Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Toshiba uvádí nová SSD řady HG6

Na trh míří další produktová řada SSD od japonské Toshiby. Využívá samozřejmě nejnovější firemní 19nm NAND flash čipy a nabízí obvyklý rozsah kapacit.

SSD řady HG6 se objeví na pultech obchodů již příští měsíc. Toshiba už primárně nic jiného než své (a SanDiskovy) nejpokročilejší 19nm NAND flash čipy 2. generace nepoužívá, takže jsou i zde. Kapacity jsou nabízeny v rozsahu 60 až 512 GB a jde samozřejmě o 2,5palcová SATA (6,0Gbit/s) SSD, mSATA modely a miniaturní M.2 kartičky pro Ultrabooky a „podobnou havěť“.

Obsažený šifrovací mechanismus odpovídá normě Trusted Computing Group (TCG) Opal Ver. 2.0, dále nechybí mazací funkce, která automaticky celé SSD vymaže, pokud je připojeno do neregistrovaného počítače. Rychlosti dosahují až 534 MB/s (při čtení, 512GB model). Jak plyne zejména z tohoto odstavce, tato SSD primárně míří do podnikového či enterprise/serverového segmentu. Primárně tam, kde jde hlavně o vysokou rychlost čtení.

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Toshiba uvádí nová SSD řady HG6

Čtvrtek, 20 Únor 2014 - 13:47 | Martin Kolar | To je docela dobrý, zapomenete si zaregistrovat...

Zobrazit diskusi