Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Nvidia koupila PGI, chce vylepšit OpenACC

Nvidia PGI
Kalifornská Nvidia zase jednou vyrazila na nákup a pořídila si do svého portfolia portlandské specialisty na kompilátory...

The Portland Group, Inc. - zkráceně PGI - je firma vyvíjející sadu komerčních kompilátorů pro jazyk Fortran, C a C++, primárně zaměřených na high-performance computing. Tedy tam, kam míří Nvidia svými produkty. Ostatně o PGI jsme se v souvislosti s Nvidií bavili již před 3 lety, když vytvářela Nvidia CUDA C → x86 překladač.

A i v jiných oblastech obě firmy úzce spolupracovaly, je to právě PGI, která pro Nvidii vytvořila implementaci CUDA Fortranu a také nyní pracuje na OpenACC a OpenCL pro ARM. OpenACC se možná jednoho dne stane součástí OpenMP a pro Nvidii rozhodně bude jen dobře, pokud na to bude připravena (OpenMP pro Linux na x86 zvládli v PGI už v roce 1998). I proto PGI od STMicroelectronics koupila.

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Nvidia koupila PGI, chce vylepšit OpenACC

Úterý, 6 Srpen 2013 - 12:19 | petr ib | To mi připomělo už dost fousatý vtip: Otázka:...
Pátek, 2 Srpen 2013 - 17:27 | webwalker | No a bude to pak ještě Open? :)

Zobrazit diskusi