Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Nové SDXC karty od Kingmaxu nabídnou 90 MB/s

Společnost Kingmax představila další modely SD karet řady Pro Extreme Cards, kterým vévodí 64GB SDXC s rychlostí až 90 MB/s. Kromě ní míří na trh i SDHC s kapacitami 16 a 32 GB...
Kingmax SD Extreme Pro

Kingmax Pro Extreme Series je novou řadou nabízející tři karty: 16GB a 32GB SDHC s rychlostí čtení na hodnotách 80, resp. 85 MB/s a zápisu shodně 40 MB/s. Nejvyšší 64GB SDXC karta umí 90MB/s čtení a 60MB/s zápis. Všechny tři jsou pochopitelně vybaveny UHS-I rozhraním a obligátní, víceméně nepodstatnou, Class 10 certifikací (garantující 10MB/s čtení/zápis).

Trošku složitější je to u těchto rychlých karet s cenami, Kingmax zatím žádné neuvedl, tak pro srovnání poslužme s 64GB kartou SanDisku (Extreme Pro UHS-I), která se s rychlostí 95 MB/s prodává v našich končinách kolem zhruba 3 000 až 3 500 Kč. Ceny karet od Kingmaxu bychom očekávali přeci jen o něco nižší.

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Nové SDXC karty od Kingmaxu nabídnou 90 MB/s

Žádné komentáře.