Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Intel aktualizoval WiDi ovladače, přidal podporu 1080p videa a HDCP

Intel WiDi

Máte-li Intelem poháněný notebook s Intel síťovkou, je tu velká šance (závislá na generaci vašeho notebooku), že máte podporu bezdrátového videa WiDi 2.0, které lze popsat jako "streamování videa přes WiFi". V těchto dnech Intel přišel s aktualizací ovladačů, která z WiDi konečně udělala plnohodnotný systém zejména pro filmy na Blu-ray médiích, přidal totiž podporu 1080p videa a HDCP 2.0 ochrany.

Pokud pomineme náš názor na ochrany typu HDCP, AACS či BD+, pak je stále bohužel vhodné mít jejich podporu, pokud chcete bezproblémově přehrávat filmy z Blu-ray disků. Hlavním zádrhelem po aktualizaci WiDi ovladačů tak nyní bude nejspíš to, že vaše TV potřebuje být opatřena odpovídajícím zařízením, které bezdrátový signál převede zpět do HDMI podoby.

Nové Intelovy ovladače pak přidávají lepší podporu pro hardwarovou kompresi do H.264 na HD Graphics 3000 procesorů "Sandy Bridge". Nový WiDi ovladač je dostupný pro Windows 7, související ovladače GPU má Intel též na svém webu.

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Intel aktualizoval WiDi ovladače, přidal podporu 1080p videa a HDCP

Čtvrtek, 12 Květen 2011 - 16:59 | Pitrs | Asi jste o tom už psali, ale co potřebuju tedy k...

Zobrazit diskusi