Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Nvidia pouští GeForce GT 440 i do malobchodního prodeje

Nvidia GeForce GT 440

GeForce GT 440 je na trhu od října, dosud však byla dostupná pouze OEM partnerům z řad stavitelů sestav. To se nyní mění, dneškem Nvidia uvádí tuto kartu i do běžného prodeje.

Připomeňme, že jde o model se 144 CUDA procesory (toto číslo u retailové verze ještě nemáme plně potvrzeno), která tak sedí mezi GeForce GT 430 s 96 a GeForce GTS 450 se 192 CUDA jádry. V tuto chvíli máme na cestě model od Asusu s nepatrně vyššími takty, kterému se (pokud se potvrdí 144 CUDA) podíváme na zoubek, takže si prozatím představme dva OC modely od Gigabyte.

Varianta GV-N440D3-1G se drží původní OEM verze, nese totiž DDR3 paměti, zde o velikosti 1 GB. Pod označením GV-N440TC-1GI se ukrývá taktéž 1GB verze, avšak již osazená GDDR5 pamětmi. Gigabyte na kartu osazuje vlastní chladič který má být lepší než referenční (OEM model měl jednoslotové chlazení). O Asusu se rozepíšeme více v dohledné době, GT 440 pak samozřejmě uvedou na trh i další partneři Nvidie. Na ceny si také ještě chvilku počkáme.

Aktualizace 16:35: CUDA jader nese GeForce GT 440 skutečně jen 96, svým způsobem jde tedy jen o výše taktovanou variaci na GT 430. Podrobnosti přineseme o půlnoci.

Zdroje: 

e-mail (Asus, Gigabyte)

Galerie ke článku

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Nvidia pouští GeForce GT 440 i do malobchodního prodeje

Žádné komentáře.