Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Nvidia reaguje na kauzu vadných GeForce RTX 2080 (Ti) FE

To je tedy žblept... tak hlavně, že se negativní zpráva zveřejnila co nejdříve.
Stejně bude 50% reklamujících uživatelů mít špatnou bednu, protože do teď měli karty s vyfukováním ven tak to nevadilo.

+1
-18
-1
Je komentář přínosný?

Buď je to žblept (kec, prázdná řeč) nebo je to zpráva. Že je negativní hodnotí čtenář sám, mě třeba přijde skvělé, že se výrobce stará, bere to vážně ale zároveň nezatěžuje uživatele technikáliemi :-) K bednám: pořád říkám lidem: „neber tu Eurocase a nepoužívej zdroj jako další větrák nebo se z toho zblázníš. Nechceš radši místo Xeonu obyčejnou i9, abys měl na lepší chlazení?”

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Opravdu si myslíte, že člověk co má kartu za 30k bude mít nějakou základní case?

+1
+13
-1
Je komentář přínosný?

Ne, bylo to myšleno ironicky. Ale podle počtu mínusů asi existují lidé, kterým je nutné doporučit dražší bednu, když si kupují Xeon :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nškde na tu kartu ušetřit musí, ne. Já když stavěl po dlouhé době desktop, uvažoval jsem o Pentiu a GTX750, deska, bedna, zdroj byly vybrány pro tohle a nakonec jsem vzal taktovací i7 a skončil s GTX980. To celé bylo v bedně, která se dnes prodává za 800, Problém? Vůbec.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Řekl bych, že na západ od nás není takový problém s cenou komponent, tedy se na krabici nešetří. Bednu za 800Kč beru, ale přijde mi komická představa, že by v ní někdo komponenty upekl, když už je schopen vyměnit/vložit GK. To by musel koupit bednu příliš malou a nedat do ní větráky.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Bedna za 800 a k tomu vyberove komponenty...ja myslm Jiriku, ze to sedi k tem komentaru, co tady mas ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Děti, děti a zase děti, možná i přerostlý děti, ale prostě děti. Až budete starší a manželka vám bude luxovat peněženku, pochopíte co znamená mít starou bednu a v ní nové komponenty, tak aby manželka nevěděla, že jste si koupili novej hardware.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Ještě to potajněčky instalovat, vzhledem k vodníkovi, je výměna klíčových komponent časově náročnější, ale nějaké to SSD apod se tam vloudí raz dva, ani to není velká krabice co si člověk přinese domů :) Sice to klidně manželce řeknu, ale proč ji trápit něčím, co vlastně vědět nechce :)

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

to značí špatný výběr manželky, grafiky a CPU.. :D

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

Trending topics on forum: "Is RTX 2070 worth it?" "What Is the Answer to the Ultimate Question of Life, The Universe, and Everything?" "Is my GK and GF compatible?"

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tady ti dávám absolutně za pravdu. I pro mě je "Bedna, Kejs, Šásko..." jen držák komponent a to zcela uzavřenej, neprosklenej a bez blbinek, jen to samozřejmě musí mít kvalitní proudění vzduchu. Proč? Inu i ta nejblbější si u "prosklené bočnice" všimne, že tam je "něco jinýho" (třeba nová grafika) z prémií, o nichž se člověk "zapomněl" zmínit... ;)))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tristní chlazení s nekřesťanskou cenou? Takových skříní najdete v nabídce docela dost. I karta za 120 000Kč (HP FirePro W9100) může být narvaná v obyčejné plechové kisně opatřené "značkovým profesionálním logem" a trpět ne vysoké teploty v opakovanou krátkodobou intenzivní zátěží, kterou není schopen chladič účinným způsobem vyřešit.

Viz.: https://imgur.com/a/OyJwC
Problém tkví v tom, že chlazení (VBIOS) reaguje na zátěž, nikoliv na dosažené teploty napájení (čipu ano), které mohou dosahovat 100°C i více, ačkoliv ventilátor zůstává na 10 - 20% otáček, protože "čip je v pohodě a zátěž opadla". Stačí, když se situace bude opakovat (většina software chová dost nekonzistentně ) a máte zaděláno na problém. Divil byste se, kolik karet tokážete nachytat, protože s tím prostě nepočítali při návrhu. Navíc kdejaký moula s tweakem si dokáže zadělat na problém, ale nikdy se nepřizná. Nejsou ani vyjímkou otočené ventilátory a další perly ... Ano, umím si takové situace představit, kdy si nastaví to co "někdo napsal", ale ani to by nemělo zbavovat odpovědnosti výrobce. Může být, ale pravděpobně zůstává chyba na straně Nvidia.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Není mi jasné, jak to souvisí se skříní. Pokud karta ignoruje teplotu své napájecí části/VRM, tak se nad ní zahřeje část pasivu, ale větráky na kartě neodvedou teplo do skříně, odkud by ho mohly vyfouknout větráky na skříni. Vlastnosti skříně můžou být sebelepší, ale vzduch se musí protočit přes větráky GK, jinak smůla.

Edit: nebo to na snímku jsou otáčky větráků v bedně? Jaké jsou potom otáčky na GK?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Koupoval sem nedavno Eurocase MC X203 Evo a ver ze ten ma lepsi moznosti chlazeni nez lecktery mnohem drazsi bedny. Aneb o znacce to uplne neni.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

@JC: Jasně! :-D Aneb argumentace nevyvratitelnou doměnkou. Jaká je asi pravděpodobnost, že uživatel, co si koupí kartu za desítky tisíc, bude mít mizerně chlazenou skříň a zároveň si nevšimne, že s teplotama není něco v pořádku? A i kdyby těch 50% byla pravda, tak co těch zbývajících 50% reklamací? ... Prostě J.C. ... Jesus Christ

+1
+13
-1
Je komentář přínosný?

Každému je snad jasné, že se jedná o false flag operaci ze strany AMD.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Prečo do toho taháš AMD?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jednoduché Intel v problémech, Nvidia v problémech, AMD v pohodě, přesto Intel nestíhá vyrábět, a AMD klesaji tržby, čili jasná chyba v Matrixu a občas AMD vypadne i tam kde nemá. :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A) "Jaká je asi pravděpodobnost, že uživatel, co si koupí kartu za desítky tisíc, bude mít mizerně chlazenou skříň"
B) " zároveň si nevšimne, že s teplotama není něco v pořádku?"

A = 50%
B= 50%

vzorec A x B = 250
Tudíž každý 250 sáty majitel RTC2080Ti, strčí krtu do nechlazené skříně a kašle na teploty.

zbývající reklamace, jsou takové ty běžné, nebo mi chce tvrdit, že se nereklamovala ani jedna Vega, intel, samsung, WD, seagate?

+1
-9
-1
Je komentář přínosný?

dilino.. polovica z polovice je stvrtina a nie 5nasobok!

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

Hele a nemá ta karta být vyrobená tak, že když je jí horko, že se zabrzdí, když bude nejhůř vypne ? Ale nezničí se ?

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

to vykládej AMD né mě.

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

Proč amd ta snad nvidia grafiky zatím nedělá...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tvle, tyhle vypocty mas od Jolandy, nebo... ne ja to ani vlastne nepotrebuju vedet. Vidim, ze ses opravdu ted hodne nekde a je to velky spatny.

+1
+10
-1
Je komentář přínosný?

Statistika nuda je,
má však cenné údaje.
Neklesejme na mysli,
Crha nám to vyčíslí!

:-D

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

ja si trufam neverit, ze tie pocty mysli vazne.. aj ked presvedceny o tom niesom

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tyhle počty mi připomněly vtip:
Učitel na učňáku se při hodině rozčiluje na třídu:"Vy jste tak blbý, že na konci roku vás stejně 80% propadne." A ze zadní řady se ozve: "Jaj, tolik nás tady ani není."

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

Já to znám jinak:
Učitel zadává dětem úkol: "Je 12 hodin, slunce svítí do třídy oknem pod úhlem 60°23', Merklová nebude znovu kandidovat na kancléřku, na stromě právě uzrála jablka, ze stanice chodov vyjelo metro s 5 minutovým zpožděním, spočítejte kolik je mi let?"
V tom se ihned přihlásí jeden žák a když dostane slovo odpoví učiteli, že mu je dvacetčtyři. Udivený učitel se žáka zeptá jak to tak rychle vypočítal? A žák mu praví: "Bratránkovi je 12náct a je to takový poloviční debil."

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

A s touhle matikou děláš v tom stavebnictví co konkrétního ? :))))
Jardo, tohle není ani na pomocnýho přidavače :)))

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Trochu jsem podobnou reakci od nVidie čekal. To je totiž důvod, proč raději podporuju konkurenci - naprosto bezpáteřní slizké chování. Místo toho, aby se omluvili zákazníkům, opravili chybu a dodali jim funkční HW, tak budou mlžit a lhát, a jestli je to pravda, tak posílat jako reklamaci znova šméčka. nVidie to totiž nemá zapotřebí, pro její high-end nemá AMD odpověď, takže nebyla do vydání nové generace tlačena. Mohla si to tedy v klidu vyladit a poslat do světa. Ale ne, oni stejně ze zákazníků dělají č****y. Proto já jejich zákazník už nejsem (aktuálně, předchozí grafika taky byla nV).

+1
+10
-1
Je komentář přínosný?

Kliiiid :) Vidis a me by to bylo uplne jedno, kdyz nekdo da za 2080ti treba tech 37tis, ma dva roky záruku. Urcite kartu nebude mit na hledani min nebo malovani a karta pojede na plno takze pokud je tam nejaka zavada tak se brzo projevi, klidne bych ji 3x reklamoval a pripadne pozadoval vraceni penez a koupil zase jinou novou s dvou letou zarukou, pokud by tech reklamaci bylo opravdu hodne tak si nvidie nasere sama :)

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

Problém je že si zaplatil spústu peňazí a zadarmo robíš nvidii beta-testera. A keďže kartu máš na reklamácii neostáva ti nič iné než to tvoje hľadanie mín a maľovanie ;)

+1
+8
-1
Je komentář přínosný?

To jo :) V ten moment s tím bohužel nic nenaděláš a nezbývá ti než vytáhnout nějaký starší model ze šuplíku.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

A prečo si myslíš že robíš betatestera? To že sa niečo nepodarilo neznamená že je hneď za tym niečo iné. Ale chápem jednoduchý ľudia potrebujú vedieť čo je zlo a čo je dobro a čiernobiely svet je to čo potrebujú.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Ale to lidi přece rádi, ne? Už dělají dobrovolné betatestery MS, tak proč ne NV? ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Znal jsem i lidi, kteří kupovali HW stylem "dej mi tam to nejvýkonnější co je" a ve skutečnsoti tam jen datlili ve wordu a občas něco hledali na internetu...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tohle je standardní korporátní reakce. Dělají to všichni.

Oni se zákazníkům samozřejmě omlouvají a posílají nové karty, případně vracejí peníze. To je totiž to standardní řešení reklamací, navíc reklamace neřeši z mých informací jen NV, ale že se to týká i AiB. A neboj, nedělají tam idioti a záměrně neprodávají špatný produkt který pak musí měnit, ono to totiž není zadarmo, naopak, je to dost nákladné.

Ze spekulací jde pravděpodobně o špatnou várku GDDR6 pamětí, které nevydrží takovou teplotu, kterou by měly. Alternativou k tomu je špatný design, ale to se nezdá pravděpodobné protože by to šlo do kopru vše.

To je i důvod proč je primárně postižená 2080Ti - víc topí jak čip a vrm okolo kterých jsou paměti. Stejně tak jelikož jde o omezenou várku, proto nekončí každá karta, mohl by to být klidně jen jediný wafer který může rozbít klidně stovky karet.

+1
-6
-1
Je komentář přínosný?

Jasně, a JirkaK opět lobbing za svoji milovanou nVidii. Ne takhle arogantním stylem to opravdu všichni nedělají. A celá historie nVidie je různými podrazy protkaná, takže to mají prostě v krvi.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jaká lobby, vyjádření NV je v duchu ve kterém mluví všechny korporáty, unáhlené vyjádření mohou firmu poškodit více než mlčení nebo odměřené vyjádření. Důležité je že problémy zákazníků se řeší a pokud vím, nikdo si nestěžuje že by jeho reklamace nebyla uznána nebo vyřešena výměnou či vrácením peněz. Tak jak tak buď to vyjádření příjmu nebo nad ním můžu vytvářet konspirační teorie. Proti konspiračním teoriím samozřejmě není možná argumentovat, stejně ale tak nejsou argumenty pro ty samotné konspirace. Tady prostě není prostor pro diskuzi podloženou fakty.

žádná firma nechce dodávat vadné produkty, stejně nechce výměnou posílat opět vadný produkt. Proč by to dělali, budou opět řešit reklamaci a zase pošlou další kus, stojí je to jen další a další peníze, oni to ale dělají pro zisk, tzn. jakákoli výměna v rámci reklamace snižuje zisk, pokud rovnou negeneruje ztrátu. To je selský rozum a pointa podníkání, žádné lobby.

To že někdo zase dostal vadný produkt je smutné, ale není v silách žádných výrobců testovat každý vyrobený kus tak aby mohli zaručit že tentokrát je to bezproblémový kousek. Také to svědčí o tom, že si v NV nejsou vědomi nějakého problému velkého rozsahu, který by měl postihnout celou produkci, pak by ty reklamace řešili vrácením peněz co je levnější než posílat dokola vadný produkt, navíc ne všichni co reklamovali dostali výměnou opět špatný kousek, že. To je realita, ne lobby.

Že to má NV opravit, tak to je samozřejmé. Nepopřel jsem, že pokud je problém konstrukčního charakteru, že se to nemá opravit. Pokud je to problém nějaké várky karet, tak není co opravovat, prostě se vymění za kartu z jiné dodávky, samozřejmě analyzovat problém, detekovat příčinu a příště se ji vyvarovat, ale to je opět standardní krok každé firmy. Těžko to ale budou chápat lidi kterým ještě teče mlíko po bradě, ti kteří mají letité zkušenosti v korporátu ví jak se korporáty chovají a tady na vyjádření NV není nic neobvyklého.

Karty neumírají, ale vykazují špatné chování, z toho se usuzuje a sází na špatné GDDR6 paměti, pokud by to byla designová vada, pak by problémy vykazovaly všechny karty, to se ale neděje, tudíž se spekuluje o vadných čipech/dodávce GDDR6, nejspíše spojené s teplotou, té hypotéze nahrává fakt že nejvíce postižené jsou 2080Ti, které topí nejvíce. Opět je to fakt, který lze dopátra v různých internetových diskuzích

Jednuduše situaci nevidím jak kolega. Z pár diskuzí, na kterých se mnohem častěji budou vyskytovat ti co mají problém, protože ti co problém nemají to nepotřebují řešit v diskuzích, nelze vyvodit fakt že nesprávná funkce karet je výraznějšího rozsahu než je obvyklé. Opět to není má lobby, ale i názor některých novinářů, jeden takový článek jsem tu postoval.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Tak ono se objevuji i odhady, ze tech vracenych karet je 10%.. Nicmene i kdyby to bylo "jen" jednociferne procento, tak na kartu tehle cenove je to silene vysoke cislo :)
At uz je problemem cokoliv, testovaci oddeleni NV si tohle za ramecek moc neda, i presto, ze jim je dela nekdo jinej..

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Úplne by stačilo keby si fandovia AMD nevytvárali väčšinu tzv. podrazy na základe konšpiračných teórií a vymyslených domnienok. Nie všetko čo robí NVIDIA je podraz a zlé.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

RTX generaci NVidia proste nezvladla, ale zase nic se nedeje, protoze konkurence nema bohuzel zadnou generaci, nema nic.
U AMD si ted muzou sami pekne nadavat, protoze prohospodarili NVidiackou chybu a ta se zase tak casto nestava.
Ale tak porad zbyva AMDecku jeste nadeje, ze aspon NVidii mohou dorovnat, kdyz to NVidia tak pohnojila sama sobe.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

závod na 14/12nm už proběhl dávno. RTX je jen takové uprdnutí a snaha "něco uvést" a ještě trochu podojit naivy. Teď se zbrojí a vyvíjí pro 7nm.

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Já bych řekl že AMD vůbec nevadí že nemají prodelecny high end když nestíhají pomalu vyrábět ziskove karty pro main stream a profesionály. Uvidime co nabídnou když teď dávají hodně peněz do vývoje. Btw AMD jsou lepší karty na výpočty. Raytracing je jen výpočet. Že by to byl důvod proč NV tak uspechala nástup nových karet?
Když už se bavíme o výkonu tak na 1080 zas tolik neztrácejí a 2080, začínají mít velmi špatnou pověst. NVidii se v poslední době nedaří snad ve všech oblastech. Nemluvě o prasarnach co dělají.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

To je takový pěkný, až lifestylový příspěvek ;)

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

"Btw AMD jsou lepší karty na výpočty. Raytracing je jen výpočet."

Aj rasterizácia je asi len výpočet, že? Fakt neviem čo si mám myslieť, keď vidím komentáre tohto typu. Čo podľa vás predstavuje ten lepší výpočtový výkon? Je to výkon v FP32, ktorý majú AMD a NV podobný pretože ten je dôležitý pre hry alebo výkon v FP64, vďaka ktorému si AMD získala povesť výpočtových GPU a ktorý s renderingom ako takým vôbec nesúvisí.? Aspoň nie dnes. Alebo to má byť výkon v FP16 či výkon v akcelerácii algoritmov strojového učenia alebo ten, ktorý sa počíta v GigaRays/s, kde NV nemá konkurenciu? Čo z toho si predstavujete pod pojmom "výpočtový výkon"?

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Teď tu šla zpráva o tom že AMD utržili méně než si sami predikovali a dle doplňujícího infa v diskuzi šlo hlavně o segment grafických karet (-14% předpokládaných tržeb, pokud se nepletu), díky tomu mají mít přebytky (protože se plánuje výroba na odhady), logicky by tak měli mít 14% čipů plánovaných prodat poslední kvartál navíc vyrobených, případně i zkompletovaných karet, což sice není žádné terno, ale evidentně se AMD nedaří udat ani to co si naplánovali a na rozdíl od vás nepředpokládám že tam dělají idioti kteří by plánovali produkci vyšší než dokáží zajistit., tzn že by nestíhali vyrábět karty si nemyslím.

Navíc AMD (a taktéž NV) fakticky karty nevyrábí vůbec, navrhuje čip, čip si nechá vyrobit, navrhuje PCB a nechává si ho vyrobit i osadit, AiB od AMD dostávají čipy a paměti (v případě vegy osazené na interposeru). I výrobu karet pro sebe AMD outsourcuje.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Pokud vím tak NVidia taky nemá své vlastní továrny. Co se týče prodejů, tak crypto horečka odpadla. Dřív byla dostupnost karet zoufalá. Co jsem tak koukal co je RTX tak jde o raytracing který počítá pouze s jedním paprskem na pixel (pro dobře vypadající výstup to chce alespoň 50 paprsku na pixel). Výsledkem výpočtu je pouze 0/1 tedy světlo / stín. Pak následuje filtrace šumu. Implementace že strany AMD by tedy nemusela být složitá. Ale to nám ukáže čas.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Môžem vedieť zdroj informácií o ktorých píšeš? Z pixelu môže ísť jeden lúč (a naozaj je to málo a moc sa mi tomu verit nechce, ale pravdepodobné to je), ale ten nie je jediný, ktorý ovplyvňuje farbu pixelu. Ten je iba primárny. Od miesta dopadu tohto lúča na objekt v scéne sa počítajú ešte sekundárne lúče, cez ktoré sa zisťujú infomácie o zatienení objektu v danom bode alebo o okolitých objektoch, ktoré sa majú kvôli odleskom na povrchu objektu zobraziť. Taktiež je otázne koľko krát je dovolené danému lúču sa odraziť (t.j. hĺbka rekurzie). A toto všetko sa zloží dokopy na výslednú farbu jedného pixelu. Inak by nefungovali tiene a odlesky tak ako boli prezentované. Takže kvôli farbe jedného pixelu sa musí počítať s viac ako jedným lúčom. Ak by to bol iba jeden, tak by nebolo treba na súčasný výsledok výkonu 10 Gigarays/s ako to má RTX 2080 Ti. Netreba si mýliť HW akcelerované operácie, ktoré slúžia ako podpora pre ray-tracing, aby bol možný v reálnom čase, s počtom počítaných lúčov, ktorými sa počíta výsledný obrázok. Alebo s tým, že to je raytracing. Raytracing je totiž renderovací proces (tak ako rasterizácia). Nie iba výpočet, ktorý vráti 0 alebo 1.

EDIT:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1254&v=jY28N0kv7Pk

Pozri čas od 00:20:59 - sám Huang hovorí pri 4 Voltác, že počítali 5 lúčov na pixel. A to bolo bez HW podpory.

Tu je dokonca nástrel koľko lúčov per pixel sa môže počítať s RTX 2080 Ti pri rozlíšení 1920x1080 60 FPS a pri schopnosti počítať 10 Gigarays/s:

https://www.pcgamer.com/uk/what-is-ray-tracing/

"Taking the 2080 Ti and its 10 GR/s as a baseline, if we're rendering a game at 1080p, that's about 2 million pixels, and 60fps means 120 million pixels. Doing the math, a game could do 80 rays per pixel at 1080p60, if the GPU is doing nothing else—and at 4k60 it would be limited to 20 rays per pixel. But games aren't doing pure ray tracing, as they still use rasterization for a lot of the environment. This brings us to an interesting dilemma: how many rays per frame are enough?"

Bolo by dobré si naštudovať čo to ray-tracing vlastne je a aký je rozdiel medzi ním a rasterizáciou. Dobrý zdroj okrem vyššie uvedeného pcgamer je aj tento priamo od NV:

https://blogs.nvidia.com/blog/2018/03/19/whats-difference-between-ray-tr...

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

https://youtu.be/SrF4k6wJ-do
V předchozím příspěvku jsem použil špatně slovo. Správně mělo být počet vzorků na pixel a ne paprsku.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Na tom odkaze je to celkom pekne vysvetlené. 1 vzorka na pixel by znamenala tiež 1 lúč na pixel. Takže to tak zrejme bude. Každopádne ale to neznamená, že sa na farbu jednej vzorky počíta iba jeden lúč. A ani to, že Raytracing je iba výpočet, ktorý povie či je pixel alebo vzorka zatienená alebo nie. Ani v podani RTX to tak nie je. To, čo on tam tvrdí je dosť veľké zjednodušenie. A už vôbec by som sa nespoliehal na to, že AMD to bue mať implementované jednoduchšie. Ak by to šlo očividne efektívnejšie, mala by to tak už aj NV. Nenavyšovali by si zbytočne náklady na vývoj a výrobu. A hlavne tá výroba veľkých čipov prináša aj ďalšie negatíva. Uvidíme ale čo prinesú 7nm čipy. Snáď to bude zdvojnásobenie Gigarays/s a podpora RT aj v mainstreamových čipoch. Pridať by sa mohlo aj AMD.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

NV také nechává karty vyrábět, ale příspěvek nebyl o NV ale AMD a už vůbec ne RT, natož zda něco bude/nebude AMD implementovat, šlo o to že tady kdosi tvrdí že AMD nezvládá vyrábět a prodá vše, přotom zpráva od samotné AMD tvrdí že neprodávají tolik kolik chtěli, stejně jako předpokládám že AMD je schopno vyrobit dost čipů, které si plánuje v čtvrtletí prodat.

+1
-7
-1
Je komentář přínosný?

Kdesi jsem četl, že je problém ve velké toleranci tloušťky (výšky) čipu. Buď je moc vysoký chladič na něj příliš tlačí, nebo je moc nízký a chladič na některá místa špatně doléhá a určité části přehřívají (přičemž teploty ukazuje +/- v normě). Nakolik je to reálné netuším....

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

To mi připomíná ty trable s Vegou, kdy je více dodavatelů HBM2 a více továren co to kompletují a některé karty pak mají různě vysoké HBM2 a GPU, což vede k přehřívání HBM2 stacků, neboť výrobci karet měli stejný chladič.

Jinak ty RTX FE edice jsou fakt brutálně zbytečně komplexní, přes 70 různých šroubů, nějaké to lepidlo a tak: https://www.youtube.com/watch?v=3C9GuizA5ks a https://www.youtube.com/watch?v=w9FtXZGQzfM

Takže i ta samotná kompletace může být složitější a asi se semtam někdo utne. Nebo je problém i v samotném návrhu, těžko říct.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Celkem šílené. Díky za videa, netušil jsem, že lze dělat chladič tak složitě.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Na internetu jsou uz k videni prvni predbezne zavery co je duvodem chybovosti. Vypada to na kombinaci neoptimalniho navrhu NV boardu a jejiho nedostatecneho chlazeni pro 2080Ti.
https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fw...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.