Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Záchrana HP stojí na tabletech a mobilech

HP Meg Whitman 03
HP se pomalu oklepává po dvojici finančních průšvihů z minulého roku. Vedení připravuje plán, jak firmu vytáhnout ze srážky s předchozím prezidentem. Prostředkem budou mobilní trhy…

Připomeňme, že bývalý CEO firmy, Leo Apotheker, nespáchal jen pověstnou akvizici společnosti Autonomy, v jejímž důsledku přišla firma o $9 miliard. Na jeho bedra padá i rozhodnutí o skončení s výrobou osobních počítačů, které vydal, aniž by firmu nastavil k rozjezdu v jiném odvětví. Stávající CEO, Meg Whitman, tento krok okamžitě zrušila a nyní se svými kolegy pracuje na plánu, který by měl zajistit chod společnosti do budoucna.

HP Apotheker 07
Leo Apotheker, bývalý CEO společnosti odpovědný za ztrátu $9 miliard dolarů
podle webOSroundup.com ;-)

Tím bude větší orientace na mobilní trh s důrazem na tablety - na druhém místě v žebříčku priority by stály chytré mobilní telefony. Sice nejde o první pokus o nástup do světa tabletů - ty dosavadní však příliš úspěšné nebyly a spíš než jako konkrétní cíl se jevily jako rozhodnutí nejsnáze popsatelné slovy: „když ty tablety tolik letí, měli bychom asi taky nějaký vydat, ať nevypadáme úplně out“. :-)

První plán postavený na ARM procesoru byl odstřelen dávno před dokončením a nahradil jej projekt Slate založený na x86 architektuře - Intel Atomu. Ten (již v druhé verzi) spíš než prodejní rekordy trhá peněženky zákazníků (vychází na dvacet tisíc včetně daně), takže bude třeba přistoupit k daleko agresivnější změně.

Před pěti měsíci přibrala Meg Whitman do týmu Alberto Torrese původem z Nokie, který bude mít za úkol nasměrovat firmu k mobilním cílům. HP pak bude snižovat přísun peněz do PC divize a postupně finance odklánět do vývoje mobilních produktů. Podle Torrese nemáme čekat nic jako zaplavení trhu tablety a mobily HP do konce kalendářního roku; proces bude postupný a do cíle se dostane řádově v několika letech.

Tagy: 
Zdroje: 

Diskuse ke článku Záchrana HP stojí na tabletech a mobilech

Úterý, 5 Březen 2013 - 02:57 | JirkaH76 | pekne zazmrdovana firma :-D a ten byvaly sef, ten...
Pondělí, 4 Březen 2013 - 11:06 | kkkk | HP původně byla firma,která vyvíjela a vyráběla...

Zobrazit diskusi