Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Ivy Bridge nekončí, přijde řada nových modelů

Vydání Haswellu je sice za dveřmi, ale to neznamená, že by se mezi chystanými novinkami nenašlo již nic s architekturou Ivy Bridge. Naopak, zhruba za měsíc nastoupí osmice cenově dostupných modelů.
Intel Core i3 logo (2000 series)

Společnosti Asustek se prostřednictvím aktualizovaného výčtu podporovaných procesorů základní desky P8H61-M LX3 PLUS R2.0 podařilo prozradit, jaké novinky z generace Ivy Bridge Intel ještě chystá. Těšit se můžeme na čtyři Pentia a tři kousky Core i3. Do nabídky se dostane dokonce i jeden Celeron z řady Sandy Bridge (32nm).

Intel Ivy Bridge Q2 2013

Mluvíme tedy o třech low-endových segmentech. Ty se od sebe liší počtem jader (Celeron má jedno, Pentium a Core i3 dvě) a podporou HT (Celeron a Core i3 podporují, Pentium ne). Všechny modely spadají do 35W a 55W hladin TDP a krom Celeronu nabízejí 3MB L3 cache.

Důvodem jejich existence je pravděpodobně nekompatibilita generace Haswell se stávající platformou (socket LGA1155); obě spolu budou nějaký čas paralelně koexistovat. Navíc skutečný low-end nové generace přijde s odstupem oproti mainstreamu.

Tagy: 
Zdroje: 

Diskuse ke článku Ivy Bridge nekončí, přijde řada nových modelů

Žádné komentáře.