Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

SeaMonkey 1.0 Beta

SeaMonkey splash screen

Včera spatřila světlo světa první beta verze nejen webového prohlížeče SeaMonkey 1.0. Pro ty, co to náhodou nevědí, tak SeaMonkey je pokračovatelem původního balíku Mozilla Suite, je však vyvíjen nikoli Mozilla Foundation, ale komunitou vývojářů. V této verzi SeaMonkey už jsou zakomponovány některé vlastnosti známé z Firefoxu 1.5, jako zrychlení brouzdání tlačítky Zpět a Vpřed, chybové stránky místo dialogů, zlepšená práce s panely, podpora SVG a spousta dalšího (např. já si všiml opravení bugu, kdy stránka na neaktivním panelu neovlivňuje nastavení textu ve spodní liště). A samozřejmě už se v této verzi objevuje i nové logo.

Zjednodušený seznam změn naleznete na webu projektu SeaMonkey na stránkách Mozilla Foundation, tamtéž si také můžete první betaverzi stáhnout. Připomeňme, že součástí SeaMonkey je kromě prohlížeče také WYSIWYG editor stránek, poštovní a IRC klient. Při instalaci je možné jednotlivé komponenty neinstalovat, před instalací je doporučeno odinstalovat předchozí balíčky Mozilly (nikoli Firefoxu, ten je se SeaMonkey/Mozillou bezkonfliktní).

WIFT "WIFT" WIFT

Bývalý dlouholetý redaktor internetového magazínu CDR-Server / Deep in IT, který se věnoval psaní článků o IT a souvisejících věcech téměř od založení CD-R serveru. Od roku 2014 už psaní článků fakticky pověsil na hřebík.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku SeaMonkey 1.0 Beta

Čtvrtek, 12 Leden 2006 - 17:13 | Anonym | Petre, mas v tom nejakej zmatek, Semonkey a...
Středa, 21 Prosinec 2005 - 12:25 | Anonym | Petr: Co je "nightly build verze 1.5...
Středa, 21 Prosinec 2005 - 11:19 | Anonym | Aha,takže lokalizační balíček by měl vyjít před...
Středa, 21 Prosinec 2005 - 10:10 | Anonym | A jak je to s češtinou?
Úterý, 20 Prosinec 2005 - 22:35 | Anonym | Já jsem nikdy žádný konflikt s Mozilla Suite...

Zobrazit diskusi