Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

SDXC

Premier ONE SDXC UHS-II U3 Class 10 jsou nové paměťové karty, které sahají až téměř na strop propustnosti UHS-II rozhraní. ADATA v nich používá 3D MLC čipy.
Další generace rozhraní UHS pro karty typu Secure Digital přináší zrychlení na dvojnásobek. A jelikož už SD karty narazily na UHS-II strop, přichází UHS-III minutu před dvanáctou.
Její revír jsou digitální fotoaparáty a kamery, její tempo vražedné. A doprovází ji adekvátně rychlá čtečka s USB 3.1 rozhraním.
Víc megabajtů a gigabajtů, víc mega a giga za sekundu, ale na druhou stranu méně nanometrů a více vrstev v čipech a také více ploten v pevných discích. Svět datových úložišť jde evoluční cestou,...
SD asociace přichází s další mírně inovovanou specifikací karet formátu Secure Digital. Verze 5.1 zavádí opět další nové značení karet, lépe reflektující potřeby doby.
Co ještě před pár lety vypadalo jako čiré sci-fi, bude již brzy realitou. SanDisk disponuje funkčními vzorky 1TB SDXC karet pro běžné fotoaparáty.
Panasonic SDXC roadmapa
Měli jsme tu Class rychlosti, měli jsme tu UHS U rychlosti, tak přivítejme další dílek v chaosu značení, Video Speed rychlosti. Těmi budou nově označovány karty typu SDHC a SDXC.
 
Kombinace vysoké kapacity a velmi vysoké rychlosti se pochopitelně snoubí s hodně nadstandardní cenou. Nová paměťová karta od Lexaru ale zkrátí prodlevy v ukládání RAWů na minimum.
Dvě nové paměťové karty od Transcendu sice netrhají rekordy v kapacitě, ale nabídnou podporu nejnovějšího a nejrychlejšího rozhraní, které Secure Digital vůbec nabízí.
Poslední generace vysokorychlostního rozhraní SD karet dává netušené možnosti. Další extrémně rychlé SDHC/SDXC karty uvádí na trh japonská Toshiba. EXCERIA Pro SD umí čtení i zápis v rychlostech...
Díky UHS-II rozhraní může Lexar nabídnout zákazníkům SDXC kartu s rychlostním koeficientem 2000×. Kapacitu 64 GB tak bude možné z karty zkopírovat za pouhé tři a půl minuty.
Tak a je to tady, na trh přichází první produkty, které jejich výrobci představí na Photokině. SanDisk na to jde zostra, s SDXC kartou o kapacitě půl terabajtu.
SanDisk jako první nasazuje rozhraní UHS-II U3, díky kterému jeho SDHC a SDXC karty dosahují závratných rychlostí. Střelba rychlou zrcadlovkou tak dostává nový rozměr.
Nová rychlostní specifikace pro SDHC a SDXC karty garantuje minimální rychlost pro video v Ultra HD či 4k rozlišení. Kingston nyní uvádí takové karty o velikostech 16 až 64 GB.
SDXC UHS-II U3
Majitelé smartphonů nahrávajících 4k video v řekněme uživatelské kvalitě to trápit nemusí, ale (polo)profi segment potřebuje garanci. Tou je nová verze standardu Secure Digital...