Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Krásný jednojádrový výkon Zen 4 v UserBenchmark berte radši s rezervou

On Userbenchmark vůbec píše vtipné popisky k procesorům, u Ryzenu 7 5800X3D je třeba:

"Some very specific cache sensitive scenarios such as low res. canned game benchmarks with a 3090-Ti will benefit. Be wary of sponsored reviews with cherry picked games that showcase the wins and gloss over the losses. Also watch out for AMD’s army of Neanderthal social media accounts on reddit, forums and youtube, they will be singing their own praises as usual. AMD’s marketers continue to show more interest in this year’s bonuses than the longevity of the brand. Instead of focusing on real-world performance, they aim to dupe consumers with bankrolled headlines. The same tactics were used with the Radeon 5000 series GPUs. Zen4 needs to bring substantial IPC improvements, rather than overpriced "3D" marketing gimmicks. New high end PC gaming builders have little reason to look further than the $260 12600K. Users with an existing AM4 build should wait just a few more months for better performance at lower prices with Raptor Lake or even Zen4. The marketers selling expensive “3D” upgrades today will quickly move onto Zen4 leaving unfortunate buyers stuck on a 6 year old, dead-end, platform."

V podstatě z jejich pohledu jsou všechny AMD produkty tlačeny jen marketingem, redditem a konkurence je lepší.

Nebo je to nějaký sofistikovaný trolling.

Tu 7600X tam mají zalistovanou jako Advanced Marketing Devices: https://cpu.userbenchmark.com/SpeedTest/1898605/AMD-Eng-Sample--100-0000...

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?

jj, co věta, to perla. Ale myslím, že to vše bylo myšleno vážně.. :-D

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Ak mali 6GHz PBO kus, tak prečo nie, najnovšia verzia možno má vyššie PBO

08/01/2022
Paul also claims that Ryzen 7000 may be able to hit 6 GHz with Precision Boost Overdrive (PBO), but this would require some fine binning and some serious cooling prowess.
https://www.notebookcheck.net/AMD-Zen-4-Ryzen-7000-to-launch-on-Septembe...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Já nějak nechápu, jak může takové zabedněné individuum mít nějakou testovací platformu, která je ke všemu jasně zmanipulovaná a někdo si tam chodí testovat procesory??? Jako proč? Mě snad jen napadá trolling od AMD, za což bych jim dal fakt palec nahoru, ale nepřijde mi, že má AMD čas zrovna pouštět výsledky do takové žumpy jen tak pro radost :D

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Když zadáš do gůglu CPU1 vs CPU2 tak ti vyjede na prvním místě vždy userbenchmark.
Já ho používám, když mi někdo přinese PC pro upgrade. Kouknu na ceny bazarovych CPU a snadno usoudím jestli CPU za 200Kč bude mít nějaký přínos nebo ne.
Najít graf ve kterém jsou 2 konkrétní CPU, které potřebuješ porovnant, je nemožné, když jsou od sebe roky vzdálené. Například 8 let starý high-end proti 4 roky starému mainstreamu.
Samozřejmě výsledky AMD vs intel se tam nedají brát vážně. Ale v rámci jednoho socketu člověk dostane snadno a rychle hrubou představu. Což je důležité, když těch CPU potřebuješ porovnat hodně a nechceš trávit hodiny hledáním.

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Používej Passmark, má to mnohem vyšší výpovědní hodnotu než userbenchmark kde vychází že i9 je jen o 15% lepší než i3 nebo že 5950x je jen o 4% lepší než i3.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

https://www.cpubenchmark.net/singleCompare.php

Jo díky, to vapadá dobře.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Marketingové oddělení neandrtálců zase jede!! Všichni vědí, že Intel a Apple M2 Pro XT je nejlepčejší!

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

No ono to ani tak není o AMD vs. Intel, i když vlastně je... jde o to, že ten benchmark se různě ohýbá (takže neodráží reálný výkon ani z části a jsou to jen taková hausnumera, které musí být akorát u Intelu vždy větší a to stačí) a to testování věcí se různě mění jen podle toho, co AMD s Intelem vydávají a dělají ho tak, aby v tom AMD vycházelo co možná nejhůř a Intel byl co nejvíc zvýhodněn, limitují tě akorát ty staré CPU, kde ty Intelí musí vycházet furt dobře a AMD stejně špatně...

jenže když pak vydají něco trochu jiného a ty v tom pak otestuješ něco nového, na co není ten benchmark ještě připraven, tak z toho můžou vylízat právě taková podivná čísla co z toho lezly až se autoru UserBenchmarku z toho začne dělat zle, protože ten benchmark je prostě crap...

Je to pak takový paradox, že benchmark co AMD vykresluje vždy v hodně špatném světle ho najednou vyskreslí v přehnaně dobrém, protože co předtím zvýhodňovalo jen Intel, tak očividně už používá i AMD, takže to už zvýhodňovalo i jejich CPU, dokud to tedy opět neupraví, což se už stalo.

Aneb všichni jsou proti autorovi Userbenchmarku: AMD marketing, celý internet a už se proti němu vzepřel dokonce i jeho vlastní retardovaný benchmark, který už asi taky podlehl tomu marketingu a začal řvát nesmysly, že je AMD lepší, ale už dostal obuškem po tlamě a už zase roznáší objektivní pravdu.:)

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Já si nikdy ty komentáře nevšímal, ale jak si teď ty kydy "CPUPro" procházím, je to docela k zblití. A pokud je to opravdu člověk od nich, tak 2x.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

To je přímo majitel userbenchmarku co to píše

+1
0
-1
Je komentář přínosný?
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Zen4 bude a aj pri zverejnenych cenach bezpochyb pecka = a aj v porovnani s amerikaneckymi sra..mi -velke/male c a bludy

ja mam vsak inaksie seriozne uprimne geopoliticke obavy ;)
1.vojna USA vs RF = mne sposobi ze si to nebudem schopny vobec dovolit
2.vojna USA vs CINA = mne sposobi ze si to nebudem schopny vobec zohnat :)

=tak a teraz ma mozu vsetci fasisti = genocidovat ako nejakeho rusaka ;)

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

TSMC Chairman Tells Reporter, “Nobody Can Control TSMC by Force”
published about 13 hours ago
“Nobody can control TSMC by force,” stated Liu. “If you take a military force or invasion, you will render TSMC factories inoperable.”
https://www.tomshardware.com/news/chairman-nobody-can-control-tsmc-by-force

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

no na firmu utok isto nepredpokladam, fabriky sa zidu aj cine ;) leda zbludilu rachetlu, ale ked cina obsadi TW a zablokuje letiska pristavy, a po obsadeni TW prerusi obchodne vztahy ;)
a mozno tymto provokovanim vlastne chcu amerikanci zachranit padajuci intel ;)
viem viem konspiracie ;-)

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

No, spíš má TMSC připravený scénář, jak FABy zničit a technologii nenechat padnout do rukou čínských komančů...

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

nemyslim si, bude to zaujimave - Pan Boh s nami ;)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

No tak já si to naopak myslím naprosto.
TSMC je jeden z hlavních ekonomických důvodů, proč Západ nenechá Taiwan padnout. Taiwanci to dobře vědí, a proto taky nechtějí moc stavět faby jinde.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Prečo si myslíš, že tsmc stavia nové fabriky v USA? Pre nádejných amerických inGinierov to nie je. Akonáhle nastane na taiwane problém všetci zamestnanci majú automaticky americké očianstvo. A pre TSMC zazmluvnené stroje pôjdu smer USA tiež. Nikto príčetný tam neostane.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Továrny se nechají, zachrání se jejich pracovníci. Bez nich Číňani roky nic nevyrobí a bude možnost je v další fázi dobít zpět (snad je nezničí Číňani). Znovupostavení je na mnoho let.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Optimista to taky může brát tak, že 40% nárůst výkonu procesoru AMD ve speciálním benchmarku, laděném pro Intel, bude znamenat 60% nárůst v reálu. :D

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

Náhodou, Neandrtálci byli velmi zdraví, protože jedli maso ;-)

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Maso a mléko je skvělý recept.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Myslíte hovädzie mäso a mlieko/mliečny výrobok?

To by Vás židia hnali niekam, keďže ich stravovacie predpisy sú postavené na židovských textoch, ktoré sú aj súčasťou kresťanstva ako

2. kniha Mojžišova 23. kapitola 19. verš
Ne­var kozľa v mlieku jeho mat­ky!
https://www.bible.sk/sk/rohacek/exodus/23/19

Takže sviečková na smotane je niečo nepredstaviteľne hriešne pre židov.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nevím, co všichni mají proti vegetariánům. Zbyde více masa pro nás.

A navíc ty jejich vege jídla jsou skvělou přílohou k masu
(Za předpokladu, že to není náhražka masa. Ale to by ortodoxní vege lidi nedělali. To jenom hipsteři)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Které dnešní a budoucí programy budou boostovat jedno nebo dvě jádra (kromě her na starém engine)? Má vůbec dnes cenu prezentovat výkon CPU na jedno jádro? Mám tu G3258. Fajn procák, vytáhnout jde až na 4,7 GHz pro obě dvě jádra (použitelně ale 4,4). Umí ECC paměti i hw virtualizace jako Xeoni v3. Jeho GPU zvládne i tři 2K/60Hz monitory a má stejné HW kodeky jako i7 4 generace. A když ho fláknete do NASu, tak v idle jede pod 40W. Dá se i podtaktovat na 25W. Prostě kámoš na všechno. Jenže má jen dvě jádra. A to bylo čase znát. Ve hrách teda tolik ne (metro exodus jelo obstojně), ale v aplikacích jako steam, firefox, gog už to čekání bylo znát. Když se vyměnil za 4c procesor (Xeon), který proti němu je na jádro chudinka (i v tom boostu), tak zrychlení v aplikacích bylo znát. Takže, k čemu prezentovat výkon na jádro, když už před dvěma lety ztráceli dech dvě jádra na 4,4 GHz?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Výkon jednoho jádra tě zajímá např. u emulátorů. Když emuluješ jinou architekturu CPU, tak jdeš na zlomek nativního výkonu a nedá se to rozdělit na víc jader (jakože by 2 jádra spolupracovala, aby rychleji emulovala jedno jádro).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Kdo to dela? A proc?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.