Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Konzole nebo high-end PC? Srovnání kvality obrazu ve 4k [video]

Takze PS4 je 900p upscalovany na 2160p. Pekna ojebavka. Hlavni je mit fajfku u podpory 4k.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Pokud už chceš počítat detailnost, tak ta by odpovídala cca 1280p (sqrt((1800^2)/2)). Pro plné 1800p chybí 1/2 pixelů, 900p má 1/4 pixelů.
Jinak celkem nechápu, že se tento způsob vykreslování zatím nedostal do PC. Je to úžasný způsob snížení nároků bez výrazného snížení kvality. Zvláště v lowendu by bylo mnohem přijatelnější použít místo HD-ready rozlišení (720p, nebo třeba 1366x768) právě šachovnicové FullHD, pokud to grafika jinak nezvládá (to samé u dražších karet ve vyšších rozlišeních).

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Já to pochopil tak, že se to nativně vykresluje 1800p, ten faktor 1,8x je zhruba i náskok PS4pro vůči nePro.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

1800p, ale šachovnicově - tzn každý druhý pixel. Minimálně podle článku, dále jsem to nezkoumal. A při náročnosti musíte počítat body, ne řádky. Čisté 1800p by bylo 2,8x náročnější na pixely, než 1080p.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dynamické rozlišení je na PC třeba u Titanfall 2. Osobně bych ho uvítal klidně i na API úrovni (DX12/Vulkan), nejen pro lepší výkon na slabších GPU, ale dynamick´supersampling by byl fakt super. V hodně náročných scénách by rozlišení klesalo na 1080p a v nenáročných statických scénách stoupalo klidně na 4K.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mluvíte mi z duše.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A máte tušení jak by to fičelo kdyby se vrátili k half precision floating point (16 bit barvy), no dnes už se zase pomalu vrací kvůli umělé inteligenci ještě níže tj. 256 barev, to by teprve byl fičák.
Kdo by pak kupoval nové generace grafických karet rodin Vegan, Tytam nebo Gejforce?

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Jasná prohra PC jako důsledek delšího vládnutí Intelu a dočasné nadvlády Nvidie. Cena GTX 1080 a obyčejných čtyřjádrových i7 je neakceptovatelná a v reálu se ukazuje jako bublina bez skutečné hodnoty. Quad Ryzeny a vylepšené Radeony tohle změní. Jako only PC gamer děkuji konzolím, že ukazují akceptovatelný poměr cena/výkon a drží tak nenažrané výrobce PC HW trochu na uzdě.

+1
+9
-1
Je komentář přínosný?

Trochu súdnosti by to chcelo. Quad Ryzeny a ani nové Radeony neponúknu vyšší výkon pre PC než ten čo tu už je. Takže aj toto bude súčasťou ešte jasnejšej prehry? Ale aspoň zatlačia na lepší pomer cena/výkon. Tieto výlevy o neakceptovateľných cenách sú len fantasmagórie ľudí, ktorí peniaze na daný HW nemajú. Predaje Inteláckych CPU a NV grafík ukazujú presný opak. A to, že ich cena akceptovaná trhom bola. Mali by ste si prestať zamieňať sám seba s celým trhom. To, že pre vás je cena neakceptovateľná neznamená, že je to aj pre iných.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?
+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Bože... co ti ten Jarouš proboha udělal ??? ;))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

OMG o čem jiném než o poměru cena/výkon jsem psal....
Peníze na daný HW mám, ale nejsem debil co dá ryze highendovou cenu za kartu s 256 bit sběrnicí, jen 8GB obyčejné VRAM (ne HBM nebo HBM2) a málo technologicky vyspělou architekturou. Ceny Intelů jsou po vydání Ryzenu urážkou inteligentních (nebo těch co se v tom vyznají). 10K za osmijádrový Ryzen pro mě není problém, stejnou cenu za přetočenou quad i7 dá jen....zvláštní člověk co pracuje v nějakém hodně specifickém programu jehož vývoj navždy zamrzl a nástupce nebude. 50k za desetijádro by taky nebyl problém, ale nejsem ochoten dát tolik jen za CPU, co je občas srovnatelné s OC Ryzenem za 10 tisíc. Šetřím na nové auto, takže ty prachy mám:), jen bych si koupil něco levnějšího a choval se tak víc ekologicky.

Dobře prodávající se produkt jsou v tomto případě konzole. Kolik se prodá cpu za 10k a grafik za 18k? Mnohem méně než konzolí a to i přesto, že tento HW neslouží jen pro hraní - narozdíl od konzolí, které slouží hlavně na hraní. Trh tudíž jejich cenu akceptoval hodně mizerně a její pokles je otázka pár měsíců.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Čo predáva PC HW ako CPU a GPU? Je to výkon. U CPU súhlasím, že s príchodom Ryzenov sa situácia zmenila. A teraz by som za danú cenu nekupoval quad core CPU ako i7. U GPU sa to možno zmení tiež s príchodom Vega. Treba si ale uvedomiť, že tak ako CPU od Intelu tak aj GPU od NV nemali dlhú dobu konkurenciu. Je úplne jedno, že 1080tka má 256 bitovú zbernicu alebo že nemá HBM. O architektúre je škoda hovoriť, pretože určite nie je málo technicky vyspelá. Ide ale o to, že išlo dlhodobo o jednu z 2 najvýkonnejších jednojadrových GPU na trhu. Ktoré ešte k tomu nemalo konkurenciu. Kúpil by si radšej Fury len kvôli tomu, že má HBM, širšiu zbernicu a zrejme podľa teba aj vyspelejšiu architektúru, aj keď má citeľne menší výkon ako 1080tka? A to ani nehovorím o tom, že nielen v tomto segmente sa v high ende za každé menšie zlepšenie doplácajú vysoké čiastky. Nejde o doménu PC HW. V kapitalistickom systéme celý trh takto funguje. Sú najlepšie autá fakt o toľko lepšie oproti priemeru ako to o koľko sú drahšie? Čo bicykle alebo byty? A môžme pokračovať ďalej. Nechápem ako sa nad tým môže niekto ešte čudovať. NVIDIA aj napriek nasadeným cenám má za sebou najlepšie 3 kvartály v histórii firmy. Ako inak sa to dá brať ako akceptáciou týchto cien trhom, ktorý tieto zisky umožnil? Kedy naposledy AMD predalo toľko GPU ako NVIDIA? Mám to brať tak, že ani ceny grafických kariet od AMD trh neakceptoval, pretože predsa konzol sa predá oveľa viac ako ich GPU? Pretože tvoje argumenty ohľadom prehry PC segmentu sa netýkajú iba Intelu a NVIDIA. Týka sa to všetkých vrátane AMD. A tiež výkon, ktorý ponúkne dnešné CPU za 10k a GPU za 18K nedodajú možno ani nasledujúce 3 generácie konzol. S PC sa takýmto HW si môžeš užiť reálne 4K a nie dopočítané a ešte k tomu s nízky frame rate-om.
Nemám námietok k tomu, že konzole ponúkajú za svoju cenu skutočne dosť. Ale ich výkon a výsledok sa nemôžu s high end PC ani náhodou zrovnávať. A to je to za čo sa platí tak veľa.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Sportovní auta jsou předražená, ale jsou rychlá a mají parametry a unikátnost, kterýmI cenu zdůvodní rozhodně lépe než GTX 1080. Jsou více nadčasová, 15 let stará Corvette je i proti nové Octavii RS pořád auto s velkým A. GTX 1080 má dobrý výkon jen nyní. Nebojím se vsadit, že ji ošizená velikost VRAM a málo nadčasová architektura doženou stejně jako GTX 680 - i kupodivu ze stejných důvodů. Ani mobily dnes nestárnou tak rychle jako produkty nvidie. Nvidia je úspěšná a já to nehodlám obdivovat, protože je to úspěch založený na lidské blbosti (a pravděpodobném trápení se AMD s HBM2). Byty raději no comment.

„A tiež výkon, ktorý ponúkne dnešné CPU za 10k a GPU za 18K nedodajú možno ani nasledujúce 3 generácie konzol."
Asi ses přepsal u toho počtu generací. Quad i7+GTX 1080 budou mít problém už s následující generací se zcela novým CPU a GPU krmeným zřejmě HBM2. Díky optimalizaci SW na konzole jsem si tím téměř jistý a i kdyby ne tak další generace (druhá) to zvládne na tuty. Prej 3 generace:).

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Druhá generácia konzol od tej stávajúcej bude rada ak dorovná GTX 1080. Nie že by s ňou mala mať táto karta problémy. :-) Ale ani tomu moc neverím. Som akurát zvedavý čo urobí HBM2 pretože prvá generácia HBM nedala Fury žiadny náskok vo výkone oproti jej konkurentom s GDDR5. Jedinú výhodu čo vtedy HBM pamäte mali, bol ich vplyv na celkovú veľkosť karty. A čo sa týka CPU, to by musel za 2 generácie procesor na konzole navýšiť výkon snáď 5násobne. Ak nie viac. To čo je tam teraz je výkonový pravek oproti aktuálnej i7čke. V hernom výkone má problém konkurovať i7 osemjadrový Ryzen. A to je dosť slušný procesor. Také ale do konzol zrejme nepôjdu. Ja by som sa nechal prekvapiť. Tiež nechápem odkiaľ sa berú fámy, že karty od NV starnú rýchlejšie ako mobily. :-) Fakt tomuto niekto verí?

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Věří ti co zažili rozdíly GTX 680 2GB VRAM + architektura po které dnes ani pes neštěkne jak je v háji vs HD7970 3GB VRAM + nadčasová GCN v průběhu jejich životnosti. U dalších generací to bylo podobné. U konzolí podceňujete optimalizace a novátorské přístupy (zmíněná šachovnice je svěží, jednoduchá a dost dobře funkční myšlenka), které úplně eliminují potřebu nakaktované, ale jen čtyřjádrové, i7. Vzpomeňte si na megazpraseninu jménem WoT před lety. Hnusná grafika s naroubovanými moderními prvky a nároky na HW jako kdyby to bylo už 4K, vyvinuté v době, kdy se věřilo, že CPU dosáhnou 10GHz. Něco takového by na konzole nemohlo ani kdyby se to rozdávalo zadarmo.

Nejde o hrubý výkon, ale o naložení s výkonem a v tom si troufám tvrdit, že jako v minulosti konzole překvapí. PS3 je výkonná jako mobil, blbě se na ní programovalo, ale přesto na ní pár her co graficky téměř popírají HW na kterém běží, vzniklo. Např. Uncharted. Další generaci konzolí stačí klidně 16GB GDDR5, něco jako ryzen, zase pokročilejší GCN a předvede divy. To co přijde po ní si už svojí grafickou úrovní a počtem fps namaže i7 i s GTX 1080 na chleba. I přesto, že singlethread výkon bude mít i v té době asi stále nižší než i7@4.5GHz, jenže koho to bude zajímat? Přetaktované Quady budou pravěk k pousmání.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Po HD7970 3GB VRAM tak isto už pes neštekne. Je to rovnako zastaralá karta predurčená na výmenu. Že má v hrách pár fps navyše oproti vtedajšej konkurencie nie je žiadna spása. Už sú tu úplne iné karty s úplne iným výkonom. Ja som mal ešte na jeseň minulého roka GTX 780, ktorá v pohode vydržala 3.5 roka. Keby som si nekúpil 4K monitor a HTC Vive, tak ju mám asi stále na FHD. Na 4K či VR dnes nestačí ani 7970tka. Ja som napríklad nikdy nezažil to tzv. kriplenie výkonu Kepler kariet. Práve naopak po vydaní vylepšeného DX11 ovládača ako odpoveď pre Mantle, výkon citeľne stúpol. Keby som mal 7970tku, musel by som ju vymeniť úplne rovnako ako GTX 780 či GTX 680. Toto presviedčanie sa o nadčasovosti a výhodách, ktoré prídu roky po kúpe karty je iba obyčajné presviedčanie samého seba, že človek kúpil dobre. Keď sa táto tzv. nadčasovosť prejaví (a možno ani nie, je to čisté veštenie), bude samotná karta aj tak výkonovo zastaralá.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Teď jsem tu měl starou i5 s 650GTX. Prostě "šrot". Na tom šrotu jsem si na 22" zahrál cokoli. Trochu soudnosti ju ? ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ono to je trochu zložitejšie, než ako to píšeš. Ja osobne som sa Ryzenu nemohol dočkať, lebo som už nutne potreboval nové železo, nakoľko to staré Q6600@3GHz v kombinácii s DDR2 a SATA II už nestačilo na svižnú prácu v Lightroome.
Mal som v pláne 1700-ku s tým, že ju pretaktujem na 4 GHz, a mám hrubý výkon 32 GHz + SMT. Po predchádzajúcom CPU slušný upgrade, nie?
Skončilo to úplne inak. Prvé testy ukazovali, že nové CPU Ryzen majú slučný výkon za dobrú cenu a strácajú akurát v hrách, kde i7-7700K ťaží z vysokého výkonu na jadro. Už som bol rozhodnutý pre Ryzen a zrazu som našiel podrobný test práce vo Photoshope v ktorom Ryzen viacmenej pohorel. A čo teraz? Kúpiť Ryzen za 708 € (vrátane MB a RAM), či nekúpiť?
Nakoniec som sa rozhodol, že ostanem pri platforme Intel, lebo mať doma Ryzen u ktorého sa nejakých 6 jadier bude viacmenej flákať pre mňa nemá zmysel. A to ma už Intel so svojou cenovou politikou dosť dlho serie.
Rozhodol som sa pre 7700K, začal som skladať novú zostavu a hľadať u predajcov najnižšiu cenu, a dopadlo to tak, že som nakoniec kúpil všetko cez bazoš. Akurát som nekúpil Z270 dosku a i7-7700K, ale iba Z170 a i7-6700K, a namiesto plánovaných 16GB som natrafil na 32GB DDR4 za cenu ktorá sa neodmieta. Vzhľadom na to, že 6700K ide pretaktovať približne rovnako ako 7700K, tak som viacmenej neprišiel o nič, len o 4 PCIe linky na doske. Doska a CPU boli inak úplne nové, nerozbalené, a konečná cena bola 525 €, čo je oproti Ryzenu s polovičnou RAM slušná úspora. Jediné mínus je, že nemám záruku na dosku, ale za tú cenu (75 € oproti 139 €) to vôbec neriešim.
Vzhľadom na to, že teraz nemám čas sa s tým hrať, tak fičím s pastou šedivkou na 4,4 GHz. Keď bude čas, tak budem robiť ešte delid s použitím CLU, doplním NVMe a mám PC na ďalších 8 rokov.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Nesdílím názor, že photoshop se už nebude nikdy vyvíjet směrem k moderním CPU. Osmijádro za cenu čtyřjádra je jasná volba i za cenu dočasné penalizace. Vývoj jde tímto směrem.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ak bude Lightroom optimalizovaný na viacjadrové CPU a ja budem potrebovať silnejšie železo, tak si potom kúpim Ryzen, alebo čo bude práve aktuálne vhodné, ale kupovať teraz 8-jadro len preto, že možno za pár rokov na to budú viac optimalizované je úplná magorina. Ja potrebujem v tej aplikácií robiť teraz a nie čakať ďalších X rokov kým to Adobe a Microsoft opatchuje.
A vlastne kde berieš tú istotu, že to bude neskôr lepšie? Tie procesy v Adobe LR sa možno vôbec nedajú upraviť tak, aby dokázali vyžiť výkon viacerých jadier. Ak je totiž jeden z výpočtov závislí od predchádzajúceho, tak máš viacmenej smolu. A ja osobne si myslím, že keby sa Lightroom dal optimalizovať na viac jadier, už by to v Adobe dávno spravili, nakoľko na tom programe zarábajú veľké prachy. Ono sa ale dajú robiť paralelne iba niektoré veci, ako je napr. importovanie, alebo exportovanie fotiek, a tam LR naozaj využíva viac jadier. Pri upravovaní to jednoducho neide, bez ohľadu na to, že akým smerom ten vývoj ide.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Testovat a porovnavat ve 4K na Mass Effectu není to pravé orechové.
Ale co se takhle mrknout na takový Battlefield 1 tam to na jasnou prohru vypadá je pro jistou konzoli.
https://www.youtube.com/watch?v=6DRW5Ceo3fQ

Trošku soudnosti fanoušku AMD :)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Vzhledem k cenám obou řešení je grafická/výkonová prohra konzole brána jako něco neutrálního.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Vzhledem k cene konzole vs cene high end PC pro takove zobrazeni, bych spis rekl, ze je to jasna prohra PC...A to nejsem konzolista a zadnou konzoli jsem nikdy nemel..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Za kvalitu se platí.Nemuzes chtít od konzole za 10k to co dokáže PC za 40k.
Tak to proste je, aomlouvat to/vymlouvat se cenou na tom nic nezmění.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Jenomze ten rozdil neni tak velky... Tezko nekde rekne ze je to kvalitativne jiny level.. neni. Nejvice zase delaji lepsi textury a trochu dynamika osvetleni. Neni to ale srovnatelne s zadnymi skokovymi rozdily, ke kterym dochazelo v minulosti v grafice. To zatim nikde nevidim..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tam sú aj ďalšie rozdiely ako blur, antialiasing alebo tienie. Taktiež skutočné 4K oproti upscale-u je vidieť. Čo sa týka cenového rozdielu, tak ten nebude nikdy zodpovedať tomu výkonovému. Za každé navýšenie výkonu sa neúmerne platí. A ako píšem vyššie, je to tak aj všade inde na trhu. Nielen u PC HW. Chceš mať lepšie auto? Kludne zaplatíš aj dvojnásobok, ale 2krat lepšie to auto nebude. U bicyklov ani nehovorím. Za každých pár percent zlepšení sa doplácajú tisícky EUR. Ak to myslíš s bicyklovaním vážne a chceš mať to najlepšie.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To srovnani s autama moc nefunguje. Muzes mit klidne dvakrat lepsi auto za polovicni cenu, staci kdyz to auto neni uplne novy. Narozdil od HW totiz vyvoj aut casto bud stoji (jen kosmeticky upravy) nebo i jde spatnym smerem (zmensovani motoru).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Myslel som to tak, že ak si kúpiš 2krát drahšie auto než to čo máš teraz, neznamená, že bude 2krát lepšie. Moja chyba. Neuviedol som referenčný bod voči ktorému by sa to dalo porovnávať. Vo všeobecnosti máš samozrejme pravdu. Ja som sa to snažil ale napasovať k situácii okolo grafických kariet.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nevím, jestli by se tenhle test dal považovat za směrodatný.

ME:Andromeda nemá zrovna moc "kvalitní" textury, takže "maximální" detaily na PC nejsou něco extra. Když člověk porovná ty max detaily na PC s jinou současnou "detailní" hrou, tak Andromeda prohrává.
I 2 roky starý Zaklínač 3 vypadá lépe ve 4K než Andromeda!!!

Ve výsledku ten PS4 Pro nemá zase až tak velký problém dotáhnout to "maximum" na PC u Andromedy.

Samozřejmě tím neříkám, že šachovnicové vykreslování je něco špatného, je to rozumný způsob jak ušetřit výpočetní kapacity (u low-endu).

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Směrodatné to je kvůli zadýchání se GTX 1080 což není lowend, a proto bych i jí dal šachovnici, aby dosáhla na 60 fps. Andromeda může být pro PC špatně vyladěná, tak jen můžeme doufat, že takových her nebude víc.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Lol a oni vezmou na srovnání průser jménem ME?
Ale je fakt, že i na tak neskutečně odfláklé hře vypadá PC verze znatelně lépe. Jak se říká, v detailech je kouzlo.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

S detaily souhlasím, jen mě mrzí ty nízké fps.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

jo, textury na pc vypadaj lip, ale kdyz je stahnes, aby to bezelo na stejnejch fps jako na konzoli, tak to bude vypadat stejne.. tady si fakt dali na verzi pro ps4p zalezet..

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Nejde len o textúry ale aj o Blur, ktorý zakrýva aj iné nedostatky. Detaily scén sú tiež nižšie a to nehovorím o tieňoch a pod. Ako na výkon PS4 je to aj tak super výsledok, ale na PC to nemá zďaleka.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Je tomu naopak, na PS4p si nedali zaležet, ale PC port odflákli, jak to jen šlo.
To mi přijde jako nejvíc logické vysvětlení.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Na verzi pro PS4 Pro si nedali záležet? Doporučuju se před vynášením podobných soudů nejdříve podívat na rozdíly mezi PS4 a PS4 Pro.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Viděl, moc velký rozdíl mi tam teda nepřijde.
https://youtu.be/V_VDeuu-6YE

Doporučuju se před vynášením podobných soudů nejdříve zamyslet.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Rozdil PC vs PS4Pro je o neco vetsi, nez PS4 a PS4Pro. Nejvic ale u PC delaji textury a pak trochu lepsi dynamika, ktera jde videt treba na tech skalach.
Otazka ale je, jak by verze PC vyapdala, kdyz by jela aspon tech 30fps jako tak konzolovka...
Pokud ale vezmu cena/vykon/graficka kvalita, tak PC je na tom jednoznacne nejhur..ba az propadak. I ta "draha" PS4Pro za 10500,- stoji min nez byt jen nejlevnejsi GTX 1080 za 15000,-. a kde je zbytek ceny PC...
Jak jsem fanda do technologii, tak cenove se PC vzhledem ke graficke kvalite (alespon v tomhle pripade) nevyplati. Ten graficky rozdil je proste porad jeste maly

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jsem rád, že to tak nevidím jen já (jak z hlediska kvality, tak z hlediska ceny hardwaru).
PS4Pro je za svou cenu moc pěkný, ale klasika platí furt stejné pravidlo ... hrajete hodně her -> nadupané PC je lepší volbou, protože to, co na PC zaplatíte navíc se Vám během pár her vrátí cenově zpět.

Ale stejně je to blbost srovnávat teď něco na ME, na který se chystá tuna patchů na PC i konzoli, které mají opravovat grafické artefakty a no a samozřejmě výkon na PS4 a hlavně na PC.
Fakt neřeknu nějaká odladěná hra + třeba i dobrá hra a ne jen parazit na známé IP.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Penize se ti nevrati ani nahodou. Na to zapomen. Hry na PS4 stojej podobne jako na PC. I slevovy akce jako na Steamu jsou na PS Store porad a predplatnym PS Plus dostavas kazdej mesic nekolik her zdarma. Kupuju hry ze Steamu z GOG a PS Store a krome vyjimek ktery proste chci nikdy nedam diky slevam za hru vic jak 500Kc

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Někdo hraje hry a někdo hraje hry.
http://imgur.com/a/lD4SA

Pro příklad na BF1 je rozdíl cca 250 Kč ... to bylo jen to první co mě napadlo, je možný, že to jinde bude více jinde míň.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Rozdil oproti cemu? Na Steamu tuhle hru nevidim vubec...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Omg ... a to je jako steam jediná distribuční platforma?
Je to hra od EA, tak logicky -> distribuce fyzických nosičů nebo Origin.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Fyzicky nosice? To sme se zasekli v minulym stoleti?
Origin fakt kvuli jedny hre instalovat nebudu...
Na PC jsou jen dve distribucni platformy, co stojej za rec. Steam a GOG.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Tady se někdo zasekl v minulém stole, kdy existovala jedna digitální platforma.
Co Uplay, Rockstar, Battlenet, Desura, Amazon, Windows Store atd. :-D

Jinak fyzické nosiče nemusí sloužit jen pro instalaci ... stačí ten kód zadat do Originu nebo jiné přiřazené distribuce.
Na PC je hromada distribučních platforem, to že se Vám nelíbí mít x her rozházených po x distribučních platformách je věc druhá. Každý kdo o problematice uvažuje ví, že monopol na cokoliv, i distribuční platformu, je pitomost největšího kalibru.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Co to je? Cim vic storu tim vic Addidas? Dekuju nechci si zaplacat pocitac tisicem nesmyslu. Na PS je store jeden a kupodivu to funguje dobre...
Na PC nebejt Half-Life 2 tak ani ten Steam u mne nema sanci. Jedinej rozumnej je GOG, kterej zadnou pitomost pustenou na pozadi nevyzaduje...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Chápu podle Vás je monopol to nejlepší, tak to jo. To se vždycky hodí vědět.
Což je i jeden z důvodů, proč jsou hry na konzolích dražší a multiplayer placený ...

Jinak GOG má Galaxy, výborný klient, ale povinný teda pro hraní her není.
Jo co ten Battlenet - Starcarft, Diablo, Heartstone, Overwatch, WoW ... taky nevoní? :D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pokud monopol neni zneuzivanej (viz Microsoft a Windows), tak mi nevadi.
A posledni dobra hra, co Blizzard vydal byl Starcraft (a mozna jeste Starcraft 2) a ten zadnej klient nepotreboval.
Warcraft a Warcraft 2 byly super. Warcraft 3 uz byl uplne mimo a World of Warcraft uz je ciste jen rejzovani z niceho. Fakt sem nepochopil proc si mysleli, ze udelat Warcraft film bude dobrej napad (prodelali na nem pres 100 milionu $).
Diablo sem hral dvojku, ale asi jen proto, ze tehdy tech her jeste tolik nebylo...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

mohl by me nekdo objasnit todle "Zatímco na PS4 Pro je hra ve 4k výstupu podporovaná ve 30 FPS" ?

to je tech 30 jako max ? min ? prumer ? nebo se meni detaily on the fly aby to bylo furt 30 ?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Je to jen předpoklad, ale myslím, že to bude fungovat na bazi v-syncu. Prostě omezené na 30fps a vyladěné tak aby to pod 30fps nekleslo. Určitě tam bude nějaký chytrý LOD handler co bude přizpůsobovat . Co jsem tak slyšel tak třeba Horizon PS4 vs Pro se liší vykreslovanou vzdáleností. Na obyc ps4 to je rozostrene blíže..

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Hry pro konzole jsou vetsinou napsany, tak aby bezeli s fixnim FPS.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Eeh. Vy jste si opravdu rozdílů nevšimli při porovnávání PS4P vs PC? Mimo ty rozdíly které jsou přímo ovlivněny renderovaným rozlišením 900p vs 2160p (vlasy a v podstatě všechny tenké objekty) nepoužívá PS4P teselaci na terénu a minimálně slabší stíny. Ano, pokud jste slepí, daleko od zobrazovadla a nebo jste jen nevšímaví detailů, 4k Vás nemusí zajímat, ale o jeho sporném přínosu se ví dávno. V podstatě všechny super náročný efekty jsou na konzoli vypnutý, na PC zapnutý.
O přínosu nastavení detailů na Medium a Ultra se psalo taky už mockrát. Některý efekty mají prostě velký nároky za malý vizuální benefit.
Za další...porovnávat kvalitu obrazu z videa na youtube je pro mě minimálně komické. Kdo někdy nahrával herní video na YT ví, jak se tam to video doprasí a detaily vymažou.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Detaily nedetaily, mně zajímá spíš pocit z té hry, její hratelnost. U blbé hry to ani suprdupr detailní grafika nezachrání...

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Tak třeba Crysis 2 byla neskutečná hovadina, ale hodně lidí a "magazínů" ji používali pro srovnání.
I pitomost, pokud je dobře udělaná a optimalizovaná, se alespoň použít pro něco užitečného.

Podle toho, jak ME zatím vypadá, můžeme doufám čekat ještě hodně tohodle:
http://blog.bioware.com/2017/03/21/mass-effect-andromeda-patch-1-04-earl...
"Overall performance improvements"
Opravy chybného vykreslování apod.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Zadnej dil Crysis nebyl ani dobre udelanej natoz optimalizovanej. Pro srovnani bylo Crysis pouzivany hlavne kvuli nesmyslnym narokum na HW...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Jednička byla jedna z prvních úspěšných "hodně otevřených" FPS, v době vydání to holt neběželo na ničem pořádně ... no a trojka byla pěkná evoluce enginu i herních prvků (bohužel s děravým "příběhem").
Tak a máte to slovo proti slovu, GJ.

https://youtu.be/Hegub70QKFw

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ne, jednicka byla jen neuspesnej pokus na navazani na uspech Far Cry, bez kteryho by po Cryteku nevzdech ani pes...

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Jojo Crysis 1 byl tak neúspěšnej, že měl všude špatný hodnocení v recenzích i mezi hráči a většina diskuzí ohledně nákupu hardwaru vůbec nezačínala větou "utáhne to Crysis?" :-D
Že bude Diit sloužit jako komunikační portál s alternativní dimenzí ... to jsem teda nečekal.

Je tam u Vás na druhé straně taky slunečno a rok 2017?

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

"utáhne to Crysis?" bylo presne pro ty nesmyslny naroky na HW. Clovek mel jistotu, ze jakakoli jina hra pojede plynule, kdyz se Crysis aspon rozjelo. Grafika daleko za starsim Half-Life 2 a HW naroky nasobne vyssi. K nicemu jinymu nez testovani HW se Crysis nehodil...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A ty "špatné" recenze uživatelů a recenzentů ... to byly všechno jen lidi, kteří hrají benchmarky?
Grafika za HL2, to je dobrej vtip :-D

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Neviem aký Crysis si pamätáš, ale jeho grafika bola na míle vzdialená od Half Life 2 (v dobrom slova zmysle). Hra bola navyše aj dobre optimalizovaná. Neviem ako na začiatku, ale časom určite. Ešte teraz keď si túto hru pustím, tak vyzerá lepšie ako väčšina hier čo dnes vychádza. Crysis v čase vydania predbehol svoju dobu. Nároky na výkon jednoducho reflektovali grafickú stránku hry. A to ani nehovorím o prípade, keď použiješ módy s HD textúrami a pridaním vegetácie. To už je zasa niekde inde. Hrať tú hru dnes v 4K je stále pastva pre oči.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Koukam, ze sem narazil na dva fandy Crysis. Sem netusil, ze takovi lidi vubec existuji. Je pravda, ze Crysis sem hral kdyz vysel a od ty doby ne, protoze to proste nestalo za nic. A hral sem to jen proto, ze to bylo od tvurcu Far Cry. HL2 sem prosel nescetnekrat a i dnes je ta grafika porad lepsi nez u spousty dnesnich her. Zvlast mimiku v obliceji, tak dobre nezvlad snad nikdo (ani L.A. Noir). I ta tehdy revolucni fyzika porad dobre funguje.
Crysis melo lepsi textury a vyuzivalo par efektu navic (hlavni duvod nesmyslny narocnosti), ale celkovej dojem z grafiky nebyl tak dobrej jako u HL2, kde grafika (samozrejme ve spojeni se zvukem a fyzikou) navozovala naprosto ojedinelou atmosferu. Nebejt HL2 tak Steam dneska neni kde je.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Half Life 2 je kultová hra. :-) Tiež som ju počas rokov prešiel niekoľkokrát. Naposledy celú vo VR ešte s DK2. Plus neskôr k tomu FakeFactory Cinematic mod a grafika už bola skoro ako z terajšej doby. Mňa ale bavil aj Crysis a graficky ho staviam určite vyššie ako HL2. Tých pár efektov naviac urobilo pre mňa dosť veľa. Detailnosť prostredia, osvetlovací model či shadows boli všetky o úroveň lepšie. Ale to je subjektívne posudzovanie a beriem to tak, že to iní ludia mohli vidieť inak.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Fanda Crysis by asi nenapsal, že dvojka stojí za starou bačkoru a trojka má hodně slabej příběh. ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

BlackRider je buď troll a nebo totální BFU, co neví o čem mluví.

Stačí se podívat na jeho ostatní komentáře a je to jasné ("Kupoval sem Witcher 2 na PC (i5, GTX 560) a bylo to nehratelny")

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ona hratelnost je i dost zavisla na tom na cem to clovek hraje. Kupoval sem Witcher 2 na PC (i5, GTX 560) a bylo to dost nehratelny a u Endrega queen sem to zabalil. Koupil sem ho znova ve sleve na PS3 a v pohode prosel celej. Witcher 3 uz sem hral jen na PS.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

V jaké alternativní dimenzi to proboha žijete, že Witcher 2 byl NEHRATELNÝ na i5 a GTX560 ?!!!

Jestli to myslíte vážně, tak to asi patříte mezi ty BFU uživatele, co mají PC zaprané totálním bordelem!

A jak tak koukám na vaše ostatní komentáře ("Half-Life 2 má lepší grafiku než Crysis 2"), tak jste na 100% buď BFU, který vůbec neví o čem mluví, a nebo troll.

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?

Jen se ptám(!), neb hrací konzoly vůbec neznám: někteří tady argumentovali, že výkoné PC je mnohem dražší až veledrahé, natož pro 4k obraz, než konzole, ale! - je i hrací konzola víceúčelový stroj, jak je to PC, nebo jen nahraní.... a filmy...?

Navíc jsem vypozoroval, že často hrací konzole ale i stolní přehrávače, které jsem v obchodech viděl běžet s nějakým HD demem, vůbec nepasovaly pixely grafiky do pixelů obrazovek..., hlavně že všude byly jen nálepky, nebo loga v obraze, ž ejde o "FullHD" a "4k" :-)) , ale skutek utek.. :-( (Nésu slepé! a některá dema jsem si doma také pouštěl a měla mnohem ostřejší obraza bylo vidět i více obrazu v okrajích! Také používám testovací monoscopy pro PC :-) žeby jen chyba obsluhy - v nesprávném nastavení rozlišení grafik a nesprávné volby na monitoru/TV - pro nativní digitální obraz na nevhodný režim: poměr stran 16:9, kdy monitory, natož Tv po HDMI, obraz oříznou a přepočtou aby jej natáhly... přes celou obrazovku...?)
------------------------------------------------------------------------------
(i7@4,4GHz + GTX980@1500MHz + 42" UHD IPS s 10bit HDMI 2.0/max60fps (max60Hz) Přitom hry nehraji! "Jen" fotím a točím videjka o 50p)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ja by som povedal, že konzola ako základ má najlepší pomer cena/výkon. Ponúka naozaj dosť za svoju cenu. Keď to prenesiem do sveta GPU a CPU, najlepší pomer cena/výkon ale mávajú aj lacné CPU a GPU. Ale akú grafiku tieto lacné CPU a GPU dodajú? No nič moc. Low či middle detaily a kopec kompromisov. Potom už rozhodujú detaily. Pokročilé tiene, lepší osvetlovací model, jemnejšia a kvalitnejšia geometria objektov a pod. Niektoré majú väčší viditeľný dopad na výsledný obraz, iné menší, ale stoja dosť výkonu. Potom je už na samotnom človeku čo mu vyhovuje viac. Grafika ovplyvní hlavne atmosféru a uveriteľnosť prostredia. Na hratelnosti ale neuberie. Takže sa rovnako môžeš zahrať na drahom aj lacnom PC, ak k tomu už nevyžaduješ grafiku na určitej úrovni. Všetko potom už sú iba subjektívne názory ľudí, z ktorých väčšina si myslí, že vie najlepšie čo je dobré pre iných a že ich názory musia byť názorom väčšiny lebo sú podľa nich najsprávnejšie. Podľa mňa vôbec nie je zlé si kúpiť a hrať na konzole alebo slabšom PC. Nie každý na to má alebo je ochotný utrácať veľa peňazí za PC HW. Ja osobne potrebujem už mať grafiku na určitej úrovni, ale tiež rozmýšľam nad konzolou (zrejme PS) a NV Shield (pre streaming hier z NTB či PC a Geforce Now). Celkom ma presvedčilo keď som u kamaráta videl Far Cry 4 na PS4. Grafika bola na túto konzolu na veľmi slušnej úrovni. Plus TV tiež urobí svoje. Na druhej strane sa ale zasa nebudem tváriť, že je to úroveň high end PC. To proste nie je (opäť môj subjektívny pocit).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dobrý komentář. Je to přesne takhle. Mne osobě opravdu zarazí, že ten rozdíl konzole vs high end pc je tak malý. Porad mi chybí to, co se stávalo v minulosti, že přišla hra .. třeba přišel první crysis a bylo to Wow efekt. Z toho to úhlu, je kvalita na pc dost zklamání poslední roky. Je ten HW porad tak slabý a nebo chybí nova technologie, ktera by to cele posunula dále. .

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nepovedal by som, že je HW slabý. Problémom je, že je veľa efektov, ktoré nemajú taký bombastický vplyv na grafiku ako tomu bývalo kedysi, stoja veľa výkonu. Preto sa ten rozdiel nemusí zdať taký veľký. Je to potom dosť o detailoch. A podľa mňa už musí byť aj dosť náročné vyrábať stále lepšie a lepšie assety. Hlavne vo väčšine takých prípadov je vývoj drahý a je otázne či by sa zvýšené úsilie zaplatilo. Celkom zaujímavý posun by k väčšej uveriteľnosti prostredia mohla mať fotogrametria (z anglického photogrammetry) a 3D scany reálneho prostredia. Niečo také sľubovali v hre Get Even a ukážky vyzerali parádne. Viď:

https://www.youtube.com/watch?v=4dnw9dWISvw
http://www.vrfocus.com/2014/10/get-even-feature-real-world-3d-scans-envi...

Škoda že trailer z roku 2017 už nebol taký dobrý ako ten ktorý som linkoval a je z roku 2014. Každopádne keby sa toto uchytilo, bolo by to dosť zaujímavé. To by sa mohlo využiť hlavne pre VR. Tam by to bol veľký skok. Samozrejme keby sme prišli k real-time raytracingu alebo radiozite, tak to by bol megaskok v počítačovej grafike v hrách. Tam ale ešte bohužiaľ nie sme.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Rozumim co pises, i proc to neni snadne. Soucasna technologie HW+SW a jeji moznosti ve hrach narazi na efektivitu komercniho pouziti a mozna i technologicke moznosti jako takove. Vetsinou v tento moment by melo prijit neco noveho..

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A ešte je tam jeden iný zásadný problém. Zatiaľčo všetky konzole rovnakého typu majú jednotný HW, tak PC je niečo úplne iného. GPU a CPU rôzneho výkonu, rôznej architektúry, či RAM a VRAM rôznych veľkostí a pod. Nedá sa tam programovať na železo ako v prípade konzol. Ani DX12 či Vulkán nie sú podľa mňa také low level ako sa reálne programuje na konzole. Sú efektívnejšie ako ich predchodcovia a sú pripravené na využitie moderného HW, ale keby som to mal porovnať s programovacími jazykmi, tak sme podľa môjho mienenia v podstate prešli zo C# na C++. Assembler to určite nie je. :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dit to je rozdil jak krava obvzlast u obliceju na PS4 zcela chybi detaily ta kuze je rozmazanej flek zatimco na PC jsou videt pory a vlasy/fousy to same na PS4 sedej flek. A druhak co to je za srovnavaci obrazky? Kdyz porovnavam neco ve 4K maj bejt taky v rozliseni 4K a ne screenshot videa 1600x900...
Jinak jste slepí nebo co? Dit PC jasně vede! Koukněte na video 2:36 tam kde má kolem uší jednotlivé vlasy na PC tak na PS4 Pro jen hnědá šmouha... fail jak prase pro PS4 Pro dopočítaný šidítko

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.