydání těchto procesorů nesdělila, takže můžeme jen předpokládat plus mínus jarní dostupnost.

Zdroje: 

iBase katalog (PDF, 22 MB)

Diskuse ke článku EPYC Snowy Owl vyfocen, nabízíme i specifikaci první desky

Čtvrtek, 8 Únor 2018 - 22:44 | WIFT | Já dycky, když vidím tu sovu, tak si představuju...

Zobrazit diskusi