Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Intel si licencoval bezdrátové nabíjení od WiTricity

Hmm, 50W, to uz je dost i na napajeni reprobeden s integrovanym zesikem, ze by konecne rozumny reseni bezdratovyho zvuku?

+1
-10
-1
Je komentář přínosný?

Fakt rozumný. Místo kabelu k repráku potáhneš kabel k modulu, který bude napájet AŽ 5cm vzdálený reprák. Senzace!

Bezdrátový by to bylo v případě, že by ty moduly šly za sebe řadit jako domino... :D

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Alebo aspon ako japoncici

28.4.2014
JAXA plánuje na najbližšie roky viacero demonštrácií potrebných technológií. Do konca roka chce na Zemi otestovať odosielanie energie na 50 metrov, pričom odosielať pomocou štyroch 0.6 m x 0.6 m panelov malých antén plánuje 1.6 kW a na prijímajúcej anténe generovať zatiaľ iba 350 W.

V roku 2018 chce už JAXA demonštrovať zasielanie niekoľkých kW z nízkej orbity Zeme a okolo roku 2020 chce začať stavať testovaciu 100 kW elektráreň na obežnej dráhe.

Pre ďalšie fázy projektu Japonsko plánuje iniciovať medzinárodnú spoluprácu a v rámci nej postaviť najskôr 2 MW a následne 200 MW elektráreň. 1 GW elektráreň by sa následne mohla začať stavať po roku 2030.
http://www.dsl.sk/article.php?article=15517

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

A kde se pise o 5 cm vzduchem? Ja vidim v clanku pouze 5cm skrz drevo, ale vzduchem to bude vic tim padem, ne?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dost bych se obaval magneticke rezonance ve vztahu k zivym organismum (treba lidem) ....
Pripad s autem je hodne uchylny, napada me asi 1000 zpusobu jak zapojit do elektriky auto v garazi zcela automaticky a ne pomoci magneticke rezonance .....
Ten konec s magnetickymi vysilaci ve mestech mi prijde az hrozivy .... mozna dobre, ze jsme 100 let za opicema, az se za 5-10 let zjisti, ze to ma zasadni vliv na cloveka (cili v dobe, kdy by se to k nam melo dostat), tak se tomu treba vyhnem .....
Osobne nemam dobry pocit ani z klasicke nokia bezdratove nabijecky, ale to vidim jako jakoustakous budoucnost ..... ona se ta nabijecka (snad) vypne, kdyz na ni nic neni a kdyz na ni neco je, tak snad to moc mimo mobil nezari. Spis bych videl budoucnost v lepsich baterkach a hlavne chytrejsich zarizenich (ne kokotiny jako "hodinky" s denni vydrzi), ktere nebudou takove kvanta energie potrebovat ....
A ta bezdratova budoucnost v podani intelu me taky dost desi, jako kdyby uz nebylo kolem nas elmagu dost ....

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Nam se to vyhne tak jako tak. EU je posedla efektivnosti a kdyz uz zakazali zarovky tak tohle podporovat nebudou. A na rozdil od zarovek jim v tomhle fandim. Kvuli lenosti a pohodlnosti natahnout kabel to prenaset neefektivne vzduchem a zamorovat ho elmag smogem. Ale kdyby to narvali pod silnice a napajeli tim auta za jizdy tam bych to podporoval.

+1
-8
-1
Je komentář přínosný?

Palec hore za "kokotiny jako "hodinky" s denni vydrzi" ;)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Dovolil bych si souhlasit na plné čáře :-)

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.