Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Opravdu AMD dementovala, že se Ryzen 4000 CPU odkládá na leden? V podstatě ne

Řekl to člověk, který má na triku desktopové procesory. Mluvil o své práci. Takže letos.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Cit. Techpowerup pre doplnenie:
The call was chaired by AMD's client-segment product managers who were speaking purely in context of their product segment, which is how we deduce that they were referring to "Vermeer" and not [just] "Milan."

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To je spekulace TechPowerUp. AMD se ve všech vyjádřeních, konferenčních hovorech a slajdech dokonale vyhýbá tvrzení, že letos vydá desktopové procesory. Zato opakovaně prohlásila, že serverové procesory na Zen 3 letos budou. Takže nemá problém být konkrétní, pokud chce. V tomto případě zjevně nechce.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Je možné, že by "AMD's client-segment product manager" kecal do serverov?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nemusí kecat do serverů, prostě dostane shora nařízeno, aby zmínil, že „Zen 3 … On Track For 2020 Release“, tak to zmíní. Krom toho ve slajdu AMD to bylo zcela konkrétně takto: „Zen 3 architecture[!] On Track For 2020 Release“.

TechPowerUp prostě ze zprávy o vydání architektury udělal zprávu o vydání jednoho konkrétního produktu, který by chtěl, aby vyšel.

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

Já si myslím, že zen3 desktop uvedou do konce 2020, ale půjde jenom o R9 a R7. Ostatní až Q1-2021.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Taky bych rekl. Vydaji drazsi TOP kousky pro kazdy segment, 2-3 CPU, zbytek nechaji zatim Zen2.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ale to je nelogické. Vždycky je jednodušší vydat z nové výroby ty horší kousky a ty lepší až v době, kdy je nashromážděná zásoba vybraných lepších čipů. Minule to bylo také tak.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ok, pokud potrebujes nasetrit chipy tak ano. Na druhou stranu, pokud mas veleuspesnou predchozi generaci, tak zase musis nejak nove kupce navnadit. AMD nejspis nepujde cestou snizeni, ale naopak zvysenim ceny za vyssi vykon a tomu ten vykon musi pak odpovidat, aby vyssi cenu zase zaplatili nadsenci.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

7 nm už mají docela dobrou představu, jakou výtěžnost mají a měli by se konečně pochlapit a začít vydávat jako každá jiná komerční firma od shora slízáváním smetany. Protože to může být takový fičák na hry, že lidi budou ochotni konečně zaplatit za top modely a sociální případy jako my v ČR se nebudou moci dočkat, až AMD milostivě pustí i drobky násobků 6. Zároveň je to konzistentní se "syslovacím" scénářem leden.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jestli se nepletu včera samo AMD reagovalo na tyto informace a potvrdilo že procesory i grafiky vyjdou ke konci roku jak bylo oznámeno.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Nikoli. AMD konstatovala, že do konce roku uvede Zen 3. O desktopových procesorech nepadlo ani slovo.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

A zen 3 je co grafický procesor ?? je to architektura procesoru já nerozlišuji jestli je to desktopový procesor nebo nějaký jiný.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Ale o tom už tu dobrou hodinu hovoříme :-)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Ty mozna nerozlisujes, ale AMD rozlisuje :)

A akcionari rozlisuji. Trhy rozlisuji, vsichni s inteligenci alespon kybliku bahna rozlisuji.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Bylo by docela vesele, kdyby jsi mel nakonec pravdu a AMD Zen3 desktop uvedlo az v novem roce :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Hm, začíná to vypadat na kauzu zprdubublina... :)

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?

Nicméně podle té zprávy https://www.techpowerup.com/268650/amd-confirms-vermeer-zen-3-not-delaye...
to potvrzení padlo čistě v kontextu klientských produktů (ne serverových), čili uvedení do konce roku by se mělo opravdu týkat desktopových Ryzenů.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

To je spekulace TechPowerUp, AMD žádný kontext ani nenaznačila a hovořila čistě o Zen 3, nikoli o konkrétním segmentu.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

A viděl někdo ten Skype hovor nebo co to bylo jakou formou pro kolik lidí (zdroje jsem nečetl) vlastně?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

začíná to bejt solidní telenovela, aby konkurence náhodou nevěděla s čím a jak přijde, chápu nějaké reakce na konkurenční výrobek, ale přece ty produkty se vyvýjejí roky a roky plánují, tak mi neříkejte, že amd samo neví jestli v záři to vydaj nebo až v lednu a nemůže to potvrdit ani vyvrátit kvůli čemu?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ledaže by nějak měli/neměli slíbeny dodatečné kapacity v závislosti na čínských objednávkách čehokoli v rámci Huawei vs. Trump. Buď budou stačit jen na servery nebo i na ostatní. Třeba o (zvýšení) objemu stále vyjednávají a tlačí u TSMC na cenu (málo pravděpodobné, ikdyž... bo korona chodí v noci voe). Ale Milan/Vermeer čiplety jsou to jedny a ty samé... A taky shipping Late 2020 pro Milan úplně říjen na krámě nevypadá, "late" si představuju listopad prosinec a leden do toho zaklapává.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

to je docela rozumný vysvětlení v záři nabýhá novej ajfik na podzim obě konzole a všechmo vyrábí tsmc, takže prostor na velký dodávky čehokoliv novýho bude dost malej a čeká se jaký bude zájem o nový konzole a ajfiky jestli zbydou nějaký kapacity i pro nový ryzeny, který se zas budou prodávat jak rohlíky bych tipnul

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Konzole jasné, že taky. O tom bude celej podzim a jen málo lidí v tu chvíli dá těch samejch 400 - 500 EUR za CPU, ti bez desky vůbec. Protože konzole budou mega jednou za xyz let s raytracingem a do toho kolik bude stát řešení ve světě PC s grafikou o stejném výkonu na vizuál s raytracingem. Záleží, jestli se AMD bojí toho, že by konzole odčerpaly nákupní moment a pak by to ve statistikách nevypadalo tak úspěšně - ale to je asi po kapacitách podružnější problém.

Prostě celej podzim bude o hrách a jestli se Zen 3 nestane "nejlepším procesorem na hry", tak to můžou klidně nechat na leden, protože si z toho nikdo na prdel nesedne a v lednu si to koupí "pročítači recenzí a hledači poměru cena/výkon", protože to bude "jen další Zen", ještě to nebude "vončo".

Jak jsem psal dřív, nejlepší wow scénář pro AMD by byl ten, kbyby vydali nečekaně jen Threadripper 24 a 32 za neskutečný prachy plus to okotili na čipsetu desek a ten by i při tom počtu jader ve hrách přesto zašlapal Comet Lake-S do země. Tím by neskutečně navnadili na leden...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jestli vyjdou hry pro next gen konzole, vyjdou i pro PC. A pokud konzole potvrdí očekávání, jsem zvědav co si koupím do PC odpovídajícího. Pravda, jde hlavně o grafiku tak je dnes asi největší rozdíl. Nechce se mi ale věřit, že by se PC platforma nechala čekat do ledna. Valhalla vyjde v říjnu, multiplatformě.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No je možné že s ohledem na vývoj intelu to dekstop odložili na leden a získaný čas použijí k přechodu na 5nm. Takže ať už intel vydá cokoli budou připraveni.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

5nm dementovalo AMD primo. Krome toho menit kriticka rozhodnuti jako prechod na jiny proces, pokud to uz nemeli odzkousene a pripravene dopredu, na posledni chvili zavani pruserem. Tohle zadny rozumny managor neudela.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

uvidíme, možno pusita niečo dnes a 23.6.2020 = dohromady má AMD 3. akcie v týchto dvoch dňoch,lebo s 5nm Zen3 je to "na knap"

Aj keď si AMD stropilo priekak
18 June 2020 at 08:29 AM EDT.
AMD has made public "SMM Callout Privilege Escalation" or more formally CVE-2020-12890 as an AGESA vulnerability that could lead to arbitrary code execution on APUs.

Affected hardware was launched between 2016 and 2019. AMD is shipping updated AGESA to motherboard vendors for mitigating the issue. Updated AGESA should be out for most systems before the end of the month.
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=AMD-SMM-Callout-Priv...

A intel "útočí Xeonmi"
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=xeon-cooper-lake&num=1

Už skôr so písal, že ak AMD bude druhým zákazníkom TSMC pre 5nm tak začne vyrábať v mesiaci Júl/červenec-

Ak ho začne vyrábať 31.7.2020, tak OEM produkty s 5nm Zen3 prídu na trh najskôr 7.1.2021, ak ale začne vyrábať 1.7.2020, tak OEM produkty prídu na trh najskôr 8.12.2020 a úpre retail trh najskôr 8.11.2020. A to celé platí, ak sa nič nepokazí. A to, či sa niečo pokazilo nebude AMD vedieť skôr ako 1.7.2020. A ak sa to veľmi pokazí, tak stále môže uviesť desktop Zen3 na 7nm.

Vtip je v tom, že AMD bude Zen3 sa musí vyrábať od 24. 7.2020, aby prišiel na trh 31.12.2020
a teda AMD muselo začať final testy 5nm Zen 3 nie neskôr ako 25.4.2020 Ale prvá informácia, že by to AMD mohla začať testovať je z 21.4.2020, teda 4 dni pred posleným možným termínom 5nm Zen3 pre vydanie v roku 2020

a týn pádom sa museli rozhodnúť do 15.3.2020 a až 12.3.2020 prišiel rummor, že sa môžu o tom rozhodovať, či to neskúsia, aby sa mohli v VII.2020 rozhodovať
12. 3. 2020
https://diit.cz/clanek/kapacity-5nm-procesu-tsmc-jsou-plne-rozebrane

AMD ide hovoriť o serveroch na

2020

HPE Discover
06/23/2020 - 06/25/2020
Las Vegas, NV
https://www.amd.com/en/event-listing

Created by Lenovo, Powered by AMD Ryzen™ PRO
June 18, 2020

New Lenovo laptops are powered by AMD Ryzen™ 4000 series mobile processors with PRO technologies, delivering exactly what business customers need. Hear from AMD and Lenovo experts to find out more.

Modern Gaming Systems, Powered by AMD
June 23, 2020

Join AMD expert, Sasa Marinkovic, as he uncovers the recently released gaming platforms that feature the newest AMD Ryzen™ processors to offer uncompromising performance for immersive gameplay.
https://www.amd.com/en/partner/meet-experts-webinars

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

31.12.2020

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Asi máte pravdu.
ja píšem a ukazujem prečo, že to bude pre OEM trh medzi 27.12. a 31.12.2020 a mám mínus a vy máte plus

Pradoxne ono to korešponduje s predposledným kolom základnej časti NFL (ligy amerického futbalu)

Friday, December 25th
Sunday, December 27th
Monday, December 28th
https://www.nfl.com/schedules/2020/REG16/

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

On jen shrnul hodnotu vašeho zdělení do pár znaků... Díky mu za to.

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

az bude, tak bude, uz se tesim na recenze, hlavne na NAVI2...
pak uvidime, jak se AMD zadarilo...
drzim pesticky...

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Asi tak. Já vlastně ani nevím, jestli rychlejší CPU potřebuju(mám 3600X). Samozřejmě bych ho pro nějaké své kratochvíle vytížil naplno, ale že by to byl důvod ke koupi...
Spíš mám problém s tím co hrát celkově. Navíc, když si vystačím s 60-100FPS, procesor vážně není úzké hrdlo.
AMD navíc podle mě zařadilo neutrál. Všichni tak nějak doufají v levný ZEN3, ale on levný nebude. A vzhledem k tomu že současná generace v retailu stále totálně masakruje Intel, není důvod k ukvapeným vydání. Je třeba plnit kasu, protože kdo ví, jak dlouho se ten obr bude ještě hrabat z pelechu.
Mnohem víc mě letos zajímají grafiky. Nakrmit monitor s 3440x1440x100Hz není úplně jednoduché.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Přesně, ani 1440p na konzistentních 60 fps není levná záležitost a nároky dál porostou s tím, co přinesou next gen konzole. Budu upgradovat na 3600, je to poslední procík co dám do desky z roku 2017, kdy jsem podpořil první generaci Ryzenů. A zvědavej jsem na grafiku, která dokáže nakrmit nějaký, více než HD monitor s pěkným refreshem, na ultra detaily a nebude stát 20k. Vím , chci toho moc :)

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Okurka začala... ;)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Nespočívá předpoklad vydání Ryzen 4000(Zen3) z tohoto slidu (nevím zda oficiálního)?
https://images.app.goo.gl/2jsefmHi5vperVhi9
Možná někdo vycházel z předpokladu, že hodnoty roků na ose X vždy určují začátek daného roku.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

tieto clanky pisu ZIDIA? :))) tolko ich uz opat mate v cechach? :))) to akoze cestina nema dostatok svojich slov na vyjadrovanie vyznamu??? :)

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.