Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

SUSE přesouvá komerční podporu pro LibreOffice na Collabora Productivity

openSUSE LibreOffice
SUSE poskytuje svým zákazníkům mimo jiné podporu a údržbu pro LibreOffice. Nyní tyto věci přesouvá na společnost Collabora...

Dosavadní enterprise zákazníci SUSE, kteří mají běžící „subscription“, budou mít až do jejího vypršení samozřejmě podporu přímo od SUSE. Pro zákazníky nové a ty, kteří si tuto službu obnoví, již bude zajišťovat podporu Collabora. SUSE k této změně přistupuje v rámci menších škatulat, kdy se chce sama soustředit na svůj hlavní byznys, tedy Linux a cloud.

LibreOffice 4.0

Do Collabora se tak přesouvají klíčoví LibreOffice vývojáři ze SUSE a firma se stává členem poradního sboru The Document Foundation, kde bude více aktivní než dosud. Na samotném kancelářském balíku to nic nemění, ostatně SUSE patří mezi jeho podporovatele od samého počátku.

Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku SUSE přesouvá komerční podporu pro LibreOffice na Collabora Productivity

Žádné komentáře.