Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Gigastorage musí odškodnit firmu Philips za porušení patentů na CD i DVD

UV Test - CD-R Verbatim SuperAZO po 5 týdnech pod UV lampou
Tchaj-wanský soud pro intelektuální vlastnictví vydal nařízení, dle kterého musí tamní firma Gigastorage odškodnit jednoho z autorů CD a DVD formátů za porušení patentů.

Gigastorage myslím netřeba v Česku příliš představovat, i kam se dostala tato levná a obvykle ne moc trvanlivá zapisovací CD a DVD média. Gigastorage se tím jednu dobu slušně živil a jak nyní plyne z rozhodnutí tamního soudu, tak trochu na úkor toho, co měl platit Philipsu.

Philips tak od Gigastorage získá odškodnění ve výši 1,04 miliardy nových tchajwanských dolarů (zhruba 35 miliónů USD), plus úroky z prodlení za období od 25. června 2015 do dne, kdy bude platba Philipsu odeslána. Gigastorage je také povinen zaplatit jednu třetinu soudních výloh.

Firma Gigastorage nadále funguje a daří se jí, pochopitelně však již na jiném poli. Momentálně se soustředí nejvíce na výrobu křemíkových waferů pro solární panely.

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Gigastorage musí odškodnit firmu Philips za porušení patentů na CD i DVD

Neděle, 9 Červenec 2017 - 01:35 | Jirka1 | Patenty na CD technologii neskončily v roce 2001...
Pátek, 7 Červenec 2017 - 18:31 | DRK | to museli vysoudit nějak zpětně ne? Vždyť patenty...

Zobrazit diskusi