Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Hynix na OCP Summit ukázal HBM3-6400 o kapacitě 24 GB

Jak spolu korelují 1024 bit, 6,4Gb/s a 819GB/s ?

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Nevím, jestli rozumím otázce. Vynásobením prvních dvou hodnot a vydělením výsledku osmi (bity na bajty) získám třetí hodnotu. Větší alchymie v tom není.

+1
+10
-1
Je komentář přínosný?

Rozumíš správně a dík za odpověď.
Nevím přesně jak, ale zamotal jsem se do toho a nedokázal jsem to spojit ...
Edited: Už vím. Zavádějící pro mne bylo to, že když mám čip, který umí 6,4Gbps, tak je jedno, jakou ho připojím sběrnicí, prostě víc nedá .. Zjevně je to trochu jinak :-)
Jinak při použití 6,4GT/sec/pin mi to dávalo větší smysl ...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

On ten JEdec StandarD (JESD) vznika casto pozpatku - tj. az na zaklade konkretniho produktu. Je tam mnoho takovych jednoucelovek. Ono nema smysl vymyslet standardy jen tak do zasoby - takze clenove na necem pracuji a kdyz je to dostatecne stabilni, tak se to "standardizuje". Spis bych to prirovnal k registru vzoru - co a jak. Prakticke pouziti je pak, ze nemusite resit kazdou komponentu zvlast, ale vezmete tento standard/vzor jakozto tridu kompatibilnich komponent.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

To je pravda, ale samotní výrobci už skoro pět let mluví o tom, jak zhruba bude standard vypadat, takže by se (alespoň v tomto konkrétním případě) dalo očekávat, že nějaký hrubý návrh musel být hotový už před lety. Takže mi není jasné, na čem to vlastně visí.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jednoduše, celý koncept HBM se stává stále dražším a tedy stále méně vhodným pro spotřebitelský trh. Tím že je vývoj financován jen profi trhem s menšími objemy výroby, se i samotná výroba stává stále dražší a to se projevuje na potřebném čase na vývoj. Je to uzavřený a začarovaný kruh.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Ale inej cesty niet, ak chceš 6x väčší výkon a 1/4 spotrebu tak jedine HBM.
Cena, tak su 2x drahšie ako GDDR čo už, ale výhody sú podstatne väčšie.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.