Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k OCZ a Marvell představily platformu Kilimanjaro a 12TB SSD

Hmm, velmi zajímavá nařachanina :). Aspoň víme, že vývoj nestojí a jede se houšť a houšť. Za takových 7 let už by mohl být podobný produkt reálný pro obyčejného uživatele.
Zdar Max

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No doufejme, že za 7 let po podobném produktu neštěkne ani pes, stejně jako po flash pamětech, které nikdy nebyli určeny pro ukladani velkých objemů dat.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Podobné výkřiky jsou občas slyšet od odpůrců architektury x86 :) :):) Myslím si, že maj smůlu, stejně odpurci flash paměti. :) :) :)

Pokud např. někdo vymyslí, jak třeba změnou použitých materiálů zvednout 10x životnost buňky flash paměti, umožní to i zmenšit plochu buňky a tedy i 10x zvednout kapacitu.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mno, x86 vs. flash paměti, to není zrovna dobré srovnání. U x86 architektury jde o to, že se s námi táhne už pěknou řádku let a změna architektury znamená (a to pouze ve zcela ideálním případě) překompilovat veškerý používaný software, tzn. dost zásadní zásah (čímž neříkám, že se nemůže stát, že nás jednou stejně opustí :).

Pokud ale někdo vymyslí jiný typ úložiště, pak je to nejmenší data překopírovat jinam, podstatné stejně bude jenom to, jak se to bude tvářit pro OS a jakým rozhraním to připojím ke zbytku železa. Takže stejně jako (víceméně) bez jakýchkoliv problémů můžu vyměnit HDD za SSD, tak třeba jednou budu moct vyměnit SSD za něco úplně jiného. Ale kdo ví, co tady bude za pár let...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jenom jsem chtěl poukázat na to, že je úplně irelevantní k jakémů účelu byla nějaká technogie původně určena. Prostě pokud funguje, tak se bude používat do té doby, dokud někdo nevymyslí něco lepšího.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Flash pameti nefunguji a lepsi architektury nez x86 existuji uz davno.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pokud nekdo vymysli jak zvednout 10x zivotnost bunky flash pameti tak si prvni prototyp vezmou do CERNu a strci ho do LHC. Flash pamet s dobrou zivotnosti patri do spolecnosti objektu ktery nevydava zadne zareni a materialu ktery tepelne izoluje lepe nez vakuum. Z definice, flash pamet pouziva kvantove tunelovani pro zapis a mazani (NOR pouze pro mazani) a zadny material proste nemuze vydrzet kdyz skrz nej porad neco tunelujes. Mozna krome neutronia ale myslim ze bys nechtel flash pamet vazici jako nakladak.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Omlouvám se za offtopic zprávu, ale existuje nějaký výsled soutěže na
http://diit.cz/clanek/soutez-o-zakladni-desku-msi-z68a-gd65-b3 ?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Zatím ne, protože soutěž byla v podstatě v půli přetržena přechodem na nové diitko, takže tak nějak skládáme hlasy z obou verzí a pak se teprve bude losovat, snad už to bude brzy ;).

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.