Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Philips

Různí výrobci zobrazovacích zařízení a poskytovatelé obsahu volí podporu různých systémů HDR obrazu. A Samsungu se daří díky otevřenosti přitahovat pozornost.
Po první vlaštovce v podobě monitoru Dell Ultrasharp UP3218K přichází jako další s 31,5palcovým 8k UltraHD monitorem firma Philips.
UV Test - CD-R Verbatim SuperAZO po 5 týdnech pod UV lampou
Tchaj-wanský soud pro intelektuální vlastnictví vydal nařízení, dle kterého musí tamní firma Gigastorage odškodnit jednoho z autorů CD a DVD formátů za porušení patentů.
Odvrácenou stranou rychlého technologického vývoje na poli televizorů, je jejich druhá polovina životní pouti. Máte-li TV od Philipsu stáří více než 6 let, máte problém.
Snowden přelepuje, Zuckerberg přelepuje, šéf FBI přelepuje, Ježek taky přelepuje. A společnost Philips se na to už nemohla dívat, takže její nové monitory disponují vysouvací webovou kamerkou.
4k TV se stávají poměrně běžnou záležitosti, ale to nejde říci plně i o OLED modelech. Výrobci ale na IFA 2016 ukazují, že právě 4k OLED TV jsou tím, čím budou lákat movitější zákazníky.
Za přesně stejnou cenu jako Samsung nabídne svůj přehrávač pro 4k Blu-ray filmy také Philips. Dodávat jej začne v USA již příští měsíc.
 
Toužíte-li po UltraHD rozlišení, ale v nějaké standardnější hodnotě dpi, pak nový obří monitor od Philipsu, který velikostí hraničí s běžnou TV, je to pravé pro vás. Něco jako čtyři 21,5palcové...
Tento monitor známe už od loňského podzimu, takže jsme měli 6 měsíců na střádání korunek. 5k monitory pomalu zlevňují, takže ani Philipsův PLS skvost se nevymyká současné cenové relaci.
Stanovisko Philipsu ke 3D televizím je ještě o poznání striktnější než u LG: Společnost s nimi nadobro skončila. Smysl nevidí ani v prohnutých obrazovkách. Trendy pro rok 2016: OLED a HDR.
Rozlišení 5120×2880 se dostává do monitorů i v provedení PLS panelu s kvantovými tečkami. Philips Brilliance 275P4VYKEB by se tak měl dostat do hledáčku všech, kterým je 3840×2160 málo.
Již ve druhém čtvrtletí přijdou na trh 27palcové LCD monitory pro PC, které nabídnou technologii kvantových teček a 99% pokrytí barevného prostoru AdobeRGB.
UltraHD rozlišení 3840×2160 v monitoru za 16 500 Kč, to je nabídka, se kterou přichází i gigant Philips.
Img 1042 Resize 550 Pic
Ideální monitor pro programátory představila společnost Philips: dvě devatenáctky s IPS panely na společném polohovatleném stojanu.
CDRnepřehlédněte
Oficiální podpora stařičkých Windows XP se blíží ke konci, mnoho lidí však ještě ani nezvážilo upgrade na novější systém. Na co dát pozor, pokud zůstáváte? | Americké ministerstvo se zasadilo o...