Thermaltake pouští do prodeje 1,0 a 1,2kW zdroje
|
Rozhodně je ale zajímavé, že zatímco oba zdroje mají maximální odběry z 12V větví shodné, kombinovaný odběr z nich vychází o 19 % lépe ve prospěch vyššího modelu. Ony to sou ale stejně částečně „papírové“ parametry, protože celkově pak zdroj dá stále stejných 1,0 resp. 1,2 kW, kam se musí vejít i dalších 277,1 W z +3,3/+5/-12/+5VSB větví. Jinak 12V větve jsou samozřejmě nezávislé, u zdroje této kategorie je to v podstatě povinností. Za povšimnutí pak také stojí, že +5 VSB větev oproti nedávnému 1,1kW Taganu s jeho 32,5 W umí „jen“ 17,5 W a i při pohledu na zbývající větve vidíme, že Thermaltake rozděluje celkový výkon v jiném poměru.
Oba zdroje mají opodstatněně o něco větší rozměry než bývá zvykem, do hloubky si řeknou o rovných 20 cm. Chlazení zajišťuje jeden teplotně regulovaný 140mm ventilátor s kuličkovým ložiskem s maximálně 2 300 otáčkami za minutu, regulován je od cca 1 000 otáček za minutu, při 1 300 otáčkách za minutu hlučí 16 dBA. Dále nechybí kromě klasických 6pinových i nové 8pinové napájecí PCI Express konektory, které mají nalézt uplatnění na grafických kartách nové generace, všechny kabely vyjma napájecích pro základní desku jsou pak odpojitelné. K dispozici je mimo jiné sada osmi SATA napájecích konektorů, přeci jen, klasický Molex se mezi zařízeními pomalu vydává na ústup, byť i jich budete mít u obou zdrojů k dispozici celkem osm, záleží jen na vás, co si ke zdroji připojíte za sady kabelů. PFC je aktivní, Thermaltake uvádí účiník vyšší než 0,99, takže to berme s rezervou, celková efektivita zdroje pak má být až 87 %. MTBF je na hodnotě 120 000 hodin (tedy zhruba 13 let a 8 měsíců).
Zmiňme také jasné doporučení výrobce ohledně připojování grafických karet. Firma silně doporučuje v případě karet s více než jedním PCI Express napájecím konektorem (např. GeForce 8800 GTX) připojovat oba konektory do jediné 12V větve. V případě připojení do dvou hrozí, že rozdíly mezi napětími resp. proudovými odběry z těchto nezávislých větví nemusí kartě „udělat zrovna dobře“, Thermaltake přímo varuje před možností poškození. Ale to je ostatně logická informace, která má základy v konstrukci 12V napájecí části a citlivosti dnešních hi-end grafik na vstupní napájení.
Rozsah pracovních teplot je v rozmezí 10 až 50 °C, takže by si majitelé měli dát pozor na dobré chlazení uvnitř skříně. Ne, že bychom se báli o životnost zdroje, 50 ° je dostatečně vysoko, ale přeci jen 140mm ventilátor není při vyšších otáčkách zrovna tichou záležitostí.