HP 9210i (8 4 32, SCSI)
Kapitoly článků
Přehled
Co si v krabici přinesete?
- přepisovačku HP CD Writer Plus 9210i
- 4 CD se softwarem
- 1ks média CD-RW HP Expanding Possibilities (1/2/4)
- 1ks média CD-R HP Expanding Possibilities (1/2/4/8)
- Quick Start (anglicky, německy, holandsky, švédsky)
- Návod na instalaci (finsky, dánsky, norsky, rusky, špolsky, česky, maďarsky, arabsky?, řecky, turecky)
- Uživatelskou příručku (německy, holandsky, čvédsky, anglicky)
- 4 šroubky
- Audio kabel (se dvěma různými konektory pro připojení ke zvukovce)
- Nástroj na nalepování samolepících etiket na CD
Dříve než se pustím do rozboru příslušenství musím přiznat, že tolik věcí k jedné vypalovačce jsem ještě neviděl. Pojďme to tedy probrat jedno podruhém. Na pěti CD naleznete velké množství software, který se vám při práci s vypalovačkou může a bude jistě hodit. Easy CD Creator je bohužel jen ve verzi 3.5c, DirectCD však naleznete celkem aktuální, jde o verzi 3.0, dále pak HP Assistant, který vám před instalací řekne, které ID je volné a pomůže vám s HW instalací mechaniky, HP Disaster Recovery je nástroj pro zálohování HDD a jeho případnou restauraci po havárii a to včetně bootování z CD (v manuálu je celkem obsáhlý návod jak to udělat a to i pro Windowc Nt - ale jen anglicky), HP CD-Writer Diagnostic je obdobou PlexTools a umožňuje základní otestování mechaniky HP, přečte hlavní informace jako ej ID, LUN, sériové číslo, verzi firmware a informace o vloženém CD včetně možného formátování, ASPICHCK je známá utilitka Adaptecu na ověření ASPI, Aspi update na CD máte na případné vylepšení vyší staré verze ASPI a další šikovné pomůcky jako Adobe Acrobat, DirectX a další. To vše tedy na prvním CD.
Druhé CD nese označení Sonic Foundry a naleznete na něm ACID Music, program pro nahrávání audia (CD-DA) ovšem s bohatými možnostmi editace zvuku ještě před nahráním a to v různých fomátech (více přímo u Sonic). CD také obsahuje demoverze dalších 12-ti produktů firmy Sonic Foundry a pár demozvuků.
Třetí CD má na obalu nápis Multimedia Organizer a obsahuje nástroj pro pro úpravu a správu vašich multimediálních soubprů, které dovede sdružovat do alb, dovede z nich vytvářet slide show, screen savery. Umí také k obrázkům přidávat zvukový doprovod. I zde je spousta clipartů, hudby, obrázků, zvuků o videa.
Po posledním CD sáhnete až když budete mít CD nahrané. Naleznete na něm Neato - CD Labeler a FilingCentral. Oba tyto produkty vám pomohou vytvořit odpovídající polepky na vaše CD i krabičky. Spolu s přiloženým nástrojem na přilepení nálepky na CD tak nemusíte mít strach z obávaných bublin a vrásek na vašem novém, právě vytvořeném CD.
Obě prázdná média (CD-R i CD-RW) jsou Made in Mitsubishi. CD-R je zlaté s nominální kapacitou 333 235 sektorů (650,85 MB, 74:05:10) a overburnem 76:33:10. Maximální rychlost zápisu 8×. CD-RW má pak nominální kapacitou 336 075 sektorů (656,40 MB, 74:43:00) a overburnem 77:04:04. Maximální rychlost zápisu 4×.
(viz tabulka Médií). Je to navlas stejné médium, jako bylo u TEAC W54e u něj se však jmenovalo Verbatim DataLifePlus. Druhé médium je rovněž původem od Mitsubishi a je i s čárkovým kódem. Tato mechanika však čárkový kód číst neumí (jak se dočtete dále).
Manuály a příručky jsou velmi tlusté, ale to hlavně díky velmi velkému počtu jazykových mutací. Je to první mechanika, kde jsem objevil alespoň návod k instalaci v češtině a to přímo od výrobce! Jinak k instalaci de facto netřeba ani manuálu, na prvním CD je celá instlace v HP Assistant jako film, který vám i ukáže jak najumperovat (hezké slovo, co?) ID na SCSI, jak otevřít počítač a tím vším vás provede sličná děva! Takže za návod u mě má HP velkou jedničku.
Diskuse ke článku HP 9210i (8 4 32, SCSI)