Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k RISC OS uvolněn pod licencí Apache 2.0

Tak když to bylo pro školy tak škoda že to bylo ze začátku uzavřené, mohlo to třeba i prorazit.. Dnaska už pochybuji že je nějaká šance to vzkřísit.
Každý os potřebuje mít dostatečnou základnu v HW a SW, pokud není SW tak snad jen s nástupem nějakého nového masového produktu jako třeba v případě mobilů..

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

"Každý os potřebuje mít dostatečnou základnu v HW a SW"

V zari vysla nova verze Amiga OS. Bezi na puvodnich Amigach z prelomu 90-tych let. Nikdo uz neceka ze by nekdy porazil Windows nebo Mac OS, ale svoje uzivatele si porad najde, presto ze je closed source.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Ale tady se neočekává že je to jen vydání pro sběratele a skalní fanoušky. Píše se to o znaye ten os nějak "zachránit" tím že bude k dispozici, to se o amiga os asi říct nedá...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Snahu zachranovat OS maj vzdy pouze skalni fanousci...
Otevreni puvodne uzavrenyho OS vetsinou znamena, ze o ten OS uz neni tak velky zajem, aby se uzivil jeho vyvoj.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Minimální zájem spíš znamená že se daný SW přesune mezi "abandonware" změna licence na GOL kompatibilní je naopak vždy snaha o oživeni.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ano, pokud firma vlastnici SW na fanousky kasle, tak SW proste zalozi. Pokud ne, pak ho otevre (treba idsoft a jejich enginy).
Pokud ale firma SW otevre a slibuje si od toho, ze ji to zachrani, tak historie ukazuje ze to snad nikdy nevyjde. viz Netscape Communicator, Star Office, Solaris...
Risc OS ma podobnou "velkou" sanci se prosadit asi jako Haiku, AROS nebo React OS. To ze to neni klon jako Haiku, AROS nebo React OS na tom tezko neco zmeni.
Treba Firefox v dnesni podobe ma s puvodnim Netscape Communicatorem spolecnyho mnohem min nez ty klony se svoji predlohou a Risc OS by se musel taky kompletne prespat, aby byl konkurenceschopnej v dnesni dobe. Cili otevreni Risc OS beru jako ciste altruistickej pocin pro fanousky.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No a psal jsem snad něco jiného?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Tak ja puvodne reagoval jen na to ze kazdy OS potrebuje dostatecnou zakladnu HW a SW. Jak je videt na priklade Amiga OS, tak nepotrebuje. Dulezity je jen jestli jsou lidi, co to vyuzijou.
To ze by se z toho stal dalsi mainstream neceka nikdo...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

nikdy nerikej nikdy....

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.